Live Motion Games SA zawarła umowę z Epic VR na port gry Builder Simulator

Builder Simulator, jeden z autorskich tytułów notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games SA, pojawi się także w wersji VR. Twórca symulatora budowy domów zawarł umowę ze spółką Epic VR - doświadczonym specjalistą z rynku Virtual Reality - na stworzenie portu, który przeniesie produkcję do świata wirtualnej rzeczywistości. Premiera gry w jej podstawowej wersji na PC zaplanowana jest na Q1 2022 r.
W Builder Simulator gracz jest prowadzony za rękę od zbrojenia, przez budowę zaprawy, po stawianie cegieł do budowy różnego rodzaju domów. Premiera gry w wersji na PC zaplanowana jest na Q1 2022 r., na styczeń 2022 zespół Live Motion Games SA zapowiedział wydanie prologu do gry.
Builder Simulator to nie pierwszy projekt od Live Motion Games SA, który zostanie przeniesiony na platformy wirtualnej rzeczywistości. W lipcu br. producent gier zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie VR-owego portu gry do Train Station Renovation, flagowej produkcji studia. Symulator renowacji stacji kolejowych i pociągów trafił do sprzedaży w kwietniu 2020 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem graczy – w niespełna dobę od premiery zwróciły się wszystkie poniesione koszty produkcyjne.
Współwydawcą obu tytułów jest notowana na głównym rynku GPW spółka PlayWay S.A.
- Builder Simulator to idealna gra dla tych osób, które chcą poczuć trud budowy domu i poczuć złożoność takiego przedsięwzięcia. Cały czas nanosimy jeszcze ostatnie poprawki i szlify przed premierą. Ponad 280 tys. osób zagrało w wersję demonstracyjną, dzięki czemu zebraliśmy obfity feedback od graczy. To pozwala nam, jeszcze przed wydaniem gry, nanosić zmiany i poprawki, których społeczność oczekuje – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.
Za wykonanie portu odpowiadać będzie Epic VR, producent gier VR i zarazem doświadczony Software House VR/AR. Równolegle do produkcji i wydawania gier VR, spółka dostarcza ,,szyte na miarę’’ zaawansowane rozwiązania dedykowane m.in. dla przemysłu, branży ubezpieczeniowej, logistycznej, czy szkoleniowej.
- Builder Simulator wpisuje się w coraz popularniejszy trend gier z gatunku symulatorów. Wydanie tej gry w formie VR pozwoli na przeniesienie użytkownika wszystkimi zmysłami do świata gry. To zwiększy atrakcyjność tytułu, ponieważ wirtualna rzeczywistość daje zupełnie nowe, zaawansowane możliwości grania, w przeciwieństwie do jakichkolwiek innych urządzeń tradycyjnych (konsol czy komputerów PC) – ocenia Adrian Łapczyński, prezes zarządu Epic VR.
Builder Simulator znajduje się obecnie wśród 14 polskich gier sklasyfikowanych w pierwszej 100 rankingu Global Top Wishlist platformy Steam, czyli listy najbardziej oczekiwanych premier.
Karta Steam: Builder Simulator na Steam (steampowered.com)

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.