Lekcje ekologii w gminie Wisznia Mała. Develia współorganizatorem warsztatów
Recykling Daje Owoce - czyli najbardziej owocowa i recyklingowa akcja edukacyjna w Polsce zawitała na Dolny Śląsk, a dokładnie do Gminy Wisznia Mała. W ramach inicjatywy organizowane są w lokalnych szkołach warsztaty edukacyjne poświęcone ekologii. Prowadzi je wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który angażuje uczennice i uczniów do dyskusji nt. ochrony środowiska oraz jak każdy z nas może żyć ekologicznie we własnym domu, szkole i gminie. Cykl zajęć w szkołach wspiera firma deweloperska Develia, dzięki której wszyscy uczestnicy otrzymują, oprócz wiedzy, pyszne świeże i zdrowe owoce, zgodnie z hasłem „Recykling Daje Owoce".
Pierwsze zajęcia z cyklu Recykling Daje Owoce odbyły się w szkole podstawowej w Psarach w klasach 1A i 1B. Podczas warsztatów najmłodsi zdobyli podstawową wiedzę na temat ekologii, a także wzięli udział w kreatywnych zabawach, dzięki którym dowiedzieli się, jak mogą chronić środowisko w domu czy w szkole.
– Lekcje odbywają się w sposób holistyczny, pokazując zagadnienia związane z ekologią z różnych, interesujących stron. Uczniowie biorą czynny udział w zajęciach, dyskutują i wyciągają wnioski. To najlepsza i skuteczna metoda edukacji – mówi Dominik Dobrowolski, koordynator akcji i znany działacz na rzecz ochrony przyrody.
Dominik Dobrowolski jest twórcą wielu inicjatyw edukacyjnych, jak np.: "Recykling Daje Owoce", "Kultura to Natura", "EkoWalentynki", "Cycling Recycling" czy „Czysta Odra”. W 2021 roku został nagrodzony prestiżowym tytułem „Społecznika Roku” przez tygodnik „Newsweek”.
Cykl zajęć w szkołach wspiera firma deweloperska Develia, dzięki której wszyscy uczestnicy lekcji otrzymują zdrowe owoce oraz torby wielokrotnego użytku, które doskonale nadają się do robienia ekologicznych zakupów. Placówki oświatowe (szkoły, przedszkola, domy kultury) z Gminy Wisznia Mała mogą zgłaszać chęć przyłączenia się do akcji. Zgłoszenia należy wysyłać bezpośrednio do Dominka Dobrowolskiego, tel. 697 092 978, dominik@cycling-recycling.eu. Ekologiczne warsztaty dla dzieci prowadzone są bezpłatnie i są jedną z licznych akcji przeprowadzanych w ramach projektu „Zielony Malin” – inicjatywy zainicjowanej przez Develię.
Develia S.A. jest jednym z największych deweloperów w Polsce. Firma rozumie wagę i znaczenie budownictwa zrównoważonego, w realizowanych inwestycjach kładzie duży nacisk na proekologiczne rozwiązania. Spółka wdraża ideę ochrony i poszanowania środowiska, m.in. poprzez tworzenie ogrodów deszczowych, tężni solankowych oraz przystępuje do inicjatyw przyczyniających się do wzrostu różnorodności biologicznej.
Informacje, zdjęcia i filmy o działaniach w ramach projektu „Zielony Malin" dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/ZielonyMalin/

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.