Komunikaty PR

Dokładamy swoją cegiełkę

2020-05-05  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karina Grygielska
Ramka PR

Już kolejny miesiąc zmagamy się z pandemią koronawirusa, próbując się dostosować do trudnych warunków, w których przyszło nam żyć i pracować. Laboratoria spółki J.S. Hamilton pracują bez zakłóceń,
a firma robi wszystko, co w swojej mocy, by chronić miejsca pracy i zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz kontrahentom.

Zatrzymanie gospodarki na kilka tygodni zbiera swoje żniwo. Mniej jest zleceń, trudnej utrzymać dotychczasowe warunki współpracy z partnerami, a także utrzymać ciągłość usług i produkcji. J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. od samego początku pandemii stara się wspierać swoich klientów, proponując szkolenia online na tematy dotyczące wymagań, z jakimi muszą się zmagać polskie przedsiębiorstwa w nowej rzeczywistości. 

Dotychczas odbyły się trzy bezpłatne webinary, ale zainteresowanie jest tak duże, że planowane są kolejne. Na każdy z webinarów zgłasza się około 400 uczestników i jak dotąd są to przeważnie pracownicy firm produkcyjnych z branży spożywczej – mówi Artur Waśkiewicz, Wiceprezes Zarządu J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. Nasi eksperci odpowiadają na pytania związane z nowymi zagrożeniami w branży, przedstawiają procedury zarządzania sytuacją kryzysową w zakładzie spożywczym i pokazują, jak postępować, by zapewnić ciągłość funkcjonowania przedsiębiorstw w czasie epidemii. Poza przemysłem spożywczym planujemy również szkolenia dla branży kosmetycznej, przemysłu opakowaniowego i farmaceutycznego – mamy już grafik na najbliższy miesiąc.

Więcej informacji i zapisy na szkolenia: 
https://hamilton.com.pl/oferta/szkolenia/szkolenia-specjalistyczne-on-line/

Spółka J.S. Hamilton również wewnętrznie zmaga się z konsekwencjami pandemii, starając się sprostać nowym wymogom, określając priorytety swojej działalności i wprowadzając pracę zdalną czy narzędzia chroniące bezpieczeństwo pracowników. Pracownicy są naszym skarbem, mają ogromną wiedzę i potencjał – jest przekonany Artur Waśkiewicz. Doceniamy ich lojalność i odwagę, szczególnie tych, którzy wykonują pracę w laboratorium, gdzie na co dzień mają do czynienia z drobnoustrojami. Na bieżąco podejmujemy kroki zabezpieczające zdrowie wszystkich naszych pracowników, dbamy o zachowanie najwyższych standardów higieny i zapewniamy środki ochrony indywidualnej.

Nowe warunki pracy wiążą się ze zwiększoną częstotliwością dezynfekcji powierzchni roboczych specjalistycznymi środkami ochrony, zaopatrzeniem laboratoriów w dodatkowe środki higieny, wprowadzenie pracy zmianowej oraz w niedziele dla osób, które wykazują obawy przed większymi skupiskami. Przeszkoliliśmy pracowników pobierających próbki w zakresie ochrony indywidualnej oraz nakazaliśmy bezwzględne przestrzeganie wewnętrznych procedur naszych klientów – wymienia Artur Waśkiewicz. Wprowadziliśmy też ochronne zasady pracy dla pracowników biur, zachęcając ich do pracy zdalnej, odwołując spotkania bezpośrednie z klientami, zarówno w kraju jak i za granicą oraz ograniczając dostęp osób spoza firmy do niezbędnego minimum.

Zarząd J.S. Hamilton Poland Sp. z o. podjął też uchwałę o przekazaniu środków na wsparcie szpitala zakaźnego w Gdyni, dzięki którym zakupiono sprężarkę do podłączania respiratorów potrzebnych pacjentom zakażonym koronawirusem. 

W obecnej sytuacji staramy się pomagać sobie nawzajem i wspierać instytucje, którym to wsparcie jest najbardziej potrzebne – wyjaśnia Artur Waśkiewicz Wiceprezes Zarządu. Nasza decyzja o wsparciu szpitala w Gdyni-Redłowie jest ważna również dla naszych pracowników i ich rodzin. Zakupiony sprzęt medyczny daje szansę na szybsze wyleczenie pacjentów, co jest niezmiernie ważne szczególnie teraz, gdy choroba wywołana koronawirusem może zdarzyć się każdemu z nas, również naszym pracownikom czy ich bliskim, dlatego powinniśmy inwestować w środki ratujące życie.

W obliczu kryzysu, jakiego jesteśmy świadkami J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. dokłada swoją cegiełkę, by pomóc zminimalizować jego skutki, dzieląc się tym, co najcenniejsze, czyli wiedzą i doświadczeniem.

 

J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Spółka oferuje szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej, przeprowadzanie testów konsumenckim oraz badanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego. 

Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 601 369 597

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Polacy po 45. roku życia bardziej podatni na wyłudzenie danych osobowych Biuro prasowe
2021-04-30 | 09:30

Polacy po 45. roku życia bardziej podatni na wyłudzenie danych osobowych

Ponad 43 proc. Polaków obawia się, że w czasie pandemii padnie ofiarą oszustów wyłudzających dane osobowe. Prawie 30 proc. spotkało się już z taką próbą.
Konsument Raport PMR: Kto kupuje odżywki dla sportowców?
2021-04-29 | 08:00

Raport PMR: Kto kupuje odżywki dla sportowców?

W poprzednich latach rynek odżywek dla osób uprawiających sport w Polsce rósł dość dynamicznie. Jego rozwój wspierany był przez rozbudowę infrastruktury sportowej oraz
Konsument Pyszne.pl wspiera restauracje w wyborze ekologicznych rozwiązań
2021-04-22 | 19:20

Pyszne.pl wspiera restauracje w wyborze ekologicznych rozwiązań

Dostawa przyjazna dla środowiska, nadające się do recyklingu opakowania na jedzenie i dania roślinne w menu to najczęściej spotykane proekologiczne rozwiązania wprowadzane przez

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.