Komunikaty PR

MAŁY DOM Z … ELEMENTÓW PREFABRYKOWANYCH

2020-01-21  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania txt ( 0 MB )

Prefabrykacja kojarzy się w pierwszej chwili z domami z wielkiej płyty. A to tylko część prawdy. Równie dobrze rozwiązanie to sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. Zwłaszcza prefabrykacja oparta na keramzytobetonie.


 

Kasa” się liczy

Zacznijmy od tego co dla wielu inwestorów jest sprawą kluczową, czyli od ceny. W pierwszej chwili może wydawać się, że domy prefabrykowane to rozwiązanie drogie. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę polega na błyskawicznym złożeniu w całość elementów kompletnego domu. Żeby porównać rzeczywiste koszty postawienia całego budynku w technologii tradycyjnej i prefabrykowanej – trzeba skorzystać z arkusza kalkulacyjnego. Biorąc pod uwagę konieczne w przypadku rozwiązań tradycyjnych takie elementy jak: rzeczywisty czas budowy, przestoje technologiczne (sezonowanie), transport i składowanie materiałów budowlanych, koordynacja pracy różnych ekip specjalistów (murowanie, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, grzewcze) – szybko okaże się kto w takim porównaniu wypada lepiej. Co więcej – prefabrykacja zapewnia dużo więcej niż stan surowy zamknięty. Mamy tu do dyspozycji np. gładkie tynki na przegrodach wewnętrznych – od razu gotowe do malowania. Nie można zapominać też o wyjątkowej precyzji, która niemal wyklucza konieczność jakichkolwiek poprawek.


 

Dom dla każdego

Prefabrykacja może kojarzyć się z tzw. domami z wielkiej płyty. To prawda, jednak współczesne rozwiązania to również domy jednorodzinne – i to nawet niespełna 100 metrowe. Firmy specjalizujące się w produkcji i wznoszeniu domów prefabrykowanych mają w swojej ofercie przygotowane projekty typowe domów jednorodzinnych o różnej wielkości. Ale prefabrykacja to technologia bardzo elastyczna. Nie ma przeszkód, żeby opracować wersję prefabrykowaną domu na podstawie projektu dostarczonego przez klienta.


 

Dlaczego keramzytobeton

Fantastyczne – z punktu widzenia budowlanego – właściwości keramzytu pozwalają na kolejne oszczędności przy wykonywaniu prac budowlanych, ale przede wszystkim gwarantują mieszkańcom doskonały komfort. Keramzytobeton ma świetne właściwości izolacyjne. Przekłada się to na gwarancję komfortu cieplnego (zimą) i przyjazną temperaturę wnętrz w lecie. Tu warto wspomnieć, że bardzo dobry poziom izolacji cieplnej zapewnia niskie koszty ogrzewania. Wyjątkowa paroprzepuszczalność keramzytu skutecznie chroni przed rozwojem pleśni i grzybów – dając w efekcie doskonały mikroklimat pomieszczeń. A wreszcie dobra izolacja akustyczna keramzytu powoduje, że w ścianach nie istnieje problem związany z uciążliwym przenoszeniem się dźwięków pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.


 

Rys. Projekt firmy Buszrem - dom prefabrykowany z keramzytobetonu. Powierzchnia użytkowa 99 mkw

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II Biuro prasowe
2024-12-03 | 11:00

Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II

MLP Group podpisało umowę najmu z Langowski Logistics, wiodącym operatorem logistycznym specjalizującym się w międzynarodowym transporcie kontenerowym. Firma zajmie łącznie ponad 5,6 tys.
Nieruchomości Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
2024-12-03 | 01:00

Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home

Rynek nieruchomości w Polsce przechodzi obecnie przez fazę istotnych zmian, które wpływają zarówno na ceny mieszkań, jak i dynamikę sprzedaży. W III kwartale 2024 roku, po
Nieruchomości Jak sprzedają się nowe mieszkania
2024-12-03 | 01:00

Jak sprzedają się nowe mieszkania

Czy ożywienie odnotowane na rynku kredytowym oznacza także odbicie w sprzedaży mieszkań? Czy firmy deweloperskie rejestrują wzrost zainteresowania zakupem lokali w ostatnim czasie? Czy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.