Wiosenne porządki z ekologicznymi produktami Pure Home by W5 z Lidl Polska
Przez chmury przebijają się pierwsze, cieplejsze promienie słońca, a to oznacza – nadchodzi wiosna! Jej uroki o wiele przyjemniej podziwiać zza czystych okien i z pachnącego wnętrza. Podczas wiosennych porządków, warto zadbać nie tylko o czystość domu, ale też dobro planety. Wystarczy zastąpić zwykłe środki do czyszczenia produktami ekologicznymi, np. z serii Pure Home by W5, dostępnej na co dzień w sklepach sieci Lidl Polska.
Wraz z nadejściem wiosny przychodzi pora na gruntowne porządki! Jak poradzić sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami, jednocześnie troszcząc się o środowisko? Alternatywą dla zwykłych środków czystości mogą być ekologiczne produkty z lepszym składem – np. produkowana w Polsce linia Pure Home by W5.
W skład serii wchodzą płyny do mycia i czyszczenia: kuchni, łazienki, podłóg, toalet i naczyń, o naturalnych i świeżych nutach zapachowych: bazylii i mandarynki, rabarbaru czy czarnej porzeczki.
W sklepach Lidl Polska, w których dostępna jest seria, znaleźć można również w 100% wegańskie, bezzapachowe tabletki do zmywarki W5 „All in one”. Produkt zawiera zmniejszoną ilość substancji niebezpiecznych, dzięki czemu zredukowano jego wpływ na środowisko wodne, a w trosce o ograniczenie odpadów – został zapakowany w rozpuszczalną i w 100% biodegradowalną folię.
Eko sprzątanie = planety ratowanie
Linia Pure Home by W5 została wyróżniona znakiem jakości „Viva! dla wegan” z certyfikatem FSC i certyfikatem EcoLabel. Płyny znajdują się w butelkach wykonanych z materiału z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia, a w ich składzie znajduje się od 96% do nawet 98% składników pochodzenia naturalnego. Za sprawą braku: parabenów, alergenów i sztucznych barwników, są one bezpieczne dla wszystkich domowników – również małych dzieci i zwierząt.
Produkty Pure Home by W5 są łatwo dostępne – można je kupić w każdym sklepie Lidl Polska. Ich cena waha się od 6,49 zł do 7,99 zł/ 1 but. (750 ml lub 1 l).
Dlaczego warto wybierać produkty do sprzątania z lepszym składem? Standardowe środki czystości zawierają wiele szkodliwych substancji: fosforany, triklosan czy związki chemiczne chloru. Nie tylko podrażaniają one skórę, ale ich resztki wędrują kanalizacją do ścieków i wód, zakłócając równowagę biologiczną.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.