Komunikaty PR

Przyłącz się do akcji #GotujeWDomu z Cook Story by Samsung

2020-03-23  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.71 MB )

Część z nas z pewnością zastanawia się jak zagospodarować czas, który spędzamy teraz w domu pracując zdalnie i opiekując się dziećmi. Co powiecie na wspólne przygotowywanie potraw we własnej kuchni? Cook Story by Samsung wychodzi naprzeciw tym, którzy poszukują motywacji i inspiracji do domowego gotowania. W mediach społecznościowych przestrzeni kulinarnej ruszyła właśnie akcja #GotujeWDomu.

 

Podczas zalecanego pobytu w domu nie możemy zapominać o zdrowej i zbilansowanej diecie. To w jaki sposób się odżywiamy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, a dziś jest ono szczególnie ważne. Gotując w domu, z bliskimi możemy nie tylko dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów, ale także odkryć drzemiącą w nas pasję i świetnie się bawić. Do tego zachęca przestrzeń kulinarna Cook Story by Samsung. Do akcji #GotujeWDomu może przyłączyć się każdy, kto przez najbliższy czas zamierza zaprzyjaźnić się z własną kuchnią.

 

Prosto i smacznie

Szefowie kuchni, którzy na co dzień gotują i prowadzą warsztaty w Cook Story by Samsung będą dzielić się sprawdzonymi przepisami na proste i pyszne dania. Znajdziemy je na stronie internetowej Cook Story by Samsung oraz na Facebooku i Instagramie. Przepisy zostały dobrane tak, aby każdy mógł samodzielnie przyrządzić je w domu z produktów, które w większości posiadamy w naszych kuchniach. Zadowoleni będą miłośnicy makaronu i pizzy. Z kolei fani leniwych, weekendowych śniadań odkryją nowe wersje klasycznych potraw.

 

Z miłości do gotowania

Akcja #GotujeWDomu to także zachęta do jednoczenia się i tworzenia wspólnej kulinarnej opowieści. Pomysł zrodził się z połączenia pasji do gotowania i chęci szerzenia pozytywnego nastawienia. Gotowanie daje radość, a wspólne przygotowywanie posiłków to okazja do bycia razem, odkrywania nowych smaków i dobrej zabawy. Cook Story by Samsung zachęca do dzielenia się zdjęciami potraw i oznaczania ich hasztagiem #GotujeWDomu oraz tagowania profilu @CookStorybySamsung na Instagramie. Każdy post zostanie udostępniony, a dla najlepszych i najbardziej kreatywnych przepisów, zdjęć i filmików przewidziane są nagrody. Podejmiecie wyzwanie #GotujeWDomu?

 

Niezawodna pomoc w kuchni

Dla rodziców, którzy szukają sposobu na sprostanie różnym zachciankom swoich pociech, gotowanie może być teraz wyzwaniem. Aby efektywniej połączyć pracę zdalną z codziennymi zadaniami warto sięgnąć po sprzęt AGD, który ułatwi nam wykonywanie obowiązków. Takim urządzeniem jest piekarnik Dual Cook Flex™ z dzielonymi drzwiami i separatorem, który jest stworzony do wspierania kulinarnych wyzwań. Możemy w nim piec dwie potrawy jednocześnie w różnych trybach i temperaturach, nie martwiąc się, że ich zapachy się przenikną. Dzieci domagają się pizzy na obiad i sernika na deser? Żaden problem. Teraz możemy kontrolować poziom wypieczenia włoskiego przysmaku bez obawy, że ciasto na dole opadnie. Z piekarnikiem Dual Cook Flex™ przygotujemy dwa proste dania jednocześnie, a zaoszczędzony czas możemy poświęcić na odpisanie na zaległe maile lub zabawę z dziećmi.

 

Więcej informacji na https://cookstory.samsung.pl/przepisy

 

***

O Cook Story by Samsung

Cook Story by Samsung to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. To nie jest zwykła szkoła gotowania – to miejsce, w którym nietuzinkowi prowadzący i uczestnicy tworzą emocjonujące kulinarne opowieści. Powstają one z pasji do gotowania, chęci nauki nowych rzeczy oraz spotkania w jednym miejscu i czasie wyjątkowych ludzi.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Polacy po 45. roku życia bardziej podatni na wyłudzenie danych osobowych Biuro prasowe
2021-04-30 | 09:30

Polacy po 45. roku życia bardziej podatni na wyłudzenie danych osobowych

Ponad 43 proc. Polaków obawia się, że w czasie pandemii padnie ofiarą oszustów wyłudzających dane osobowe. Prawie 30 proc. spotkało się już z taką próbą.
Konsument Raport PMR: Kto kupuje odżywki dla sportowców?
2021-04-29 | 08:00

Raport PMR: Kto kupuje odżywki dla sportowców?

W poprzednich latach rynek odżywek dla osób uprawiających sport w Polsce rósł dość dynamicznie. Jego rozwój wspierany był przez rozbudowę infrastruktury sportowej oraz
Konsument Pyszne.pl wspiera restauracje w wyborze ekologicznych rozwiązań
2021-04-22 | 19:20

Pyszne.pl wspiera restauracje w wyborze ekologicznych rozwiązań

Dostawa przyjazna dla środowiska, nadające się do recyklingu opakowania na jedzenie i dania roślinne w menu to najczęściej spotykane proekologiczne rozwiązania wprowadzane przez

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.