Klasyka w szortach: Filmowo-rozrywkowy wieczór z kwartetem

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W programie koncertu połączyli swoje sympatie do muzyki rozrywkowej i miłość do kina. W ramach cyklu koncertowego „Klasyka w szortach” usłyszymy muzykę z klasycznych już filmów, takich jak: „Ojciec Chrzestny”, „Różowa Pantera” czy „Zapach Kobiety” oraz szlagiery muzyki popularnej, między innymi „Cheek to Cheek”, „Stand by Me” czy „Hey Jude” – wszystko w opracowaniu na kwartet smyczkowy. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 sierpnia o godzinie 18.30 na terenie osiedla Fuzja (ul. Milionowa 6). Wstęp wolny.
Tematy muzyczne z ulubionych filmów zostają z Wami na długo po seansie? Młodzi artyści związani z Akademią Muzyczną w Łodzi postanowili zbudować wokół nich program swojego koncertu. W czasie drugiego sierpniowego spotkania z muzyką klasyczną nieopodal zabytkowej elektrowni Karola Scheiblera zabrzmią słynne piosenki i tematy, z takich filmowych dzieł jak: „Pretty Woman”, „Zapach kobiety”, „Ojciec chrzestny”, czy serii o przygodach agenta 007. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy seriali – muzycy zaprezentują świetnie znany temat z bijącej rekordy popularności produkcji HBO „Gra o tron”.
W drugiej części koncertu artyści odwołają się do kanonu muzyki popularnej. W aranżacjach na kwartet smyczkowy zabrzmią szlagiery muzyki rozrywkowej – usłyszymy m.in. słynne „Cheek to Cheek” Irvinga Berlina, dwa przeboje najsłynniejszej czwórki z Liverpoolu – „All You Need Is Love” i „Hey Jude” grupy The Beatles czy elektryzujący „Thriller” króla popu Michaela Jacksona. Wykonawcy nie zapomnieli o historii polskiej piosenki. W czasie koncertu wykonają również „Tę ostatnią niedzielę” przedwojenne tango napisane przez Jerzego Petersburskiego ze słowami Zenona Friedwalda, które rozsławił jego najsłynniejszy wykonawca Mieczysław Fogg.
W filmowo-rozrywkową podróż zabiorą nas studenci Akademii Muzycznej w Łodzi – utalentowani muzycy, laureaci licznych konkursów na arenie krajowej i międzynarodowej – Kacper Pałuba (skrzypce I), Gabriela Graboń (skrzypce II), Michał Tomski (altówka), Martyna Pasierbek (wiolonczela).
Koncerty „Klasyka w szortach” zaplanowane są na wszystkie soboty do 21 września w kompleksie przy ul. Milionowej 6.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt znajduje się na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, który zyskuje nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.