Komunikaty PR

Kopia zapasowa na miarę XXI wieku?

2020-01-21  |  01:00
Biuro prasowe

Systemy informacyjne opieki zdrowotnej i szpitali bezsprzecznie należą do grupy, gdzie kluczowe znaczenie mają bezpieczeństwo i stały dostęp do informacji. Aby zapewnić jakość usług na najwyższym poziomie jeden ze szpitali zdecydował się na zakup dysku NAS Asustor.

Współczesna branża medyczna czerpie garściami z najnowszych technologii. Aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług, współczesne placówki medyczne korzystają z rozbudowanych sieci komputerowych, przetwarzają i analizują ogromne ilości danych. Generowanych jest nawet 300 GB nowych danych dziennie i nie można sobie pozwolić na ich utratę, w wyniku nieoczekiwanej awarii sprzętu lub oprogramowania. Niezawodność i ciągła dostępność danych są tutaj kluczowe.

                      

 

 

Jeden ze szpitali podjął decyzję o inwestycji w dyski sieciowe Asustor AS6212RD. Pozwalają one na instalację do dwunastu dysków o łącznej pojemności 192 TB oraz skorzystanie z modułów rozszerzających. Te ostatnie pozwalają na podwojenie dostępnej przestrzeni na dane poprzez instalację kolejnych dwunastu nośników. NAS-y podłączono następnie do wewnętrznej sieci, a na urządzeniach objętych planem tworzenia kopii zapasowych zainstalowano oprogramowanie klienckie Avatar Backup. W dalszej kolejności skonfigurowano politykę tworzenia backupów i odzyskiwania danych po awarii.

 

Stabilność i niezawodność kluczem do sukcesu

 

Jak przyznaje szpital, dysk NAS Asustor AS6212RD okazał się bardzo dobrą inwestycją. Przekroczył on stawiane przed nim oczekiwania, wyraźnie poprawiając efektywność działania szpitala oraz podnosząc jakość świadczonych usług medycznych. Jest to zatem kolejny przykład na to, że dyski sieciowe to rozwiązanie na miarę XXI wieku, a modele firmy Asustor zasłużenie okupują czołowe lokaty rankingów (np. TOP 10 dysków NAS wg PCMag) i zdobywają kolejne wyróżnienia, w tym prestiżowe “Best of the Year 2019” (treść publikacji tutaj).

 

Zainteresowani dyskiem sieciowym Asustor AS6212RD znajdą go w sprzedaży w cenie ok. 5000 zł. Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie producenta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jason Statham w World of Tanks Biuro prasowe
2024-12-03 | 15:00

Jason Statham w World of Tanks

Jason Statham w nowej roli jako dowódca czołgu w Operacjach świątecznych 2025 w World of Tanks Czas uzbroić się na święta! Studio Wargaming ogłasza dziś, że znany na całym
IT i technologie Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
2024-12-02 | 12:30

Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher

Warszawa, 2 grudnia 2024 r.: Wystartowała świąteczna promocja Motorola, w której zakup wybranych modeli smartfonów z rodziny edge oraz razr premiowany jest wartościowym
IT i technologie Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
2024-12-02 | 10:25

Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce

DXC Technology, wiodący globalny dostawca usług IT oraz SAP, globalny lider w dziedzinie aplikacji dla przedsiębiorstw i sztucznej inteligencji biznesowej, ogłosili nawiązanie nowego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.