Marka Cersanit z nagrodami w konkursie Perły Ceramiki UE 2020
Zakończył się konkurs „Perły Ceramiki UE 2020”, który organizowany jest od 2004 roku przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”. Tegoroczna edycja odbywała się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), a od 2012 r. partnerem konkursu jest firma CAD Projekt K&A. Celem było wyłonienie płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku, wyróżniających się swoją formą i funkcjonalnością na tle innych. Wśród wyróżnionych już kolejny rok z rzędu znalazła się marka Cersanit.
Wręczenie statuetek w konkursie „Perły Ceramiki UE 2020” odbyło się 16 lutego w Warszawie. W tej edycji wyróżnione zostały dwie kolekcje marki Cersanit – ROCKWOOD oraz STORMY. Wyjątkowa kolekcja ROCKWOOD to niepowtarzalne gresy, które odwzorowują wygląd starych desek. Te pełne charakteru i wypełnione detalami płytki sprawdzają się we wszystkich wnętrzach dodając im niesamowitej głębi i równowagi. Oprócz walorów wizualnych dostarczają także wyjątkową trwałość i antypoślizgową powierzchnię. Z kolei doceniona kolekcja STORMY od Cersanit to przede wszystkim płytki gresowe imitujące surowy beton, który jest obecnie jednym z najmodniejszych materiałów używanych w aranżacji wnętrz. Pozostaje ulubieńcem architektów od wielu sezonów, a to za sprawą jego szczególnego charakteru i łatwości w wkomponowaniu w różne style architektoniczne.
Wszystkie kolekcje nominowane do konkursu oceniane były według następujących kryteriów: walory estetyczne, wpisywanie się w światowe trendy wzornicze, spójność stylu, oryginalność, funkcjonalność czy jakość techniczna.
Cersanit – to niekwestionowany lider na rynku wyposażenia łazienek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu
i wykorzystaniu najnowszych technologii marka gwarantuje swoim Klientom gotowe, kompleksowe rozwiązania, łączące w sobie funkcjonalność, wygodę, wysoką jakość i dobry styl. W ofercie marki Cersanit znajdziemy szeroki asortyment wyposażenia łazienek, obejmujący najwyższej jakości ceramikę (m.in. umywalki, toalety, bidety), wanny, meble łazienkowe, armaturę oraz płytki ścienne i podłogowe, które pozwolą urządzić wnętrze od A do Z. Marka doradza, jak zaaranżować wnętrze w optymalny sposób, proponując rozwiązania przyjazne zarówno na etapie urządzania, jak i użytkowania.
www.cersanit.com.pl

Czas jest najcenniejszym aktywem. Nie trać go i działaj zgodnie z planem!
Pandemia wymówką dla nieuczciwych kontrahentów

Tetra Pak powołuje Lyndsey Loyden-Edwards na stanowisko Dyrektora Zarządzającego
Więcej ważnych informacji
Kalendarium
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie
W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej
Farmacja
Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.
Problemy społeczne
W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.
Problemy społeczne
Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.