Komunikaty PR

Mazars informuje o doskonałych wynikach za 2019 rok

2020-01-21  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt

Renata Stefanowska
Mazars

ul. Piekna 18
00-549 Warszawa
r.stefanowska|mazars.pl| |r.stefanowska|mazars.pl
22 25 55 200
mazars.pl

Mazars, międzynarodowa firma audytorsko-doradcza, ogłasza informację o przychodach w wysokości 1,8 mld EUR za rok obrotowy 2018/2019 (1 września 2018 r. - 31 sierpnia 2019 r.), co stanowi wzrost o 10,4% (nie licząc wpływu Forex +0,2%) w porównaniu z wynikami za poprzedni rok finansowy. Wzrostowi przychodów sprzyjał silny, 9-procentowy  wzrost organiczny, a także dodatni wzrost zewnętrzny (+ 1,3%).

„Jest to najwyższy poziom wzrostu organicznego, jaki Mazars odnotował od roku 2011/2012. Ten wyjątkowy wynik zawdzięczamy połączeniu wysokiego poziomu wiedzy i silnego zaangażowania naszych zespołów w obsługę naszych klientów na całym świecie. Jest to również dodatkowa korzyść, jaką czerpiemy z naszego wyjątkowego modelu zintegrowanego partnerstwa Mazars. Wiele organizacji z różnych branż, między innymi spółki giełdowe, ale nie tylko, dokonują świadomego wyboru Mazars”, powiedział Hervé Hélias, Dyrektor Generalny i Prezes Grupy Mazars.

2019: przełomowy rok w dziedzinie ekspansji międzynarodowej

Oprócz wyjątkowych wyników finansowych Mazars, w lipcu 2019 r. został również podpisany Mazars North America Alliance. Sojusz ten stanowi podwaliny współpracy między Mazars a pięcioma wiodącymi firmami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie - BKD, Dixon Hughes Goodman, Moss Adams, Plante Moran (USA) i MNP (Kanada). Mazars North America Alliance to dla Mazars zmiana reguł gry na lepsze, dająca firmie o wiele szerszy zasięg w Ameryce Północnej, a także zapewniająca międzynarodowym klientom Mazars dostęp do dodatkowych 16 000 specjalistów w regionie. Obecnie Mazars posiada 40 400 specjalistów obsługujących klientów na całym świecie (24 400 specjalistów w zintegrowanym partnerstwie Mazars) oraz 318 biur w ramach 91 krajów i terytoriów.

Komentując strategię rozwoju firmy Hervé Hélias dodał: „Cztery lata temu opracowaliśmy ambitny plan strategiczny o nazwie Next-20. Wśród naszych najważniejszych priorytetów znalazły się: ekspansja na terenie Chin, tak aby osiągnąć krytyczny zasięg na tym rozległym rynku, oraz opracowanie silnej i konkurencyjnej oferty w Ameryce Północnej. Priorytetem była również elastyczna zmiana w zarządzaniu Grupą, czyli dobrze zaplanowana sukcesja Philippe'a Castagnaca jako Prezesa grupy. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że cele te zostały osiągnięte. Naszym celem na 2020 rok jest osiągnięcie dochodu w wysokości 2 miliardów euro i jestem przekonany, że ten cel osiągniemy ”.

Wzrost na każdym polu

Międzynarodowa ekspansja Mazars znajduje odzwierciedlenie w rozkładzie geograficznym źródeł przychodów, przy czym należy zaznaczyć, że ponad jedna trzecia przychodów pochodzi obecnie spoza Europy.

W roku w 2018/2019 wszystkie regiony odnotowały silny wzrost przychodów: 7,8% w Europie Zachodniej, 13,6% w Europie Środkowej i Wschodniej, 12,1% w Ameryce Północnej, 13,1% w Ameryce Łacińskiej, 9,4% w Afryce i na Bliskim Wschodzie, przy czym największy wzrost odnotował region Azji i Pacyfiku (22,6%), który stanowi obecnie 15% całkowitych przychodów Mazars. W Chinach firma posiada ponad 4000 pracowników i ponad 30 biur, obsługuje obecnie aż 137 dużych spółek giełdowych i odnotowała 19-procentowy wzrost przychodów w ubiegłym roku. W 2019 roku w Australii spółka odnotowała 100-procentowy wzrost, dzięki połączeniu dwóch lokalnych firm.

