Perły Ceramiki UE 2020 dla płytek Opoczno
Jury konkursu Perły Ceramiki UE 2020 przyznało aż siedem nagród kolekcjom płytek ceramicznych i gresowych z polskiego Opoczna, w tym Perłę Ceramiki Dystrybutorów i Perłę Ceramiki Projektantów. Wyjątkowe uznanie i łącznie trzy statuetki zdobyła kolekcja Color Crush.
Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest od 2004 roku przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”. Nagrodzone w tym plebiscycie kolekcje docenione są za wyjątkowe wzornictwo oraz jakość. Od 2012 r. partnerem konkursu jest firma CAD Projekt K&A, a tegoroczna edycja odbywała się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP).
Głosami jury konkursowego oraz architektów i projektantów wnętrz, którzy przyznają tytuł najlepszym ich zdaniem produktom zgłoszonym do rywalizacji, w tym roku aż siedem prestiżowych nagród otrzymały kolekcje z portfolio Opoczno, najstarszego polskiego producenta płytek ceramicznych i gresowych. Szczególnie doceniono kolekcję Color Crush, która otrzymała łącznie aż trzy wyróżnienia: Perłę Ceramiki 2020 oraz Perłę Ceramiki Dystrybutorów i Perłę Ceramiki Projektantów 2020.
Kolekcja Color Crush z serii wielkoformatowych gresów Grand Concept Opoczno zachwyca melanżem żył, załamań i rozświetleń tworzących mocny rysunek podkreślony wyjątkowym kolorem granatu. - To jedna z naszych najciekawszych propozycji i cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów – mówi Agnieszka Zapolska, Dyrektor Marketingu Produktowego i Komunikacji marki Opoczno. -Pierwowzorem kolekcji jest labradoryt, minerał ceniony ze względu na swoje metaliczne refleksy, które w najpiękniejszych i najrzadszych okazach prezentują niezwykle szeroką gamę kolorów, w tym odcienie niebieskiego i brązu. Nagrody projektantów i dystrybutorów są szczególnie cenne. To dla nas potwierdzenie, że kolekcja cieszy się uznaniem klientów i architektów oraz wpisuje się w aktualne trendy w architekturze wnętrz.
Tytuł Perły Ceramiki UE 2020 otrzymały także dwie inne kolekcje gresów z serii Grand Concept. To kolekcja Eternal, której wzór stanowi mariaż dystyngowanej bieli i eleganckiej czerni. Czyste białe tło wzbogacone zostało czarnymi żyłami, co w połączeniu z polerowaną powierzchnią dało śmiały, designerski efekt. Statuetkę zdobyły także inspirowane wulkaniczną lawą beżowe płytki Vulcanic Dust, ozdobione nieregularnymi rdzawymi żyłami, które podkreślają ekskluzywny charakter kolekcji.
Jury doceniło także design oraz cechy użytkowe dwóch kolekcji w wyjątkowym formacie 40x120 cm z oferty Opoczno. Perłę Ceramiki UE 2020 otrzymała Break The Line, która zaskakuje kombinacją dwóch mocnych kamieni o skrajnie różnych wzorach. To grafitowe, z delikatną głębią brązu i białe płytki o rysunku naturalnego łupka w dwóch wersjach: gładkiej oraz z oryginalną strukturą w formie ramki.
Prestiżowy tytuł przypadł również inspirowanym naturą płytkom Green Show, których kolorystyka oraz grafika łączą niezwykle popularny trend miejskiej dżungli z klasyczną elegancją. W kolekcji króluje intensywna zieleń oraz motywy tropikalnych roślin.
- Wszystkie tytuły Perły Ceramiki UE 2020 przyznane kolekcjom Opoczno niezmiernie nas cieszą – dodaje Agnieszka Zapolska. – Jesteśmy dumni, że jury doceniło wyrafinowane wzornictwo naszych produktów. Tworząc serię Grand Concept wykorzystaliśmy skany autentycznych minerałów. Z kolei niezwykły efekt dekoratorski płytek Green Show udało się stworzyć nanosząc wzór liści na powierzchnię białej płytki za pomocą błyszczącego tuszu. Jest to wynikiem pracy koncepcyjnej całego zespołu, zastosowania wyjątkowych grafik oraz nowoczesnych technologii. Dzięki temu możemy pochwalić się tak spektakularnymi efektami.
Złodzieje nie mają Świąt
Święta jakby luksusowe – co 4. Polak zadłuża się na Boże Narodzenie
Polacy coraz hojniejsi wobec swoich pupili
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.