flydubai już latają do Budapesztu i Warszawy
Warszawa, 1 października 2021 roku: flydubai, zarejestrowane w Dubaju linie lotnicze, uruchomiły od 30 września loty do Warszawy i Budapesztu. Przewoźnik będzie wykonywał cztery loty tygodniowo z Międzynarodowego Lotniska w Dubaju (DXB) na Międzynarodowe Lotnisko w Budapeszcie (BUD) i codziennie loty na Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW). Będzie to drugie po Krakowie (KRK) polskie miasto obsługiwane przez tego przewoźnika.
Inauguracyjne loty flydubai do Budapesztu i do Warszawy zostały powitane tradycyjnymi salutami wodnymi na lotniskach docelowych. Otwierający nowe bezpośrednie połączenie do Budapesztu pierwszy lot pilotowali kapitan Laszlo Fabian z Węgier oraz pierwszy oficer Eisa Al Suwaidi z ZEA. Ponadto węgierskimi członkiniami personelu pokładowego obsługującego inauguracyjny rejs były: Starsza Stewardessa Rebeka Cserne Fabiana i Stewardessa Reka Toth. W skład załogi obsługującej ten inauguracyjny lot wchodziły też Polki: Starsza Stewardessa Agata Samborska oraz Stewardessy Katarzyna Boryna i Paulina Kaniowska.
Ghaith Al Ghaith, Prezes Zarządu flydubai, powiedział – „Tego lata zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi. Uruchamiając loty do Budapesztu i do Warszawy rozszerzamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu nasi pasażerowi będą mieli większy wybór miejsc docelowych w sezonie zimowym. Wzmocni to także związki pomiędzy oboma krajami a ZEA.”
Jeyhun Efendi, Starszy Wiceprezes ds. Działalności Komercyjnej i E-commerce w liniach flydubai, dodał – „wprowadzenie bezpośrednich połączeń z Budapesztem i z Warszawą rozszerza naszą siatkę połączeń w Europie do 20 lotnisk w 17 krajach. Cieszymy się z możliwości zaoferowania pasażerom niezawodnego i niedrogiego podróżowania bezpośrednio do Dubaju oraz lotów code share z możliwością dalszych przesiadek na loty realizowane wspólnie przez Emirates i flydubai do 190 miejsc docelowych”.
Dubaj nie tylko rozwinął się jako międzynarodowy węzeł przesiadkowy, ale stał się też popularnym miejscem wypoczynku oferującym podróżnym szeroką gamę atrakcji, w tym widowiskową architekturę, jak np. Wieża Chalify (Burj Chalifa) i niedawno otwarte Oko Dubaju (Ain Dubai), wiele nadmorskich ośrodków wypoczynkowych, wyprawy przygodowe na pustynię oraz niezrównane doznania kulinarne.
Bezpłatna jednodniowa wejściówka na Expo 2020
Podróżni rezerwujący lot do Dubaju liniami flydubai otrzymają bezpłatną jednodniową wejściówkę na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju, trwającą od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku. Inicjatywa dotyczy wszystkich rezerwacji dokonanych od 1 września na podróże w okresie trwania imprezy.
Jakość obsługi pasażerów
Podróże samolotami Boeing 737 MAX zapewniają komfort i lepsze wrażenia podczas podróży. W klasie biznes zwiększono ilość miejsca, dzięki czemu pasażerowie mają zapewnioną prywatność. Ponadto, zastosowano nowe fotele, które można rozłożyć na płasko, co zwiększa wygodę snu podczas lotu. Klasę ekonomiczną wyposażono w nowego typu fotele firmy RECARO, zaprojektowane pod kątem optymalizacji zajmowanej przestrzeni i wygody pasażerów, aby mogli w nich się wygodnie oprzeć, wypoczywać i cieszyć lotem.
Samoloty Boeing 737 MAX linii flydubai są także wyposażone w wyjątkowy system rozrywki pokładowej z ekranami full HD o przekątnej 11,6 cala. Pasażerowie mogą korzystać z szerokiego wyboru filmów, programów telewizyjnych, kanałów muzycznych oraz gier, w języku angielskim, arabskim i rosyjskim. Dostęp do systemu rozrywkowego wbudowanego w fotele jest nieodpłatny dla osób podróżujących w klasie biznes, zaś pasażerowie lecący klasą ekonomiczną mogą niedrogo nabyć pakiety rozrywki pokładowej.
