Komunikaty PR

LIDERZY ZARZĄDZANIA. NAJLEPIEJ ZARZĄDZANE SZPITALE PUBLICZNE WEDŁUG BFF

2020-11-18  |  13:00
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

Grupa BFF Banking Group – jeden z wiodących banków działających na rynku europejskim, oferujących usługi finansowe dla przedsiębiorstw współpracujących z podmiotami administracji publicznej – ogłosił dziś zwycięzców konkursu „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne ”. To już 5. edycja rankingu, którego celem jest promowanie najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz ocenę, które szpitale osiągają najwyższe wyniki zarządcze i finansowe.

 

 

RANKING “LIDERZY ZARZĄDZANIA. NAJLEPIEJ ZARZĄDZANE SZPITALE PUBLICZNE WEDŁUG BFF BANKING GROUP”

 

W tegorocznej edycji rankingu udział wzięło 221 szpitali. W tym 101 powiatowych, 54 wojewódzkie, 17 uniwersyteckich, 16 gminnych i 33 ministerialne. Zestawienie nie obejmuje jednostek, które są niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej, przychodniami otwartymi, ambulatoriami, lecznictwem otwartym, zakładami medycyny pracy, stacjami pogotowia ratunkowego, oddziałami szpitali, sanatoriami, regionalnymi centrami krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

 

Wszystkie objęte analizą jednostki zostały podzielone na trzy grupy ze względu na wartość przychodu z NFZ. Ocenie zostały poddane następujące wskaźniki:

  • efektywność aktywów pozwalającą na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala,
  • rentowność sprzedaży netto, pokazującą jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków,
  • dynamikę przychodu z NFZ, czyli procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku.

 

Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest BFF Banking Group. Klasyfikacja opiera się wyłącznie na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych placówek za 2018 r. i nie obejmuje innych danych.

 

Poniżej przedstawiamy pierwszą 10-kę w każdej z 3 kategorii rankingu.

 

Kategoria: Kontrakt NFZ niższy i równy 39 mln PLN

  1. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczebrzeszynie
  2. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej
  3. Szpital Powiatowy w Sławnie
  4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie
  5. Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie
  6. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1 w Bełżycach
  7. Szpital Powiatowy w Chmielniku
  8. Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. Dr Stefana Jasińskiego w Zakopanem
  9. Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Fromborku
  10. Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie

 

Kategoria: Kontrakt NFZ wyższy niż 39 mln i równy 89 mln PLN

  1. Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy
  2. Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie
  3. Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi
  4. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
  5. Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu
  6. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie
  7. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
  8. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze
  9. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim
  10. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie

 

Kategoria: Kontrakt NFZ wyższy 89 mln PLN

  1. Szpital Powiatowy w Radomsku
  2. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  3. Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy
  4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach
  5. Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  6. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
  7. Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
  8. Instytut Hematologii I Transfuzjologii w Warszawie
  9. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
  10. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku

 

Wydarzenie to, oprócz wyróżnienia najlepszych szpitali, jest także doskonałą okazją do rozpoczęcia konstruktywnej dyskusji na temat przyszłości obiektów użyteczności publicznej i rozwiązań, które mogą poprawić ich działanie.

 

Podczas ceremonii, Radosław Moks, Członek Zarządu BFF Banking Group w Polsce, powiedział: „Istotna jest merytoryczna debata na temat finansowania podmiotów publicznych i jakości opieki nad pacjentami, szczególnie w kontekście ogromnej niepewności wywołanej pandemią COVID-19. Wyzwania, przed którymi stoi służba zdrowia w Polsce, wskazywaliśmy już w 2019 r. w raporcie „Finansowanie opieki zdrowotnej a jakość systemu dla pacjentów”, który porównuje krajowe systemy w całej Europie. Są to: stosunkowo niewielka liczba lekarzy czy dysproporcje w podziale środków między szpitale a podstawową opiekę zdrowotną. Dziś, sytuacja pandemiczna dodatkowo uwypukliła te problemy, co wyraźnie podkreśli nowa edycja naszego raportu, która ma się ukazać do końca roku ”


BFF Banking Group

BFF Banking Group, jest  wiodącym graczem na rynku faktoringu i zarządzania należnościami administracji publicznej w Europie. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Polsce, Portugalii i Słowacji. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2019 roku Grupa osiągnęła skonsolidowany skorygowany zysk netto na poziomie 98,8 mln EUR ze wskaźnikiem CET1 na poziomie 11,2% na koniec marca 2020. www.bffgroup.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BFF Banking Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami? Biuro prasowe
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na
Zdrowie SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.
2024-06-06 | 11:40

SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.

Ponad 60 tysięcy osób korzysta już z opaski telemedycznej, aplikacji oraz systemu opracowanego przez polski startup SiDLY. Rozwiązanie umożliwia zdalną diagnostykę i monitorowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy wśród narodów najczęściej odwiedzających Czechy. Południowy sąsiad chce przyciągnąć więcej polskich turystów, nie tylko do Pragi

Prawie połowa polskich turystów podróżujących do Czech obiera za cel stolicę tego kraju. Chociaż w ostatnich latach chętniej podróżujemy do innych regionów naszego południowego sąsiada, wciąż wiele miejsc i atrakcji pozostaje nieodkrytych przez Polaków. Czesi chcą to zmienić i ruszają z dwiema kampaniami promocyjnymi skierowanymi do polskich turystów, które mają pokazać nieco inne Czechy, niż do tej pory znaliśmy. Potencjał jest, bo Polacy już dziś stanowią trzecią najliczniejszą grupę gości zagranicznych na czeskim rynku.

Firma

Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania

Prawie 3/4 polskich start-upów, które rozwijają innowacje w medycynie, nawiązuje współpracę z placówkami medycznymi – pokazuje nowy raport „Top Disruptors in Healthcare 2024”. Wynika z niego też, że największym wyzwaniem dla młodych, innowacyjnych spółek wciąż pozostaje znalezienie inwestora i pozyskanie finansowania. Szansą dla start-upów może się okazać międzynarodowy program eco-Disruptive, prowadzony przez Bupa, właściciela Grupy LUX MED. Obok 200 tys. funtów nagrody finansowej zwycięski start-up może liczyć w nim również na wsparcie doradcze, możliwość dalszego rozwoju swojego produktu bądź usługi oraz szansę zadebiutowania na zagranicznych rynkach.

Ochrona środowiska

Małe i średnie firmy dopiero zapoznają się z tematyką zrównoważonego rozwoju. Oczekiwania ze strony dużych kontrahentów wymuszą na nich szybsze działania

Czynniki ESG, związane ze zrównoważonym rozwojem, odgrywają coraz ważniejszą rolę w działalności firm, bez których zaangażowania niewiele da się zdziałać w kwestii łagodzenia skutków zmian klimatu i zanieczyszczenia środowiska. W Polsce słyszało o nich już 3/4 dużych i 2/3 średnich firm, ale w praktyce długofalową strategię działań w tym obszarze ma o wiele mniej podmiotów. Rodzime przedsiębiorstwa przywiązują też zdecydowanie większą wagę do celów społecznych niż środowiskowych. Jednak unijne regulacje, które wejdą w życie w przyszłym roku, wymuszą poprawę na tym polu, chociaż będą one dotyczyć w pierwszej kolejności dużych podmiotów. One będą z kolei wymagać tego od swoich mniejszych kontrahentów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.