Nowy prezes Welcome Airport Services
Z dniem 10 sierpnia 2023 r. Rada Nadzorcza Welcome Airport Services Sp. z o. o. powołała pana Piotra Rotmańskiego do składu Zarządu Spółki, powierzając mu funkcję prezesa.
Piotr Rotmański ukończył studia magisterskie z zakresu nauk politycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest również absolwentem studiów podyplomowych, na których pogłębił wiedzę o prawie europejskim oraz strategii i planowaniu biznesu. Z lotnictwem cywilnym jest związany zawodowo od blisko 20 lat. Swoją pracę zaczynał w 2004 roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz jako agent obsługi pasażerskiej, by ostatnie 12 lat pracy na bydgoskim lotnisku pełnić funkcję dyrektora operacyjnego.
Welcome Airport Services Sp. z o.o. jest największym pod względem liczby obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Firma świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów i pasażerów kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata. Spółka aktualnie zatrudnia około 2200 osób w 8 oddziałach na terenie Polski. Jest członkiem IATA Ground Handling Council. Spółka posiada wszystkie wymagane certyfikaty i uprawnienia do odpowiedzialnego i profesjonalnego działania. Firma otrzymała prestiżowy certyfikat ISAGO przyznawany przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA).

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.