Komunikaty PR

Masz długi? Teraz możesz spłacić je na własnych zasadach

2020-05-29  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Joanna Walczak
Good One PR

Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
joanna.walczak|goodonepr.pl| |joanna.walczak|goodonepr.pl
+48 796 996 272
www.goodonepr.pl
Do pobrania Press ( 1.59 MB )

Epidemia koronawirusa negatywnie wpływa na sytuację finansową wielu osób. W związku z tym terminowa spłata naszych comiesięcznych zobowiązań może być trudniejsza niż zwykle. W takiej sytuacji możemy skorzystać z kilku rozwiązań, które mimo przejściowych problemów pozwolą nam dalej terminowo spłacać zadłużenie i nie popadać w kłopoty. Sprawdzamy, jak to zrobić i jakie korzyści niosą za sobą te rozwiązania.

Kłopoty finansowe mogą zdarzyć się każdemu z nas. Najważniejsze, aby mimo wszystko nie chować głowy w piasek i podjąć odpowiednie kroki. Wyjaśniamy, jak w trudnych chwilach poradzić sobie ze spłatą zadłużenia tak, żeby nie obciążyć naszego domowego budżetu.

Spłacaj tak, jak Ci wygodnie

Istnieje wiele możliwości, które pozwolą nam spłacić długi na „naszych zasadach”. Pierwszym z nich jest dostosowanie wysokości raty do naszej aktualnej sytuacji finansowej. – Celem firmy windykacyjnej jest dogadanie się z osobą zadłużoną. Właśnie dlatego dla każdego klienta przygotowywana jest dedykowana oferta spłaty zobowiązania. Podczas rozmowy telefonicznej konsultant przedstawi kilka propozycji rozłożenia długu na raty. Klient wybierze taką, która aktualnie nie obciąży zbytnio jego domowego budżetu. W ten sposób będzie mógł w wygodny sposób spłacić swój dług – wyjaśnia Damian Bednarski z Ultimo. A co w sytuacji, gdy rozłożyliśmy dług na raty, ale teraz są one za duże? – W przypadku, gdy podczas spłaty zobowiązania nasza sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu, możemy zwrócić się do firmy windykacyjnej z prośbą o zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty. Warto jednak pamiętać, że takie działanie może wydłużyć okres spłaty zadłużenia. Możemy także poprosić o zmianę terminu spłaty na bardziej dogodny. Na pewno zawsze warto porozmawiać z doradcą o naszej sytuacji – dodaje Damian Bednarski.

Zarządzaj długiem bez wychodzenia z domu

Nowoczesne firmy windykacyjne udostępniają swoim klientom dedykowane portale do obsługi zadłużeń. Jest to wygodne, intuicyjne i w obecnych czasach bardzo przydatne rozwiązanie. Chcąc z niego skorzystać wystarczy zarejestrować się na portalu podając kilka podstawowych danych, które umożliwią naszą weryfikację. – Zarejestrowani klienci na portalu mogą zapoznać się z przygotowaną ofertą spłaty zadłużenia, swobodnie zarządzać swoimi zobowiązaniami, dokonać płatności online, a także w prosty i szybki sposób zatwierdzić ugodę. Portale do obsługi zadłużonych są odpowiednio zabezpieczone i proste w obsłudze. Przy korzystaniu z nich obowiązują podobne zasady jak w przypadku bankowości elektronicznej. Konto chroni hasło, które klient sam ustala przy rejestracji, a wgląd do informacji mają tylko użytkownicy platformy – tłumaczy Damian Bednarski z Ultimo. Z portalu do obsługi zadłużeń możemy korzystać za pomocą laptopa, telefonu czy tabletu. Dzięki temu swoimi zobowiązaniami możemy zarządzać 24 godziny, 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca. W ten sposób wszelkie sprawy załatwimy w dogodnym dla nas miejscu i czasie.

W rozwiązaniu naszych kłopotów finansowych pomoże przede wszystkim szybki kontakt z wierzycielem. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak chociażby odsetki za nieterminową spłatę zobowiązań czy wpis do rejestru BIG. W czasie, gdy należy jak najmniej wychodzić z domu, warto skorzystać z takiego udogodnienia jak portale do obsługi zadłużeń online.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma 8 na 10 pracowników jest narażonych na wypalenie zawodowe Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

8 na 10 pracowników jest narażonych na wypalenie zawodowe

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe[1] - wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Nic dziwnego – błyskawicznie zmieniający
Firma Odbudowa firm rodzinnych po powodzi
2024-09-26 | 16:00

Odbudowa firm rodzinnych po powodzi

Powódź, która dotknęła południowe regiony Polski, zniszczyła nie tylko majątki prywatne, ale także uderzyła w fundamenty lokalnych gospodarek, w tym przedsiębiorstwa
Firma Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa
2024-09-26 | 13:00

Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa

Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska to coroczne wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości i promowanie bezpiecznych praktyk w miejscu pracy. W tym roku tematem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.