Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Maxi Zoo, lider w branży zoologicznej, zostało wyróżnione prestiżowym godłem „Friendly Workplace 2024” za swoje nowoczesne podejście do zarządzania relacjami z pracownikami i budowanie przyjaznego środowiska pracy. Firma nie tylko troszczy się o swoich klientów i ich zwierzęta, ale również wyznacza nowe standardy w kształtowaniu kultury otwartości, zaangażowania i równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym swoich pracowników i pracownic.
Maxi Zoo od lat stawia na kulturę organizacyjną, która sprzyja budowaniu otwartych, partnerskich relacji w miejscu pracy. Kluczową rolę w osiągnięciu tego celu odgrywa przywództwo oparte na wsparciu
i zaufaniu. Kadra menedżerska nie tylko zarządza, ale aktywnie wspiera swoich pracowników i pracownice, rozumiejąc ich potrzeby i dbając o tworzenie przestrzeni do współpracy i wymiany pomysłów. Podejście
to skutkuje zaufaniem i silnym zaangażowaniem zespołu, co jest fundamentem trwałych relacji i wysokiej efektywności.
Kultura Maxi Zoo promuje również różnorodność i inkluzywność, a polityka otwartych drzwi pozwala każdemu pracownikowi i każdej pracownicy na swobodną komunikację z lider(k)ami na każdym poziomie organizacji. Pracownicy i pracownice mogą liczyć na transparentność, otwartość w komunikacji i wsparcie w codziennych wyzwaniach. Dodatkowo możliwość przychodzenia do pracy z pupilami, zarówno w biurze, jak i w sklepach, jest innowacyjnym rozwiązaniem, które zmniejsza stres i wspiera integrację zespołu, tworząc przyjazną atmosferę pracy.
Inwestowanie w rozwój pracowników i pracownic jest niezwykle istotne dla Maxi Zoo. Firma zapewnia liczne szkolenia i programy rozwojowe, które pozwalają na doskonalenie umiejętności i osiąganie kolejnych etapów kariery. „Chcemy nie tylko wspierać naszych pracowników i pracownice na co dzień, ale także dawać im narzędzia i możliwości, które pomogą im w długofalowym rozwoju. Wierzymy, że kiedy inwestujemy w ich rozwój, budujemy lepszą przyszłość dla całej firmy” – wyjaśnia Małgorzata Górska, dyrektorka działu People w Maxi Zoo Polska. Wielu liderów i liderek zaczynało swoją karierę na stanowiskach juniorskich, by dzięki wsparciu i możliwościom oferowanym przez Maxi Zoo awansować
i objąć kluczowe role w firmie. Taki model działania nie tylko wspiera długoterminowy rozwój pracowników i pracownic, ale także wzmacnia ich lojalność i zaangażowanie.
Wyróżnienie „Friendly Workplace 2024” potwierdza, że Maxi Zoo skutecznie buduje środowisko pracy sprzyjające rozwojowi, satysfakcji i integracji swoich pracowników i pracownic. Firma, wyznaczając nowe standardy w obszarze zarządzania, pokazuje, że świadome i empatyczne przywództwo oraz troska o ludzi jest jednym z najważniejszych elementów jej sukcesu.
„Friendly Workplace” to prestiżowe wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem do polityki personalnej i rozwoju kadry pracowniczej. Otrzymują je firmy, które szanują i wspierają model równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym, tworzą zdrowe i przyjazne środowisko pracy, stawiają na otwarte i partnerskie relacje z pracownikami i pracownicami oraz inwestują w rozwój kompetencji zawodowych oraz zainteresowań swoich zespołów.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.