Komunikaty PR

5 wskazówek jak pokonać zimowy stres

2022-12-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Błasikiewicz
MBPR

Boczna
05-840 Brwinów
monika|mb-pr.pl| |monika|mb-pr.pl
608090787
mbpr.pl

5 wskazówek jak pokonać przedświąteczny stres

 

Dla wielu osób okres świąteczny to pogodny czas celebracji. Istnieje jednak spora grupa, dla której grudzień przynosi napięcie, uczucie przymusu spędzania czasu z innymi, walkę z nadmiernymi wydatkami, czy obawy przed rodzinnymi spotkaniami. Napięcie, które wzrasta w grudniu oraz nastrój spowodowany ponurą aurą, mogą potęgować uczucie stresu i podenerwowania.

 

Vanessa Gatelein, Health Coach Juice Plus+, podzieliła się wskazówkami jak pokonać ten stan, a także opracowała kilka poprawiających nastrój przepisów, które szybko wyczarujesz we własnej kuchni. Te proste zmiany mogą przyczynić się do szczęśliwszej, wolnej od stresu i zdrowszej zimy.  

 

Pięć wskazówek Vanessy Gatelein jak pokonać przedświąteczny stres:
 

  1. Zmień swój sposób myślenia o jedzeniu. Święta są pełne pysznych potraw i przekąsek. Dlatego, aby realizować swoje zdrowotne cele, pomyśl, jak wzbogacić świąteczne menu o zdrowe składniki, takie jak świeże klementynki, żurawinowo-orzechowe batony czy jabłka oprószone cynamonem. Ciesz się tradycyjnymi potrawami z rodziną i przyjaciółmi, zwracając uwagę na wielkość porcji, jednak przede wszystkim skoncentruj się na swoich bliskich. Czasami za bardzo skupiamy się na tym, co zamierzamy zjeść, zamiast na tym z kim spożywamy posiłek. Na każdym świątecznym spotkaniu, wybierz jedną osobę, którą chciałbyś lepiej poznać i okaż jej dużą dozę zainteresowania, zamiast poświęcać je jedzeniu.
  2. Zjedz tęczę z warzyw i owoców. Wyznacz sobie cel „zjedzenia tęczy”, kiedy tylko jest to możliwe. Celuj w trzy różne kolory warzyw i owoców na lunch i kolację, staraj się odkrywać nowe smaki. Może to być świetny sposób na spróbowanie sezonowych warzyw, takich jak: czerwona kapusta, brukselka czy pasternak.
  3. Zanurz się w zimowym słońcu. Pomimo krótkich dni, powinieneś korzystać z dziennego światła i wychodzić na zewnątrz jak najczęściej. Nawet krótki spacer naprawdę pomaga. Jest to szczególnie wskazane podczas samych Świąt, kiedy perspektywa pozostania przez cały dzień w domu i oglądania świątecznych filmów jest bardzo kusząca.
  4. Zamień bąbelki na owocową alternatywę. Okres Świąt zazwyczaj obfituje w okazje do picia alkoholu, pomyśl jednak o jego ograniczeniu lub pij tylko na niektórych spotkaniach. Obecnie dostępnych jest wiele drinków bezalkoholowych, łącznie z winem i piwem, które smakują bardzo podobnie. Wypróbuj żurawinowo-granatowe Bellini, zrobione na bazie soku z żurawiny i granatu z dodatkiem wody gazowanej, która zastąpi wino musujące. Jeśli pijesz alkohol, pamiętaj o nawodnieniu organizmu, zwiększ ilość wypijanej wody, najlepiej jedna szklanka na każdy alkoholowy drink.
  5. Wyznacz sobie liczbę kroków i poczuj się lepiej. Próbuj się jak najczęściej ruszać w ciągu tygodnia. Nie ma znaczenia, czy jest to długi spacer w parku, czy bieganina w centrum handlowym w poszukiwaniu prezentów, liczy się każda aktywność. Wyznacz sobie cel: liczbę kroków lub czas spędzony w ruchu, a szybko stanie się to Twoim codziennym zwyczajem.

Vanessa podzieliła się swoim ulubionym przepisem na poprawiające nastrój smoothie.

 

Jabłkowo-cynamonowe smoothie z dodatkiem chia:

 

„Uwielbiam połączenie jabłek i cynamonu, które sprawiają, że czuję świąteczny nastrój. Dodatek chia i białka, w postaci Complete by Juice Plus+, daje poczucie sytości. To zdrowe zimowe smoothie może być świetnym śniadaniem lub przekąską w ciągu dnia”.

Składniki:

  • 1 filiżanka mleka migdałowego
  • 1 miarka Koktajlu Waniliowego Complete by Juice Plus+
  • 1 łyżka płatków owsianych
  • 1 łyżka nasion chia
  • ½ lub cała łyżeczka cynamonu
  • ½ pokrojonego jabłka

 

Sposób przygotowania:

Zblenduj wszystkie składniki i ciesz się zdrowym i pysznym smoothie.

 

 

 

Więcej zdrowych przepisów znajdziesz tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy na www.juiceplus.com/pl/pl.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MBPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Gdy to nastąpi, co drugi z nas zaciśnie pasa Biuro prasowe
2024-12-04 | 08:00

Gdy to nastąpi, co drugi z nas zaciśnie pasa

„Będę się starał opłacić wszystkie rachunki, ale będę oszczędzał w innych dziedzinach życia” – wskazuje co drugi Polak (52,1 proc.), którego spytano, co
Konsument Kalendarz Grudniowych Okazji od KFC – codziennie nowe promocje!
2024-11-29 | 11:00

Kalendarz Grudniowych Okazji od KFC – codziennie nowe promocje!

Ho ho ho! KFC przybywa z wyjątkowym kalendarzem pełnym niepowtarzalnych promocji. Od 1 grudnia aż do Świąt, codziennie w aplikacji KFC czekają nowe oferty, które pozwolą
Konsument Świąteczne zakupy Polaków!
2024-11-27 | 14:45

Świąteczne zakupy Polaków!

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zabiegani i zmęczeni staniem w długich kolejkach do kas coraz częściej wybieramy zakupy przez internet. Obok

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.