Komunikaty PR

Empatyczny listopad w Teatrze Pinokio

2023-11-03  |  13:00
Biuro prasowe

Empatyczny listopad w Teatrze Pinokio

O odchodzeniu i lęku, o odmienności i tolerancji – w listopadzie na afisz Teatru Pinokio w Łodzi wracają spektakle, które najmłodszym widzom dają znacznie więcej niż mądrą rozrywkę. „Pani Za Malutka” pomaga mierzyć się z pytaniami o śmierć, a „Mój cień jest różowy” uczy jak zaakceptować własną i cudzą inność. W listopadowym repertuarze sceny przy Sienkiewicza zagoszczą też uwielbiane przez maluchy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Pierwsza połowa listopada w Pinokiu należeć będzie do skarpetek – będzie można poznać nie tylko ich wzory, materiały, ale też aspiracje, marzenia. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego to przedstawienie rozpisane na pięciu aktorów, dziesięć stóp i dziesięć zaginionych skarpetek, z których każda żyje w swoim własnym świecie. Publiczność będzie mogła śledzić ich losy i kariery w poranki od 4 do 16 listopada.

Natomiast druga połowa miesiąca to czas spektakli problemowych, które zajmują coraz ważniejsze miejsce w programie teatru.

– Zależy nam, żeby nasze spektakle nie tylko pobudzały dziecięcą wyobraźnię i zapewniały atrakcyjną rodzinną rozrywkę, wspierającą rozwój młodych widzów. Chcemy iść krok dalej, tworząc preteksty do międzypokoleniowych rozmów na tematy trudne, takie jak śmierć, brak tolerancji dla odmienności czy ekologiczne wyzwania współczesnego świata. Niezmiennie dbając o atrakcyjną, dostosowaną do wieku formę, bez zbędnych mentorskich zapędów chcemy skłaniać do głębszej refleksji – podkreśla dyrektor Gabriel Gietzky.

Takim spektaklem jest między innymi wyreżyserowane przez Annę Rozmianiec przedstawienie „Pani Za Malutka”. Młodzi widzowie przyjmują zaproszenie do leśnego domu Pana Ryjówki, którego żona pewnej zimy niespodziewanie znika. Pana Ryjówka przyjmuje, że padła ona ofiarą specyficznego fenomenu powodującego kurczenie się ciał ryjówek pod wpływem niskich temperatur. Mijają jednak miesiące, w lesie robi się coraz cieplej, a żona Pana Ryjówki jest wciąż niewidoczna. Otoczony przyjaciółmi, bohater odkrywa prawdę na temat losu swojej rodziny i stara się podjąć życie na nowo. Publiczność Teatru Pinokio będzie mogła zapoznać się z Panem Ryjówką w poranki od 18 do 23 listopada.

Zaproszeniem – dla niektórych kontrowersyjnym – do świata, w którym każdy może być kim chce, jest z kolei spektakl „Mój cień jest różowy” w reżyserii i według scenariusza Bartosza Kurowskiego. Jest to oparta na obrazkowej historii Scotta Stuarta opowieść o chłopcu dostrzegającym swoją inność, uczącym się ją tolerować, a wreszcie się nią cieszyć. Główny bohater o różowym cieniu, żyjąc w świecie chłopców o cieniach niebieskich, wyrusza na poszukiwanie własnej tożsamości i akceptacji ze strony najbliższych, którzy jak jego własny ojciec muszą uwolnić się od stereotypowych przekonań i ograniczeń. Pełna ciepła i empatii historia zagości na scenie Teatru Pinokio w dniach od 18 do 23 listopada.

Spektakle „Pani Za Malutka” oraz „Mój cień jest różowy” przeznaczone są dla widzów w wieku od 7 lat, podczas gdy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to przedstawienie kierowane do widzów starszych niż 5 lat.

Szczegółowe informacje na temat repertuaru Teatru Pinokio w Łodzi znaleźć można na stronie www.teatrpinokio.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki Biuro prasowe
2025-05-19 | 09:00

W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki

Czas i uwaga rodziców bezwarunkowo poświęcone dziecku to niedoceniany a bezcenny prezent. Warto o tym pamiętać zwłaszcza planując Dzień Dziecka. Wspólne wyjście do
Teatr ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
2024-12-20 | 12:00

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

Już w styczniu młodzi widzowie Teatru Pinokio w Łodzi wyruszą w niezwykłą podróż do świata dziecięcej wyobraźni i przyjaźni. Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu
Teatr SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
2024-12-18 | 16:00

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

– To oczywiste, że szukaliśmy umiejętności, aktorskich i wokalnych. Ale chcieliśmy też czegoś więcej: takiej nieopisywalnej iskry i różnorodności osobowości – tak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.