Dokładamy swoją cegiełkę
Już kolejny miesiąc zmagamy się z pandemią koronawirusa, próbując się dostosować do trudnych warunków, w których przyszło nam żyć i pracować. Laboratoria spółki J.S. Hamilton pracują bez zakłóceń,
a firma robi wszystko, co w swojej mocy, by chronić miejsca pracy i zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz kontrahentom.
Zatrzymanie gospodarki na kilka tygodni zbiera swoje żniwo. Mniej jest zleceń, trudnej utrzymać dotychczasowe warunki współpracy z partnerami, a także utrzymać ciągłość usług i produkcji. J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. od samego początku pandemii stara się wspierać swoich klientów, proponując szkolenia online na tematy dotyczące wymagań, z jakimi muszą się zmagać polskie przedsiębiorstwa w nowej rzeczywistości.
Dotychczas odbyły się trzy bezpłatne webinary, ale zainteresowanie jest tak duże, że planowane są kolejne. Na każdy z webinarów zgłasza się około 400 uczestników i jak dotąd są to przeważnie pracownicy firm produkcyjnych z branży spożywczej – mówi Artur Waśkiewicz, Wiceprezes Zarządu J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. Nasi eksperci odpowiadają na pytania związane z nowymi zagrożeniami w branży, przedstawiają procedury zarządzania sytuacją kryzysową w zakładzie spożywczym i pokazują, jak postępować, by zapewnić ciągłość funkcjonowania przedsiębiorstw w czasie epidemii. Poza przemysłem spożywczym planujemy również szkolenia dla branży kosmetycznej, przemysłu opakowaniowego i farmaceutycznego – mamy już grafik na najbliższy miesiąc.
Więcej informacji i zapisy na szkolenia:
https://hamilton.com.pl/oferta/szkolenia/szkolenia-specjalistyczne-on-line/
Spółka J.S. Hamilton również wewnętrznie zmaga się z konsekwencjami pandemii, starając się sprostać nowym wymogom, określając priorytety swojej działalności i wprowadzając pracę zdalną czy narzędzia chroniące bezpieczeństwo pracowników. Pracownicy są naszym skarbem, mają ogromną wiedzę i potencjał – jest przekonany Artur Waśkiewicz. Doceniamy ich lojalność i odwagę, szczególnie tych, którzy wykonują pracę w laboratorium, gdzie na co dzień mają do czynienia z drobnoustrojami. Na bieżąco podejmujemy kroki zabezpieczające zdrowie wszystkich naszych pracowników, dbamy o zachowanie najwyższych standardów higieny i zapewniamy środki ochrony indywidualnej.
Nowe warunki pracy wiążą się ze zwiększoną częstotliwością dezynfekcji powierzchni roboczych specjalistycznymi środkami ochrony, zaopatrzeniem laboratoriów w dodatkowe środki higieny, wprowadzenie pracy zmianowej oraz w niedziele dla osób, które wykazują obawy przed większymi skupiskami. Przeszkoliliśmy pracowników pobierających próbki w zakresie ochrony indywidualnej oraz nakazaliśmy bezwzględne przestrzeganie wewnętrznych procedur naszych klientów – wymienia Artur Waśkiewicz. Wprowadziliśmy też ochronne zasady pracy dla pracowników biur, zachęcając ich do pracy zdalnej, odwołując spotkania bezpośrednie z klientami, zarówno w kraju jak i za granicą oraz ograniczając dostęp osób spoza firmy do niezbędnego minimum.
Zarząd J.S. Hamilton Poland Sp. z o. podjął też uchwałę o przekazaniu środków na wsparcie szpitala zakaźnego w Gdyni, dzięki którym zakupiono sprężarkę do podłączania respiratorów potrzebnych pacjentom zakażonym koronawirusem.
W obecnej sytuacji staramy się pomagać sobie nawzajem i wspierać instytucje, którym to wsparcie jest najbardziej potrzebne – wyjaśnia Artur Waśkiewicz Wiceprezes Zarządu. Nasza decyzja o wsparciu szpitala w Gdyni-Redłowie jest ważna również dla naszych pracowników i ich rodzin. Zakupiony sprzęt medyczny daje szansę na szybsze wyleczenie pacjentów, co jest niezmiernie ważne szczególnie teraz, gdy choroba wywołana koronawirusem może zdarzyć się każdemu z nas, również naszym pracownikom czy ich bliskim, dlatego powinniśmy inwestować w środki ratujące życie.
W obliczu kryzysu, jakiego jesteśmy świadkami J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. dokłada swoją cegiełkę, by pomóc zminimalizować jego skutki, dzieląc się tym, co najcenniejsze, czyli wiedzą i doświadczeniem.
J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Spółka oferuje szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej, przeprowadzanie testów konsumenckim oraz badanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 601 369 597
Kalendarz Grudniowych Okazji od KFC – codziennie nowe promocje!
Świąteczne zakupy Polaków!
Najlepsze prezenty pod choinkę dla miłośników sportu!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.