Szeroki zakres usług

Audyt, który zawsze był kluczową kompetencją Mazars pozostanie w centrum jego działalności w nadchodzących latach. Aby wesprzeć zmieniające się potrzeby klientów, Mazars stworzył szeroką ofertę usług doradczych, podatkowych i compliance. Obecnie audyt i księgowość stanowią 63% całkowitych przychodów firmy, zaś doradztwo 37%.

Ekspansji geograficznej towarzyszył stały wzrost we wszystkich liniach biznesowych. Wyniósł on w latach 2018/2019: audyt + 8,5%, usługi księgowe i outsourcingowe + 8,2%, consulting + 24,2%, usługi podatkowe + 9,9%, usługi prawne + 34,9% oraz usługi doradztwa finansowego + 9,5%.

Strategia zrównoważonego wzrostu

Siła Mazars polega również na wzroście w opłacalny i zrównoważony sposób. Ludzie i doskonałość techniczna są najważniejszą częścią naszego rozwoju, dlatego firma stale inwestuje w swoje zespoły, a także w innowacje technologiczne, w tym sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i kompleksową analizę danych w ramach naszych usług audytorskich  i doradczych. W 2019 r. w programach edukacyjnych uczestniczyło aż 92% pracowników

Doskonałe perspektywy w Polsce

Mazars odnotował dobre wyniki w 2018/2019 również w Polsce. Firma osiągnęła wzrost obrotów o 6% w porównaniu do poprzedniego roku obrotowego. Obecnie zatrudnia prawie 300 specjalistów i 9 partnerów w 2 biurach. Mocną stroną Mazars jest audyt finansowy – firma odnotowała z tego tytułu aż 15% wzrost przychodów. Trend ten powinien nawet przyspieszyć dzięki ubiegłorocznym inwestycjom, szczególnie w rozwój usług dla banków i instytucji finansowych, które zaczęły przynosić owoce pod koniec roku.

„Z niecierpliwością czekamy na wyzwania biznesowe, które są przed nami i chcemy zapewnić naszych klientów, że do czekających nas zadań podejdziemy z oddaniem, entuzjazmem i wytrwałością, aby ten rok był kolejnym udanym rokiem dla nas wszystkich”. - powiedział Michel Kiviatkowski - Partner Zarządzający Mazars w Polsce.

Patrząc w przyszłość

„2019 był kluczowym rokiem dla Mazars. Wierzymy, że wszystkie nasze osiągnięcia oraz szybsze tempo transformacji są potwierdzeniem doskonałości technicznej naszych pracowników i trafności naszej strategii. Zawsze jesteśmy wierni naszym wartościom i duchowi przedsiębiorczości, rozwijając się w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Nasza firma ma lepszą niż kiedykolwiek pozycję, aby odpowiednio wspierać rozwój swoich klientów. Od 2020 roku naszym celem jest stać się firmą, którą świadomie wybiorą szerokie grupy talentów i  klientów, w branży która potrzebuje  różnorodności. Jesteśmy też zaangażowani w pomoc w budowaniu ekonomicznych podstaw uczciwego i dostatniego świata”, podsumował Hervé Hélias.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2020-09-30 | 16:00

Polski rynek startupowy nie jest ukierunkowany na biznes

Dotyczy: Informacja prasowa dot. raportu „Polski rynek startupowy nie jest ukierunkowany na biznes” przygotowanego przez Rebels Valley oraz Fundację Digital Poland Wyniki raportu wskazują, że pomimo iż znacząca część
Firma BPI Real Estate Poland i Revive chcą połączyć siły by zainwestować w Poznaniu
2020-09-30 | 11:00

