Aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej dla Afganistanu
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Polscy fotografowie przekazali zdjęcia na rzecz aukcji charytatywnej Polskiej Misji Medycznej. Sprzedaż zdjęć potrwa do 17 września, cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup środków medycznych dla szpitali w Afganistanie.
Wśród wybranych zdjęć znalazły się ikoniczne obrazy uchwycone przez Krzysztofa Millera, które zdobiły niezliczone artykuły i książki o Afganistanie. W gronie artystów wspierających akcję znaleźli się również m.in. Maciej Moskwa (Gazeta Wyborcza, National Geographic Traveler), Marcin Suder (Outriders), Wojciech Grzędziński (laureat World Press Photo 2011), Andrzej Meller (National Geographic Polska) i inni. Łącznie 52 fotografie to przekrój zmian, jakie w ciągu ostatnich dekad zaszły w kraju, który nie schodzi z ust świata. Wielbiciele sztuki na aukcji znajdą również albumy „Nadal boję się krzyku” Witolda Krassowskiego, „Afganistan jest w nas” Maksymiliana Rigamonti i „Polski Afganistan” Marcina Ogdowskiego i Marcina Wójcika z autografem.
Aukcję wspiera również Wydawnictwo Znak, przekazując 10 egzemplarzy „Modlitwy o deszcz” Wojciecha Jagielskiego z autografem autora. Reportaż jest zapisem z jedenastu podróży do Afganistanu i niezliczonych spotkań, jakie odbył z mieszkańcami kraju. Autor otwiera przed czytelnikiem złożony świat wojen, przewrotów politycznych i starć o władzę, ukazując jednocześnie dumę i siłę Afgańczyków.
– Dzięki wsparciu polskich fotografów i dziennikarzy możemy nie tylko pomóc dotkniętym tragedią Afgańczykom, ale także przybliżyć ten kraj polskim odbiorcom. Afganistan docierał do nas głównie przez środki masowego przekazu, ukazując go z perspektywy jego roli na arenie międzynarodowej. Fotografie przekazane przez reporterów to małe narracje, codzienne historie ludzi, które toczą się z dala od polityki, w cieniu dominujących nad krajobrazem łańcuchów górskich. Ale wśród wybranych zdjęć nie zabrakło też ujęć pokazujących naturalne piękno niekończących się pasm górskich. – mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.
W oblężonym Kabulu dostępnych środków medycznych wystarczy tylko na kilka dni, a kraj codziennie opuszczają kolejne międzynarodowe organizacje pomocy humanitarnej. Polska Misja Medyczna zdecydowała się powrócić z pomocą do kraju, który wspierała podczas wcześniejszych misji w latach 2001-2007, i zapewnić ciągłość funkcjonowania klinik poprzez dostarczenie leków, antybiotyków i środków opatrunkowych. Dzięki doświadczeniu lokalnych współpracowników, odpowiedzialnych za weryfikację sytuacji, polska organizacja dotrze do miejsc, w których niezbędna jest natychmiastowa pomoc.
Wesprzyj pomoc Polskiej Misji Medycznej w Afganistanie:
· kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Afganistan: https://allegro.pl/charytatywni/polska-misja-medyczna/cele/sos-afganistan
· ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na https://pmm.org.pl/chce-pomoc
· przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem Afganistan.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.