Magazynowa alternatywa dla Łodzi – powstaje Panattoni Park Koluszki
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, tworzy alternatywę dla Łodzi w Polsce Centralnej. Deweloper realizuje Panattoni Park Koluszki, ok. 30 km od stolicy regionu. Inwestycja osiągnie docelowo ok. 40 000 m kw., a blisko 60 proc. zostało już wynajęte. Pierwszym najemcą jest Pet Republic - producent karm, który w listopadzie br. wprowadził się na powierzchnię 12 000 m kw. W trzecim kwartale 2022 r. Panattoni przekaże ok. 13 400 m kw. firmie z branży motoryzacyjnej.
Koluszki – nowy rynek w Centralnej Polsce. Panattoni dostarczyło w Polsce Centralnej blisko 1,6 mln m kw. w ramach własnych parków oraz obiektów BTS i cały czas odkrywa nowe rynki. Tym razem deweloper realizuje Panattoni Park Koluszki, który jest pierwszym centrum dystrybucyjnym klasy A w tej lokalizacji. Docelowo inwestycja zajmie ok. 39 800 m kw., a już pod koniec listopada br. został ukończony pierwszy etap realizacji - ponad 12 000 m kw. (w tym ok. 1000 m kw. biur). Do nowo wybudowanej powierzchni wprowadziła się firma Pet Republic, producent karmy dla psów i kotów, należący do grupy CPF Poland. Krajowy oddział jest częścią Charoen Pokphand Foods, czyli światowego lidera w sektorze rolno-spożywczym. Drugi i ostatni etap Panattoni Park Koluszki zaplanowano na przełom III i IV kw. 2022 r. Wtedy 13 500 m kw. zajmie kolejny najemca - globalny producent komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, obejmujący m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia.
Dlaczego Panattoni Park Koluszki? Dzięki możliwości dostosowania powierzchni do działalności najemcy, inwestycja dewelopera jest idealnym wyborem zarówno dla dużych klientów produkcyjnych, jak i lokalnych firm z różnych branż. –„Koluszki to doskonała alternatywa dla Łodzi. Nasz nowy park skorzysta zarówno z obecności w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polski Centralnej. Atutem lokalizacji jest również dostęp do zasobów ludzkich, których deficyt zaczynają odczuwać dotychczasowe wielkie zagłębia inwestycyjne – Koluszki mają o 1,8 proc wyższy poziom bezrobocia od Łodzi, a podobnie jak stolica regionu, są w stanie zapewnić stały dopływ wykwalifikowanych pracowników. To tworzy ogromny potencjał do działalności krajowej i międzynarodowej właśnie z Koluszek” – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.
Panattoni Park Koluszki to centrum dystrybucyjne klasy A o docelowej powierzchni ok. 39 800 m kw. Pierwszy etap budowy (12 000 m kw.) – zostanie ukończony w listopadzie br. a na przełomie III/IV kw. 2022 r. deweloper odda do użytku cały budynek. Inwestycja pozwoli na prowadzenie zarówno procesów magazynowych, jak i lekkiej produkcji i doskonale sprawdzi się w obsłudze zarówno małych i średnich, jak większych przedsiębiorstw. Realizacja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.