Marka GROHE została nowym globalnym partnerem WorldSkills
Marka GROHE dołączyła do WorldSkills International – globalnego projektu edukacyjnego mającego na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiany dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego, jako jej globalny partner branżowy.
Firma GROHE po raz pierwszy wsparła konkurs umiejętności instalacji sanitarnych i grzewczych w ramach zawodów umiejętności w WorldSkills Kazań 2019. Teraz, jako globalny partner branżowy, rozszerzy swoje wsparcie na WorldSkills Shanghai 2022.
„Cieszymy się, że możemy zacieśnić naszą współpracę z WorldSkills. Umiejętności zawodowe mają kluczowe znaczenie dla branży sanitarnej. Razem możemy pokazać, jaki wpływ na nią mogą mieć wykwalifikowani specjaliści już dziś i jak mogą oni kształtować branżę w przyszłosci, stawiając na ekologiczne rozwiązania.” – mówi Jonas Brennwald, Lider, LIXIL EMENA.
„Firma GROHE przyłącza się do globalnej społeczności partnerów z obszaru przemysłu, edukacji i administracji rządowej, aby podnieść rangę młodych wykwalifikowanych specjalistów z branży sanitarnej na całym świecie. Wspiera tym samym rozwój umiejętności, statusu i perspektyw ekonomicznych młodych ludzi. Razem z naszymi globalnymi partnerami branżowymi chcemy umożliwić im lepsze perspektywy zawodowe dzięki zdobywanym kwalifikacjom.” – mówi David Hoey, Dyrektor generalny WorldSkills International.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po trzech latach od pierwszego kontaktu z WorldSkills możemy połączyć siły na arenie międzynarodowej i wspierać młodych ludzi naszym doświadczeniem oraz dogłębną wiedzą na temat branży sanitarnej” – podkreśla Timo Kurz, Lider programu GIVE i WorldSkills, LIXIL EMENA.
W Polsce marka została natomiast partnerem wydarzenia edukacyjnego SkillsChallenge Poznań 2022, które odbywało się podczas Targów Instalacje w dniach 25-27 kwietnia.
„Inicjatywa SkillsChallenge zachęca instalatorów oraz inżynierów w wieku 18-22 lata (uczniów szkół branżowych, studentów i młodych pracowników) do sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych poprzez wykonanie krótkich zadań. Po ich wykonaniu każdy uczestnik otrzyma informacje od eksperta, w jaki sposób je wykonał. Najlepsi uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w eliminacjach do zawodów SkillsPoland w konkurencji: instalacje sanitarne i grzewcze. Zwycięzca zawodów weźmie udział w zawodach międzynarodowych EuroSkills 2023 w Polsce. To może być początek fajnej przygody” – mówi Piotr Strzałkowski, Leader of Professional Channel Activation, LIXIL EMENA.
Wydarzenie edukacyjne SkillsChallenge ma zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z producentami, a także promować zawód profesjonalnego instalatora i inżyniera we współpracy ze szkołami branżowymi oraz uczelniami technicznymi.
Branża sanitarna zmaga się z problemem deficytu wykwalifikowanych instalatorów. Celem nawiązywanych przez markę GROHE współprac z placówkami edukacyjnymi jest nie tylko umożliwienie młodym ludziom rozwoju zawodowego, ale także stworzenie atrakcyjnej oferty szkoleniowej, która będzie konkurencyjna na tle innych kierunków nauki. W ramach programu „Kształcenie i szkolenie zawodowe dla Instalatorów firmy GROHE” (z ang. skrót „GIVE”) marka współpracuje z ponad 40 instytucjami oferującymi szkolenia dla instalatorów w całym regionie EMENA. Firma GROHE wspiera szkoły m.in. tworząc nowoczesne sale szkoleniowe oraz materiały do nauki, a także organizuje szkolenia prowadzone przez ekspertów marki. Po ukończeniu takiego szkolenia, studenci otrzymują pomoc w znalezieniu pracy lub w programie praktyk u jednego z partnerów GROHE.
WorldSkills buduje pewność siebie, wzmacnia społeczności i przyczynia się do rozwoju gospodarki. Poprzez konkursy i promocje inspiruje młodych ludzi do rozwijania pasji oraz osiągania sukcesów. Ponadto, pomaga rozwijać umiejętności, stosując globalne standardy szkoleniowe, systemy benchmarkingu oraz zwiększa zaangażowanie branży. Dzięki współpracom i badaniom wywiera wpływ na przemysł, administrację i edukatorów, jednocześnie budując globalną platformę umiejętności dla każdego.
GROHE dołącza do 23 innych Globalnych Partnerów WorldSkills oraz 85 krajów i regionów członkowskich zaangażowanych w pomaganie młodym ludziom zdobywaniu nowych kwalifikacji.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.