Obsługę pasażerów flydubai na pokładzie zmieniono tak, aby ograniczyć kontakt fizyczny z załogą do niezbędnego minimum. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie podróży. Linie lotnicze oferują pasażerom nieodpłatną ogólnoświatową ochronę ubezpieczeniową od skutków COVID-19, by zapewnić im większy spokój ducha w drodze.
Szczegółowe informacje o lotach
Loty code share są realizowane przez linie Emirates, oferując podróżnym bezproblemowe rejsy z przesiadkami w międzynarodowym węźle lotniczym w Dubaju do przeszło 190 miejsc na świecie w ramach siatki połączeń linii Emirates i flydubai, w tym do Australii, Chin, regionu Oceanu Indyjskiego, Azji Południowej i Stanów Zjednoczonych.
Loty z Terminalu 3 lotniska Dubai International (DXB) na lotnisko Budapest International Airport (BUD) będą wykonywane we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, zaś loty na lotnisko Chopina w Warszawie (WAW) - codziennie.
Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z DXB do BUD zaczynają się od AED 7 995, zaś w Economy Class Lite od AED 1 095. Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z BUD do DXB zaczynają się od HUF 523 700 zaś w Economy Class Lite od HUF 86 792.
Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z DXB do WAW zaczynają się od AED 7 000, zaś w Economy Class Lite od AED 1 730. Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z WAW do DXB zaczynają się od PLN 5 470, zaś w Economy Class Lite od PLN 1 686.
Pasażerowie są zobowiązani zapoznać się i spełniać aktualne wymogi dotyczące ograniczeń epidemicznych publikowane na witrynach IATA Travel Centre i IATA destination tracker dotyczące ich całej podróży i przestrzegać zaleceń wydawanych przez władze i linie lotnicze. Dodatkowe informacje można uzyskać ze stron COVID-19 information hub i flydubai.com.
Loty można rezerwować na flydubai.com, przez oficjalną aplikację flydubai App, telefonicznie przez Call Centre w Dubaju pod numerem (+971) 600 54 44 45 oraz w biurach podróży flydubai lub z nami współpracujących. Dodatkowo pasażerowie mają możliwość wyboru spośród kompleksowych pakietów wakacyjnych oferowanych przez flydubai.
Pełny rozkład lotów z cenami biletów znajduje się na stronie: https://www.flydubai.com/en/plan/timetable
-Koniec-
O liniach lotniczych flydubai
Linie lotnicze flydubai z siedzibą w Dubaju posiadają sieć połączeń do przeszło 90 portów lotniczych, obsługiwaną przez flotę 54 samolotów. Od rozpoczęcia działalności w czerwcu 2009 roku, flydubai stawiają na eliminowanie barier w podróżowaniu, tworzenie swobodnych przepływów handlowych i turystycznych oraz umacnianie więzi pomiędzy różnymi kulturami.
Linie flydubai osiągnęły szereg celów:
Rozrastającą się sieć połączeń: Linie utworzyły sieć połączeń do przeszło 95 portów lotniczych w 50 krajach Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu, Europy Środkowej i Wschodniej, Rady Krajów Zatoki Perskiej i Środkowego Wschodu oraz subkontynentu indyjskiego.
Obsługiwanie niedostatecznie skomunikowanych rynków: Otworzyły przeszło 70 nowych połączeń do miejsc, które przedtem nie miały bezpośrednich połączeń lotniczych z Dubajem lub nie były obsługiwane z Dubaju przez narodowego przewoźnika ZEA.
Sprawną ujednoliconą flotę: Użytkują jednolitą flotę 54 samolotów typu Boeing 737 obejmującą: 36 sztuk Next-Generation Boeing 737-800, 15 sztuk Boeing 737 MAX 8 i 3 sztuki Boeing 737 MAX 9.
Zwiększanie ruchu pasażerskiego: Przewiozły ponad 75 milionów pasażerów od rozpoczęcia działalności w 2009 roku.
Najnowsze wiadomości o flydubai można znaleźć w dziale Newsroom na stronie: https://www.flydubai.com

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.