Marek Wądołowski nowym prezesem zarządu spółki POLOmarket
Rada Nadzorcza spółki POLOmarket z dniem 4 listopada powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Pana Marka Wądołowskiego.
Marek Wądołowski posiada wieloletnie doświadczenie managerskie, które zdobywał m.in. w Tesco Polska oraz Tesco One Europe, piastując od 2004 roku stanowisko dyrektora zakupów. W ciągu ostatnich czterech lat jako dyrektor handlowy i członek zarządu sieci aptek Dr.Max odpowiadał za strategię handlowo-marketingową.
Marek Wądołowski zastąpił na stanowisku prezesa zarządu Marcina Sowę, który złożył rezygnację z końcem czerwca br.
W zarządzie spółki POLOmarket bez zmian pozostają: Anita Tołysz odpowiedzialna za administrację oraz compliance, Jarosław Brudnicki odpowiedzialny za zakupy i marketing, Bartosz Pietruszka, dyrektor operacyjny oraz Piotr Szmyt, dyrektor finansowy.
Grupa POLOmarket to największa polska sieć supermarketów. Tworzą ją spółki detaliczne prowadzące sklepy, a także spółka logistyczno-zakupowa dysponująca dwoma centrami logistycznymi. Firma rozpoczynała działalność w 1997 roku z 27. sklepami. Dziś jest to 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski, z obrotem netto blisko 3,0 mld złotych rocznie. Sklepy sieci POLOmarket odwiedza miesięcznie niemal 9 mln Klientów. Obecnie POLOmarket daje zatrudnienie 5 500 osobom.
65 tys. paczek pomocowych dla rodzin w Zimbabwe wyruszyło z fabryki w Pudliszkac
Herbapol Esencja Natury 2024
CocoACH! - kakaowa nowość, że ACH! Poczuj smak Level Wawel!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
Brak magazynów energii to jedna z największych barier w rozwoju energetyki odnawialnej. Stopniowo zyskują one jednak zainteresowanie zarówno spółek energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Nowe przepisy, które zapowiada rząd, mają pobudzić inwestycje w ten obszar, który może się okazać istotny także dla polskiego przemysłu.
Finanse
Ekstremalne zjawiska pogodowe będą coraz częstsze. To może pociągnąć za sobą problemy z dostępnością ubezpieczeń
Częstotliwość ekstremalnych zjawisk – takich jak powodzie, podtopienia, huragany, gradobicia, pożary, susze i fale upałów – nasila się wraz ze zmianami klimatycznymi. Rosną też spowodowane nimi straty finansowe: według danych PIU w krajach UE w ostatnich 40 latach wyniosły one 487 mld euro, a w przypadku Polski – 16 mld euro. Dla ubezpieczycieli oznacza to konieczność modyfikacji podejścia do wyceny ryzyka i uwzględnienia tej tendencji w wycenie zdarzeń ubezpieczeniowych. Z czasem może to też oznaczać spadek dostępności ochrony ubezpieczeniowej.
IT i technologie
Świadoma sztuczna inteligencja może powstać jeszcze w tej dekadzie. Tego dotyczy dzisiejszy wyścig zbrojeń
Entuzjaści idei AGI, czyli ogólnej sztucznej inteligencji, która będzie mieć atrybuty umysłu ludzkiego, przekonują, że powstanie ona już w ciągu najbliższych 5–10 lat. – Ten, kto tego dokona, przejmie władzę nad całym światem – ocenia Edi Pyrek, założyciel Global Artificial Intelligence Alliance. Siła wynikająca z połączenia dostępu do zasobu wszystkich globalnych informacji, gigantycznej mocy obliczeniowej i pewnego stanu świadomości nie będzie w stanie równać się z żadnym znanym ludziom rodzajem broni.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.