Komunikaty PR

Logistyka zawsze w drodze do solidarnego biznesu

2020-07-13  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania komunikat ( 2.86 MB )

Pandemia COVID-19 dotknęła każdego z nas w mniejszym lub w większym stopniu. Jak wynika z badania PWC prawie 90% firm w Polsce odnotowało zakłócenia działalności wynikające ze społecznej izolacji i zmian zachowania klientów. Z kolei 63% średnich firm prowadzących działalność produkcyjną ograniczyło swoją działalność w związku z pandemią. Zmiany zachowań konsumenckich związanych z rzadszymi zakupami i gromadzeniem zapasów potwierdza badanie Izby Gospodarki Elektronicznej, która wskazuje, że połowa badanych zrobiła zapasy na okoliczność kwarantanny, a w pierwszej kolejności znalazły się w nich produkty spożywcze. Jednak zrobienie zapasów, szczególnie świeżych towarów nie jest łatwe, dlatego tak duże znaczenie w dobie pandemii odgrywa branża logistyczna, która nie mogła pozwolić sobie na przestoje czy pauzy. Z myślą o zwróceniu uwagi na codzienną pracę specjalistów logistycznych i współpracy lokalnego biznesu powstała akcja „Świat na Zakręcie: Solidarni w Biznesie” zainicjowana przez operatora logistycznego Green Factory Logistics.

 

- Czas pandemii to okres, w którym na chwilę nie zwolniliśmy tempa, tak aby móc wszystkim Polakom zapewnić ciągły dostęp do świeżych produktów spożywczych. Podczas społecznej izolacji dzięki niestrudzonej pracy naszych specjalistów udało się zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe Polaków. Dlatego, rozpoczynając naszą akcję, chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich na nieprzerwane działanie logistyki dla codziennego komfortu każdego z nas – podsumowuje Piotr Pietrzykowski, prezes Green Factory Logistics.

 

W trakcie akcji firma  nie tylko pokazywała codzienną pracę ekspertów branży logistycznych, informując o wszystkich procedurach bezpieczeństwa i rygorystycznych normach sanitarnych, lecz zwracała uwagę na szerszy aspekt przeciwdziałania skutkom pandemii dla całego biznesu. Regulacje wprowadzone na czas pandemii, związane ze zmianami funkcjonowania sklepów czy zachowań konsumentów sprawiły, że wiele firm, próbując radzić sobie z nową sytuacją, obcinało wewnętrzne koszty czy szukało pomocy korzystając z rozwiązań  tzw. tarczy kryzysowej. Jednak jak pokazała inicjatywa Green Factory Logistics, to za mało – straty poniesione w czasie epidemii będą odrabiane wiele miesięcy po jej zakończeniu, dlatego wzajemna współpraca i pomoc jest jedyną słuszną drogą do odbudowy kondycji biznesu.

 

- Krajowa gospodarka to wspólny organizm połączony ze sobą łańcuchem dostaw, w którym każdy element ma olbrzymie znaczenie. Poprzez naszą akcję apelujemy do polskich firm, aby wybierały i korzystały z usług polskich partnerów. Solidarne podejście i patriotyzm ekonomiczny jest najrozsądniejszym wyjściem w sytuacji kryzysu – przekonuje  Piotr Pietrzykowski.

 

Izolacjonizm społeczny i ograniczenie ruchu międzynarodowego wpłynęło na to, że konsumenci zwracają coraz większą uwagę na pochodzenie kupowanych produktów. Jak pokazują badania ARC Rynek i Opinia ponad 60% Polaków deklaruje chęć pomocy polskim firmom, z czego 90% deklaruje częstszy zakup polskich produktów. Dlatego lokalni producenci potrzebują wsparcia także od strony biznesu, w myśl realizacji idei patriotyzmu ekonomicznego. Jednak problemem, z jakim często muszą zmagać się mniejsi dostawcy jest trudność w znalezieniu partnera, dlatego że firmy z tej branży koncentrują się na globalnej obsłudze dużych dostawców.

 

- Negatywnym skutkiem takiej tendencji są ograniczenia w dystrybucji krajowych produktów do konsumentów – zauważa Piotr Pietrzykowski. – Nie każdy producent ma możliwości techniczne i organizacyjne, aby sprostać wymogom współpracy z dyskontami i hipermarketami. W ramach naszej akcji, zaoferowaliśmy pomoc mniejszym producentom w obszarze odpowiedniej dystrybucji ich produktów, dzięki której mogli skorzystać z doświadczenia ekspertów i trafić ze swoją ofertą do konkretnych sklepów. To ważne, bo razem tworzymy miejsca pracy i budujemy polski kapitał.

 

Do rzeczywistości zainicjowanej przez pandemię większość z nas zdążyła już przywyknąć. Pomimo negatywnego wpływu na biznes, sytuacja zainicjowała także pozytywne zmiany, które mogą wyznaczyć trend także w branży logistycznej. Jedną z nich jest przyspieszająca cyfryzacja, która wpływa na wzrost automatyzacji i robotyzacji w wielu firmach, jako jedno z rozwiązań problemu kurczących się zasobów ludzkich i integracji systemów zarządzania. Wciąż rozwijająca się technologia komunikacji pomiędzy urządzeniami, jako jeden z elementów automatyzacji, może uprościć procesy logistyczne realizowane w magazynach czy wspierać transport towarów, gwarantując bardziej bezpieczne dostawy.

 

- Ostatnie miesiące bez wątpienia sprawiły, że cały świat znalazł się na zakręcie, a wiele branż, w tym także logistyka, stanęły na wysokości zadania, aby każdemu z nas zapewnić normalne funkcjonowanie każdego dnia. Poprzez akcję Świat na Zakręcie: Solidarni w Biznesie chcemy, aby wszystkie idee i działania były kontynuowane z myślą o wspólnym interesie, jakim jest Polska – kwituje Piotr Pietrzykowski.

 

O Green Factory Logistics

Green Factory Logistics jest największym polskim operatorem logistycznym specjalizującym się w kompleksowych usługach magazynowania, kompletacji i transportu produktów spożywczych w temperaturach kontrolowanych. Firma współpracuje z globalnymi i lokalnymi producentami oraz dystrybutorami branży spożywczej, obsługując wszystkie sieci handlowe. Jako pomysłodawca inicjatywy „Świat na zakręcie: Solidarni w Biznesie”, firma wspiera ideę patriotyzmu gospodarczego jako drogi wyjścia z kryzysu ekonomicznego.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Płatności w HoReCa – cyfryzacja w akcji Biuro prasowe
2024-09-26 | 11:00

Płatności w HoReCa – cyfryzacja w akcji

Innowacje w obszarze płatności cyfrowych redefiniują funkcjonowanie branży HoReCa (Hotele, Restauracje, Catering). W sektorze hotelarskim, gastronomicznym i cateringowym, który rozwija
Handel COMP integratorem rozwiązań kaucyjnych dla sieci sklepów
2024-09-26 | 10:30

COMP integratorem rozwiązań kaucyjnych dla sieci sklepów

System kaucyjny w Polsce zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku. Zbiórka opakowań ma przyczynić się do ochrony środowiska poprzez realizację założeń gospodarki obiegu
Handel IdoSell i Adyen łączą siły w obszarze płatności
2024-09-26 | 10:03

IdoSell i Adyen łączą siły w obszarze płatności

IdoSell – lider rynku e-commerce w Polsce – nawiązał strategiczną współpracę z Adyen, platformą technologii finansowych wybieraną przez rynkowych liderów. Od teraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.