BPI Real Estate Poland i Revive chcą połączyć siły by zainwestować w Poznaniu

BPI Real Estate Poland oraz Revive chcą połączyć siły na poznańskim rynku nieruchomości. Belgijscy deweloperzy na gigantycznym terenie o powierzchni 5,5 ha zlokalizowanym w samym centrum
Firma BRAK ZDJĘCIA
2020-09-30 | 08:00

Omikron Capital inwestuje w spółkę z branży obróbki metali

ZAP-Mechanika to kolejna firma, w którą zainwestował Omikron Capital. Przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką metali nabyte zostało z rąk prywatnych właścicieli. Inwestor chce dynamicznie rozwijać firmę poprzez

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Patronat Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Festiwal Biegowy Tauron 2020
Biogen

Serwis specjalny

Rynek kredytów dla mikroprzedsiębiorców w zapaści. Szybko się nie odbuduje

Sierpniowe dane pokazują, że w ujęciu rocznym banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o blisko 35 proc. mniej kredytów, o wartości niższej o prawie 32 proc. – Rynek kredytów dla mikroprzedsiębiorców jest w zapaści i raczej szybko się nie podniesie – mówi główny analityk BIK, dr hab. Waldemar Rogowski. Jak ocenia, banki również w 2021 roku będą wykazywać bardzo dużą ostrożność w finansowaniu tego segmentu. Co istotne, rośnie też szkodowość kredytów zaciąganych przez mikroprzedsiębiorców, najbardziej w branży usługowej, najmniej w budowlanej. 

Serwis specjalny

Co najmniej 720 mln zł na ratowanie firm zagrożonych niewypłacalnością i restrukturyzacją. Wystartowała rządowa Polityka Nowej Szansy

COVID-19 stworzył prawdziwą bombę zegarową dotyczącą niewypłacalności firm, a największej ich fali trzeba spodziewać się między końcem obecnego a pierwszą połową 2021 roku – wskazuje Euler Hermes. Przedsiębiorstwa, które są zagrożone niewypłacalnością lub już są niewypłacalne, ale chcą uratować swój biznes i mają na to pomysł, mogą aplikować o pomoc z rządowej Polityki Nowej Szansy. Wsparcie będzie udzielane firmom ze wszystkich branż i segmentów: poczynając od mikro-, małych i średnich, a kończąc na dużych. W tym roku na ten cel trafi z budżetu państwa co najmniej 720 mln zł.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Sport

Frekwencja na imprezach masowych dopisuje także podczas pandemii. Zachowanie bezpieczeństwa uczestników to ogromne wyzwanie dla organizatorów

Zachowanie wszelkich wytycznych sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa to największe wyzwanie dla organizatorów imprez masowych. Zarówno w przypadku biegów, kiedy na starcie ma stanąć kilka tysięcy uczestników, jak i konferencji, które odbywają się w zamkniętych pomieszczeniach. – Dziś sukcesu imprezy nie mierzy się frekwencją, ale bezpieczeństwem uczestników. Ważne jest, aby udało się uniknąć ryzyka zachorowań i zrealizować program bez zakłóceń – mówi Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego i towarzyszącego mu Festiwalu Biegowego, który odbędzie się w ten weekend w Krynicy-Zdroju.

 

Zdrowie

W Polsce chorzy na stwardnienie rozsiane czekają na leczenie blisko 15 miesięcy od diagnozy. Zalecany czas to maksymalnie cztery tygodnie

Na stwardnienie rozsiane choruje ok. 45 tys. Polaków, a tylko co trzeci otrzymuje leki modulujące przebieg choroby. Ten odsetek wciąż jest zbyt niski w porównaniu do innych państw europejskich. Kolejnym wyzwaniem jest czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia. W Polsce od wystąpienia pierwszych objawów do postawienia diagnozy SM mija średnio siedem i pół miesiąca, a kolejne 15 miesięcy chorzy czekają na wdrożenie leczenia – wynika z najnowszej analizy przeprowadzonej na grupie 12 tys. pacjentów. Należy dążyć, by czas ten skrócić do maksymalnie kilku tygodni, bo w przypadku aktywnej choroby, jaką jest stwardnienie rozsiane, czas ma kluczowe znaczenie dla powodzenia terapii.