MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły produktów i koncepcje opakowań MAXX Plus w połączeniu z systemem dozującym mają zapewnić całkowite bezpieczeństwo użytkowania, brak strat produktu oraz mierzalną redukcję odpadów opakowaniowych, plastiku i emisji CO2.
MAXX Plus to odpowiedź na potrzeby firm z branży czystości, HoReCa i Facility Management, które chcą ograniczyć wpływ działalności biznesowej na środowisko i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Środki czystości z linii MAXX Plus dostępne są w formie wydajnych koncentratów, skutecznych przy stężeniu od 0,1% i przeznaczonych do stosowania w butelkach dozujących wielokrotnego napełniania. Rozwiązanie to ma na celu redukcję odpadów i plastiku. Mobilne dozowniki wyposażone zostały w specjalny adapter, zapewniający łatwe napełnianie bez strat produktu i eliminujący ryzyko kontaktu koncentratu ze skórą. Koncentraty dostarczane są w lekkich, bo ważących zaledwie 32 g, kwadratowych butelkach uzupełniających, w pełni nadających się do recyklingu. Waga i ergonomiczny kształt opakowań pozwalają znacząco ograniczyć potrzebną przestrzeń magazynową i liczbę transportów. Na jednej palecie mieści się bowiem 34% więcej produktów w porównaniu do standardowych opakowań o tej samej pojemności.
Linia MAXX Plus składa się z trzech produktów: uniwersalnego środka czyszczącego - MAXX BRIAL Plus, sanitarnego środka czyszczącego – MAXX INTO Plus oraz środka czyszczącego o właściwościach nawilżających – MAXX MAGIC Plus. Wszystkie produkty posiadają certyfikat EU Ecolabel i nie wymagają stosowania dodatkowych środków ochrony indywidualnej.
- Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju opiera się na rozwiązaniach bazujących na nauce i licznych badaniach laboratoryjnych, prowadzonych po to, aby dostarczać niezawodne środki do mycia i dezynfekcji, bezpieczne dla ludzi i planety. Linia MAXX Plus to nie tylko udoskonalone formuły koncentratów, ale też koncepcje opakowań zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego. To jednak nie wszystko. Dzięki raportom, analizom i kalkulacjom eROI nasi konsultanci pomagają firmom mierzyć oszczędności środowiskowe, co jest niezbędne przy składaniu sprawozdań ESG – tłumaczy Aneta Krupa, Marketing Manager segmentu Facility Care i Hospitality w Ecolab.
Warto przypomnieć, że unijna dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) obliguje na razie jedynie największe spółki i grupy kapitałowe do raportowania działań z zakresu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Jednak do tego grona mają stopniowo dołączać kolejne grupy firm, a te które zostały objęte nowymi przepisami, mogą wymagać przestrzegania standardów ESG i wdrożenia zrównoważonych praktyk również od swoich dostawców i kontrahentów.

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.