Komunikaty PR

Mazars informuje o doskonałych wynikach za 2019 rok

2020-01-21  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt

Renata Stefanowska
Mazars

ul. Piekna 18
00-549 Warszawa
r.stefanowska|mazars.pl| |r.stefanowska|mazars.pl
22 25 55 200
mazars.pl

Mazars, międzynarodowa firma audytorsko-doradcza, ogłasza informację o przychodach w wysokości 1,8 mld EUR za rok obrotowy 2018/2019 (1 września 2018 r. - 31 sierpnia 2019 r.), co stanowi wzrost o 10,4% (nie licząc wpływu Forex +0,2%) w porównaniu z wynikami za poprzedni rok finansowy. Wzrostowi przychodów sprzyjał silny, 9-procentowy  wzrost organiczny, a także dodatni wzrost zewnętrzny (+ 1,3%).

„Jest to najwyższy poziom wzrostu organicznego, jaki Mazars odnotował od roku 2011/2012. Ten wyjątkowy wynik zawdzięczamy połączeniu wysokiego poziomu wiedzy i silnego zaangażowania naszych zespołów w obsługę naszych klientów na całym świecie. Jest to również dodatkowa korzyść, jaką czerpiemy z naszego wyjątkowego modelu zintegrowanego partnerstwa Mazars. Wiele organizacji z różnych branż, między innymi spółki giełdowe, ale nie tylko, dokonują świadomego wyboru Mazars”, powiedział Hervé Hélias, Dyrektor Generalny i Prezes Grupy Mazars.

2019: przełomowy rok w dziedzinie ekspansji międzynarodowej

Oprócz wyjątkowych wyników finansowych Mazars, w lipcu 2019 r. został również podpisany Mazars North America Alliance. Sojusz ten stanowi podwaliny współpracy między Mazars a pięcioma wiodącymi firmami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie - BKD, Dixon Hughes Goodman, Moss Adams, Plante Moran (USA) i MNP (Kanada). Mazars North America Alliance to dla Mazars zmiana reguł gry na lepsze, dająca firmie o wiele szerszy zasięg w Ameryce Północnej, a także zapewniająca międzynarodowym klientom Mazars dostęp do dodatkowych 16 000 specjalistów w regionie. Obecnie Mazars posiada 40 400 specjalistów obsługujących klientów na całym świecie (24 400 specjalistów w zintegrowanym partnerstwie Mazars) oraz 318 biur w ramach 91 krajów i terytoriów.

Komentując strategię rozwoju firmy Hervé Hélias dodał: „Cztery lata temu opracowaliśmy ambitny plan strategiczny o nazwie Next-20. Wśród naszych najważniejszych priorytetów znalazły się: ekspansja na terenie Chin, tak aby osiągnąć krytyczny zasięg na tym rozległym rynku, oraz opracowanie silnej i konkurencyjnej oferty w Ameryce Północnej. Priorytetem była również elastyczna zmiana w zarządzaniu Grupą, czyli dobrze zaplanowana sukcesja Philippe'a Castagnaca jako Prezesa grupy. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że cele te zostały osiągnięte. Naszym celem na 2020 rok jest osiągnięcie dochodu w wysokości 2 miliardów euro i jestem przekonany, że ten cel osiągniemy ”.

Wzrost na każdym polu

Międzynarodowa ekspansja Mazars znajduje odzwierciedlenie w rozkładzie geograficznym źródeł przychodów, przy czym należy zaznaczyć, że ponad jedna trzecia przychodów pochodzi obecnie spoza Europy.

W roku w 2018/2019 wszystkie regiony odnotowały silny wzrost przychodów: 7,8% w Europie Zachodniej, 13,6% w Europie Środkowej i Wschodniej, 12,1% w Ameryce Północnej, 13,1% w Ameryce Łacińskiej, 9,4% w Afryce i na Bliskim Wschodzie, przy czym największy wzrost odnotował region Azji i Pacyfiku (22,6%), który stanowi obecnie 15% całkowitych przychodów Mazars. W Chinach firma posiada ponad 4000 pracowników i ponad 30 biur, obsługuje obecnie aż 137 dużych spółek giełdowych i odnotowała 19-procentowy wzrost przychodów w ubiegłym roku. W 2019 roku w Australii spółka odnotowała 100-procentowy wzrost, dzięki połączeniu dwóch lokalnych firm.

Szeroki zakres usług

Audyt, który zawsze był kluczową kompetencją Mazars pozostanie w centrum jego działalności w nadchodzących latach. Aby wesprzeć zmieniające się potrzeby klientów, Mazars stworzył szeroką ofertę usług doradczych, podatkowych i compliance. Obecnie audyt i księgowość stanowią 63% całkowitych przychodów firmy, zaś doradztwo 37%.

Ekspansji geograficznej towarzyszył stały wzrost we wszystkich liniach biznesowych. Wyniósł on w latach 2018/2019: audyt + 8,5%, usługi księgowe i outsourcingowe + 8,2%, consulting + 24,2%, usługi podatkowe + 9,9%, usługi prawne + 34,9% oraz usługi doradztwa finansowego + 9,5%.

Strategia zrównoważonego wzrostu

Siła Mazars polega również na wzroście w opłacalny i zrównoważony sposób. Ludzie i doskonałość techniczna są najważniejszą częścią naszego rozwoju, dlatego firma stale inwestuje w swoje zespoły, a także w innowacje technologiczne, w tym sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i kompleksową analizę danych w ramach naszych usług audytorskich  i doradczych. W 2019 r. w programach edukacyjnych uczestniczyło aż 92% pracowników

Doskonałe perspektywy w Polsce

Mazars odnotował dobre wyniki w 2018/2019 również w Polsce. Firma osiągnęła wzrost obrotów o 6% w porównaniu do poprzedniego roku obrotowego. Obecnie zatrudnia prawie 300 specjalistów i 9 partnerów w 2 biurach. Mocną stroną Mazars jest audyt finansowy – firma odnotowała z tego tytułu aż 15% wzrost przychodów. Trend ten powinien nawet przyspieszyć dzięki ubiegłorocznym inwestycjom, szczególnie w rozwój usług dla banków i instytucji finansowych, które zaczęły przynosić owoce pod koniec roku.

„Z niecierpliwością czekamy na wyzwania biznesowe, które są przed nami i chcemy zapewnić naszych klientów, że do czekających nas zadań podejdziemy z oddaniem, entuzjazmem i wytrwałością, aby ten rok był kolejnym udanym rokiem dla nas wszystkich”. - powiedział Michel Kiviatkowski - Partner Zarządzający Mazars w Polsce.

Patrząc w przyszłość

„2019 był kluczowym rokiem dla Mazars. Wierzymy, że wszystkie nasze osiągnięcia oraz szybsze tempo transformacji są potwierdzeniem doskonałości technicznej naszych pracowników i trafności naszej strategii. Zawsze jesteśmy wierni naszym wartościom i duchowi przedsiębiorczości, rozwijając się w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Nasza firma ma lepszą niż kiedykolwiek pozycję, aby odpowiednio wspierać rozwój swoich klientów. Od 2020 roku naszym celem jest stać się firmą, którą świadomie wybiorą szerokie grupy talentów i  klientów, w branży która potrzebuje  różnorodności. Jesteśmy też zaangażowani w pomoc w budowaniu ekonomicznych podstaw uczciwego i dostatniego świata”, podsumował Hervé Hélias.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Mazars
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.