Konrad Księżopolski na nowym stanowisku w Haitong Banku
Konrad Księżopolski został Dyrektorem Wykonawczym w dziale M&A Haitong Banku w Warszawie. Na obecnym stanowisku wykorzystywać będzie doświadczenie zdobyte przez lata pracy w biurze maklerskim banku, gdzie zajmował się spółkami z sektorów TMT (technologia, media, telekomunikacja) oraz handlu detalicznego/e-commerce. Władze polskiego oddziału podkreślają, że liczą na kolejne lata współpracy z ekspertem.
Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Dziale M&A w Haitong Banku w Warszawie, Konrad Księżopolski odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji. Ekspert skupia się na sektorach nowych technologii oraz handlu detalicznego/e-commerce – to między innymi takim spółkom poświęcał szczególną uwagę przez ostatnie lata pracy w banku, kiedy zajmował stanowisko Szefa Działu Analiz.
– Konrad Księżopolski to nie tylko człowiek z dużym doświadczeniem w sektorze finansowym oraz ponadprzeciętną znajomością spółek zajmujących się szeroko pojętymi nowymi technologiami. To także wieloletni członek naszego zespołu. Właśnie dlatego zależało nam bardzo, by mimo reorganizacji naszej działalności, wypracować model dalszej współpracy. To że udało nam się znaleźć sposób, by zatrzymać Konrada w naszych strukturach uważam za ogromy sukces. Jestem przekonany, że czeka nas jeszcze wiele wspólnych projektów – mówi Ryszard Hermanowski, Dyrektor Zarządzający w Polskim Oddziale Haitong Banku.
Konrad Księżopolski to ekspert z niemal 20-letnim doświadczeniem na rynku finansowym. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył dwa kierunki – Bankowość i Finanse oraz Zarządzanie i Marketing. Pracę rozpoczynał w Domu Maklerskim Banku Millenium oraz w Wood&Company. W 2011 roku dołączył do zespołu warszawskiego oddziału Espirito Santo Investment Bank – banku inwestycyjnego, który w 2013 roku został przejęty przez Grupę Haitong.
Pracując w biurze maklerskim Haitong Banku Konrad Księżopolski był wielokrotnie uznawany jednym z najlepszych analityków giełdowych w Polsce. Od 2013 roku Konrad Księżopolski rok rocznie wygrywał bądź zajmował czołowe pozycje w rankingu analityków giełdowych Gazety giełdy i inwestorów Parkiet w sektorach TMT/gaming/detal/e-commerce.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.