Światowy Dzień Oszczędzania: zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów i danych
Currency One
Szyperska 14
61-754 Poznań
agnieszka.nejman|currency-one.com| |agnieszka.nejman|currency-one.com
502-244-353
currency-one.com
31 października to Światowy Dzień Oszczędzania. Temat ten jest ściśle powiązany z dbałością o bezpieczeństwo naszych finansów i danych, dlatego serwis InternetowyKantor.pl przygotował bezpłatny ebook o tym, jak nie wpaść w pułapki zastawiane przez cyberoszustów.
Według raportu CBOS „Oszczędności i długi Polaków” z ubiegłego roku, nieco ponad połowa badanych (54%) deklarowała, że ich gospodarstwa domowe posiadają oszczędności. Dwie piąte badanych (40%) deklarowało, że ich gospodarstwa domowe posiadają do spłacenia różnego rodzaju raty, pożyczki, długi lub kredyty. Odkładanie oszczędności staje się dla nas obecnie szczególnie istotne. Nie dbając jednak o bezpieczeństwo w sieci, swoje oszczędności możemy stracić w zaledwie kilkanaście sekund. Poradami na temat tego, jak zadbać o bezpieczeństwo w internecie, podzielili się eksperci serwisu InternetowyKantor.pl w bezpłatnym ebooku pt. „Jak nie wpaść w pułapkę cyberoszustów?”.
5 zasad bezpieczeństwa w internecie
W poradniku znajdziesz m.in. omówienie 5 podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Należą do nich:
- Korzystanie z dwustopniowego uwierzytelniania wszędzie tam, gdzie to możliwe
- Tworzenie unikatowych, silnych haseł
- Unikanie korzystania z publicznych sieci wi-fi
- Sprawdzanie autentyczności stron internetowych
- Zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości
Krajobraz internetowych zagrożeń
W poradniku znajdziesz także przegląd i omówienie najpopularniejszych zagrożeń, które czyhają na nas w internecie. Należą do nich m.in.:
- phishing
- spear phishing
- deepfake
- oszustwa z wykorzystaniem socjotechnik
– Krajobraz zagrożeń w sieci zmienia się dynamicznie, tak jak nasz świat. Świadomość potencjalnych pułapek jest bardzo ważna. Tylko w ten sposób możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówi Dariusz Polaczyk, Risk & Security Manager, InternetowyKantor.pl.
Z poradnikiem możesz się zapoznać na stronie: https://internetowykantor.pl/ebook-cyberbezpieczenstwo/

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.