Komunikaty PR

Konstrukcje dachowe: prefabrykowane wiązary i termoizolacja z włókien drzewnych

2021-05-26  |  11:15
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Wykonanie konstrukcji dachu można znacząco przyspieszyć, a cały proces budowlany  uprościć dzięki wiązarom prefabrykowanym. Równie szybko i wygodnie taką konstrukcję można zaizolować cieplnie włóknami drzewnymi STEICOzell. Sypki materiał termoizolacyjny umożliwia szczelne pokrycie całej powierzchni i perfekcyjne ocieplenie dachu wiązarowego.

 

Wykonanie więźby dachowej na placu budowy wymaga dostarczenia odpowiedniej jakości wysokiej klasy tarcicy i zajmuje sporo czasu, dlatego inwestorzy coraz częściej decydują się na więźbę prefabrykowaną z wiązarów kratowych. Gotowe elementy przygotowywane są w fabryce z większą precyzją, co pozwala nie tylko skrócić czas realizacji konstrukcji, ale uniknąć błędów budowlanych, a w konsekwencji ograniczyć koszty inwestycyjne. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w przypadku budynków parterowych z dwuspadowym dachem z nieużytkowym poddaszem, a tych – jak pokazują statystyki – buduje się w Polsce coraz więcej. 

Nowoczesne, lekkie dachy wiązarowe, podobnie jak każdą inną konstrukcję, należy efektywnie zaizolować termicznie. To kluczowy czynnik, który pozwoli zapobiec stratom ciepła przez dach i jest niezbędny do uzyskania parametru przenikania ciepła U na poziomie co najmniej 0,15 W/(m2·K), do czego od 2021r. zobowiązują znowelizowane przepisy budowlane. W tego typu dachach warstwę termoizolacji wykonuje się w dolnym pasie kratownic. Wygodną i bardzo skuteczną metodą będzie nadmuch sypkich włókien drzewnych STEICOzell, aplikowanych jako swobodnie ułożony materiał termoizolacyjny między wiązarami dachowymi.

Sprasowane fabrycznie włókna są rozdrabniane za pomocą agregatu, a następnie przez elastyczny wąż transportujący podawane pod wysokim ciśnieniem na duże, otwarte powierzchnie bez większego nakładu pracy. Materiał dotrze do każdego, nawet trudno dostępnego miejsca, a rozdrobnione włókna drzewne szczelnie i równomiernie wypełnią przestrzenie, nie pozostawiając mostków termicznych ani pustych miejsc, przez które mogłoby uciekać ciepło.

 

Ekologiczne i ciepłe

Czyste włókna drzewne STEICOzell są nie tylko zdrowszą, ale i cieplejszą alternatywą dla konwencjonalnych produktów termoizolacyjnych. To materiał o najlepszej jakości i niskim współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,038. Optymalnie zabezpiecza przed ucieczką przez dach ciepła wytwarzanego wewnątrz budynku w sezonie grzewczym, jednocześnie, dzięki dużej zdolności akumulacji ciepła, chroni przed przenikaniem upału do wewnątrz podczas słonecznych dni.

STEICOzell  jest materiałem otwartym dyfuzyjnie. Zachowuje zalety naturalnego surowca i podobnie jak drewno ma właściwości higroskopijne. Magazynuje i odprowadza nadmiar wilgoci, nie tracąc przy tym właściwości izolacyjnych. Chroni dach, a tym samym cały budynek przed zawilgoceniem, grzybami i pleśnią wywołanymi przez wilgotne powietrze. Dzięki naturalnej zdolności włókien do regulowania poziomu wilgotności tworzy przyjazny mikroklimat wewnątrz pomieszczeń, zapewniając zdrowe warunki mieszkańcom.

 

Szczelnie wypełnią każdą przestrzeń

Materiał termoizolacyjny w postaci sypkich włókien drzewnych sprawdzi się zarówno w nowych budynkach, jak i starszych poddawanych termomodernizacji. Podczas docieplania przez nadmuch nie ma znaczenia, w jakiej technologii budynek został wykonany ani czy przestrzenie są dostosowane do standardowych rozmiarów materiałów izolacyjnych. Metoda nie jest uciążliwa dla mieszkańców i nie wymaga demontowania takich elementów, jak płyty gipsowo-kartonowe. Po skończeniu prac nie pozostają odpady, a włókna można poddać recyklingowi czy ponownej obróbce nawet po wielu latach.

STEICOzell zachowuje swoją formę i objętość, ponieważ podczas nadmuchiwania następuje klinowanie się w trzech wymiarach poszczególnych włókien, dzięki czemu nawet przy niewielkiej gęstości zasypowej nie tracą one elastyczności i nie dochodzi do ich osiadania. 

Włókna drzewne STEICOzell posiadają odporność ogniową na poziomie B-s2, d0, podnosząc bezpieczeństwo pożarowe budynku. Mają również bardzo dobre parametry wygłuszające, co będzie kolejnym z czynników przemawiających na korzyść wykonania z nich warstwy izolacyjnej dachu, zwłaszcza w przypadku budynków zlokalizowanych na obszarach o dużym natężeniu hałasu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Amazon uruchamia w Polsce program Climate Pledge Friendly Biuro prasowe
2024-09-26 | 12:00

Amazon uruchamia w Polsce program Climate Pledge Friendly

Ponad połowa (56 proc.) kupujących w Polsce ma problem z identyfikacją produktów zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju. Rozpoczęty przez Amazon program Climate Pledge
Ochrona środowiska WIŚNIOWSKI wsparł podwodne badania Morskiego Oka
2024-09-25 | 09:30

WIŚNIOWSKI wsparł podwodne badania Morskiego Oka

Podczas czterodniowej ekspedycji profesjonalni nurkowie-ekolodzy zdołali zbadać około 90% podwodnej szaty roślinnej jeziora. Wyniki badań stanowią kluczowy element dla ochrony środowiska
Ochrona środowiska Zarządzanie odpadami w budownictwie nabiera więc coraz większego znaczenia
2024-09-24 | 01:00

Zarządzanie odpadami w budownictwie nabiera więc coraz większego znaczenia

Według szacunków, między 2025 a 2030 rokiem sektor budowlany może globalnie wygenerować około 570 milionów ton odpadów budowlanych i rozbiórkowych (Construction

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.