Lęk i smutek - jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?
Centrum Nauczania Domowego
ul. Szlak 20/8
31-153 Kraków Kraków
promocja|pzpo.edu.pl| |promocja|pzpo.edu.pl
733 206 116
www.domowi.edu.pl
Nie daje wytchnienia nawet nocy, zaburzając sen i powodując ciągłe niewyspanie. A dziecko staje się coraz bardziej wycofane i nieobecne.
- Wiemy, jak ważne jest wsparcie rodzica w tej pięknej podróży, jaką jest rodzicielstwo. Nie ma szkół, gdzie nauczą się, jak być rodzicem. A mają całe mnóstwo wątpliwości. Potrzebują rozwijać kompetencje rodzicielskie, szukają odpowiedzi, inspiracji. Dlatego przychodzimy im z pomocą. Już 22 maja odbędzie się spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą, autorem książek terapeutycznych dla dzieci - Arturem Gębką, na które serdecznie zapraszamy - mówi Monika Kamińska-Wcisło z Centrum Nauczania Domowego, która prowadzi webinary.
Razem z Arturem Gębką autorem książek: „Znikodem i zagadka lęku”; oraz „Smutek, którego nikt nie chciał” - postaramy się zrozumieć lęk i smutek i rozpoznać, kiedy te uczucia się pojawiają oraz pomóc dziecku osiągnąć spokój i odzyskać radość.
Wydarzenie jest bezpłatne. Aby otrzymać link, wystarczy się zarejestrować!
Artur Gębka - psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Autor książek dla młodych czytelników, m.in. "Znikodem i zagadka lęku", "Smutek, którego nikt nie chciał". W przeszłości związany z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadzi psychoterapie dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zajmuje się również działalnością szkoleniową i psychoedukacyjną.
Jedną z placówek, która regularnie i nieodpłatnie wspiera rodziców w zakresie wychowania, pedagogiki, psychologii dziecka jest Centrum Nauczania Domowego. Już od ponad dwóch lat realizuje swój autorski projekt: „Domowy punkt widzenia”, mający postać cyklu webinarów, gdzie do rozmowy zaprasza autorów książek i poradników dla rodziców.
Wśród dotychczasowych gości projektu znaleźli się m.in. Aga Rogala - terapeutka rodzin; Sylwia Bujko (Holimama) - absolwentka certyfikowanych kursów u dr Rossa W. Greene’a oraz w Familylab® Jespera Juula; Angelika Talaga (GODMOTHER) - neurobiolog edukacyjny, trener rodziców; Katarzyna Mitschke - pedagog i autorka książki pt. „Kiedy szkoła jest problemem?”; Agnieszka Kozak psycholog i autorka książek, Agnieszka Stein - psycholog i autorka książek, dr Agnieszka Dąbrowska i dr Marta Niedźwiedzka specjalistki w dziedzinie psychiatrii, Marta Cieśla - psycholog i psychoterapeutka, specjalistka w dziedzinie ADHD, wspierająca osoby neuroróżnorodne.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.