MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły produktów i koncepcje opakowań MAXX Plus w połączeniu z systemem dozującym mają zapewnić całkowite bezpieczeństwo użytkowania, brak strat produktu oraz mierzalną redukcję odpadów opakowaniowych, plastiku i emisji CO2.
MAXX Plus to odpowiedź na potrzeby firm z branży czystości, HoReCa i Facility Management, które chcą ograniczyć wpływ działalności biznesowej na środowisko i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Środki czystości z linii MAXX Plus dostępne są w formie wydajnych koncentratów, skutecznych przy stężeniu od 0,1% i przeznaczonych do stosowania w butelkach dozujących wielokrotnego napełniania. Rozwiązanie to ma na celu redukcję odpadów i plastiku. Mobilne dozowniki wyposażone zostały w specjalny adapter, zapewniający łatwe napełnianie bez strat produktu i eliminujący ryzyko kontaktu koncentratu ze skórą. Koncentraty dostarczane są w lekkich, bo ważących zaledwie 32 g, kwadratowych butelkach uzupełniających, w pełni nadających się do recyklingu. Waga i ergonomiczny kształt opakowań pozwalają znacząco ograniczyć potrzebną przestrzeń magazynową i liczbę transportów. Na jednej palecie mieści się bowiem 34% więcej produktów w porównaniu do standardowych opakowań o tej samej pojemności.
Linia MAXX Plus składa się z trzech produktów: uniwersalnego środka czyszczącego - MAXX BRIAL Plus, sanitarnego środka czyszczącego – MAXX INTO Plus oraz środka czyszczącego o właściwościach nawilżających – MAXX MAGIC Plus. Wszystkie produkty posiadają certyfikat EU Ecolabel i nie wymagają stosowania dodatkowych środków ochrony indywidualnej.
- Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju opiera się na rozwiązaniach bazujących na nauce i licznych badaniach laboratoryjnych, prowadzonych po to, aby dostarczać niezawodne środki do mycia i dezynfekcji, bezpieczne dla ludzi i planety. Linia MAXX Plus to nie tylko udoskonalone formuły koncentratów, ale też koncepcje opakowań zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego. To jednak nie wszystko. Dzięki raportom, analizom i kalkulacjom eROI nasi konsultanci pomagają firmom mierzyć oszczędności środowiskowe, co jest niezbędne przy składaniu sprawozdań ESG – tłumaczy Aneta Krupa, Marketing Manager segmentu Facility Care i Hospitality w Ecolab.
Warto przypomnieć, że unijna dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) obliguje na razie jedynie największe spółki i grupy kapitałowe do raportowania działań z zakresu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Jednak do tego grona mają stopniowo dołączać kolejne grupy firm, a te które zostały objęte nowymi przepisami, mogą wymagać przestrzegania standardów ESG i wdrożenia zrównoważonych praktyk również od swoich dostawców i kontrahentów.
Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.