Prasko-Południowe Prezentacje 2021
Ostatni rok był trudny nie tylko dla wielu branż biznesu, ale także dla organizacji pozarządowych. Według raportu organizacji Klon/Jawor „Organizacje pozarządowe wobec pandemii” w 2020 roku 33% badanych NGO zawiesiło wszystkie dotychczasowe działania, a 20% organizacji nie widzi możliwości działania online[1]. Aby pomóc NGO wrócić do dawnej formy, Fundacja Zwalcz Nudę 12 czerwca organizuje wydarzenie dedykowane warszawskim, prasko-południowym organizacjom pozarządowym, podczas którego będzie przestrzeń do wymiany doświadczeń, poszerzenia sieci kontaktów czy nawiązania nowych współprac.
Pandemia a NGO
Dane ze wspomnianego raportu nie pozostawiają złudzeń.
Poprzedni rok każdemu dał się we znaki. My musieliśmy zrezygnować na przykład z organizacji pikniku w ramach Narodowego Dnia Sportu czy Warszawskich Dni Rodzinnych. Ale podjęliśmy również nowe wyzwania – zorganizowaliśmy nasze gry całkowicie online. Akademia Elfów Świętego Mikołaja to seria gier, które były prowadzone na żywo przez Facebooka i okazały się dużym sukcesem, a dla nas niesamowitą przygodą – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatorka wydarzenia oraz członek prezydium DKDS Praga-Południe.
Ponad rok pandemii to jednak możliwość spróbowania całkiem nowych rozwiązań. Aż 80% organizacji planuje w swoich działaniach wykorzystywać nowe technologie.
12 czerwca 2021 r. w godz. 12-17 w Parku Obwodu Praga AK w dzielnicy Praga-Południe odbędzie się piknik, podczas którego NGO będą mogły – chociaż po części – wrócić do swojej dotychczasowej działalności. W ramach wydarzenia uczestnicy zapoznają się z ofertami lokalnych organizacji, wezmą udział w próbnych warsztatach, dowiedzą się więcej o wolontariacie czy poznają pierwsze kroki w założeniu własnej fundacji albo stowarzyszenia. Mimo że wydarzenie odbywa się stacjonarnie, to organizatorzy nie planują rezygnować z online – relację na żywo z wydarzenia będzie można obejrzeć na Facebooku Zwalcz Nudę.
Piknik na Pradze Południe
Co, oprócz możliwości zapoznania się z działalnością NGO, będzie się działo na pikniku? Warsztaty dla małych i dużych (np. kuglarskie, origami), spotkania (np. z sportowcami lotniczymi, którzy latają balonem), występy sceniczne (koncert piosenek Agnieszki Osieckiej i przedstawienie teatralne dla dzieci). A do tego możliwość adopcji szczeniaków i kociaków, sadzenie ziół, warzyw i kwiatów, kolorowe balony, gra terenowa po Kamionku, eksperymenty, na których dzieci zabawią się w prawdziwego inżyniera i zaświecą żarówkę siłą swoich mięśni, gra w frisbee, bieg przez płotki, skok w dal czy skos o tyczce i wiele, wiele więcej.
Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się na stronie www.zwalcznude.pl/ppp oraz w wydarzeniu www.facebook.com/events/145867094215027
Na Prasko-Południowych Prezentacjach nie zabraknie również lokalnego biznesu – partnerami wydarzenia są m.in. Atrium Promenada i Miejsce Aktywności Lokalnej znajdujące się w jej murach – „Piąty Wymiar”, które przygotowało pokaz baniek XXL oraz Bank Credit Agricole, na którego stoisku będzie można zapoznać się z ofertą banku.
Zapraszamy dzieci do twórczej zabawy podczas pikniku, w czasie której samodzielnie wykonają między innymi kolorowy piasek kinetyczny, zrobią gigantyczne bańki mydlane oraz wezmą udział w eksperymentach. Warsztaty w formie zabaw manualnych trenują motorykę małą u najmłodszych i są doskonałą okazją do rozwijania wrażliwości zmysłowej – mówi Dorota Morawska, Marketing Manager Atrium Promenada.
Co minutę do mórz i oceanów na całym świecie trafia ponad 20 ton plastikowych odpadów. To nasz wspólny problem, z którym wszyscy musimy walczyć. Dołącz do akcji #mniejplastiku banku Credit Agricole i otwórz Konto dla Ciebie, do którego dodawana jest karta z ekotworzywa, które rozkłada się szybciej niż plastik. Więcej informacji na www.mniejplastiku.pl – dodaje Monika Ślepowrońska, Dyrektor Zespołu Placówek Bankowych Credit Agricole przy ul. Grochowskiej 249/251 i 136.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a współorganizatorem Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego na Pradze-Południe. Prasko-Południowe Prezentacje 2021 są współfinansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.
[1] Cały raport dostępny jest na: https://api.ngo.pl/media/get/135421

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność
Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.
Bankowość
Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.
Konsument
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.