Awanse i strategiczne zmiany w modelu zarządzania Papaya Films
Be Communications S.C.
Kijowska 5
03-738 Warszawa
a.litwinska|becomms.pl| |a.litwinska|becomms.pl
+48 669 404 434
www.becomms.pl
Z początkiem lipca br. Justyna Górniak, dotychczas Chief People & Sustainability Officer, obejmuje stanowisko Chief Growth Officer, przejmując odpowiedzialność za rozwój lokalnego biznesu produkcyjnego, a także wzmocnienie praktyk i narzędzi we współpracy z klientami. Będzie również odpowiadać za jakość świadczonych usług, rozwój kompetencji zespołu i wdrażanie strategii ESG firmy. Justyna Górniak jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Przez ostatnie 18 lat odpowiadała za wsparcie biznesu w zakresie zasobów ludzkich m.in. w Danone, Carlsberg czy Disney. Z Papaya Films związana od 2020 roku.
Kolejny awans w strukturze zarządczej Papaya Films to objęcie przez Jana Mukułowskiego, dotychczas Chief of Legal Departament, funkcji Chief Operating Officer. W zakresie jego odpowiedzialności, poza kwestiami prawnymi i formalnymi, będzie także nadzór bieżącej, operacyjnej działalności firmy. Jan Mukułowski, ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz University of Reading, doświadczenie zdobywał w kancelariach Hogan Lovells oraz Allen&Overy. Z Papaya Films związany od roku 2016.
Rola Kacpra Sawickiego, założyciela oraz CEO, pozostaje bez zmian. Odpowiada on za wyznaczanie dalszych strategicznych kierunków rozwoju firmy, w tym obszar produkcji oryginalnych Papaya Originals, a także za opiekę nad inicjatywami niestandardowymi Papaya Films. Dodatkowo jest zaangażowany we wspieranie pracy początkujących twórców filmowych, poprzez program Papaya New Directors.
Bez zmian w zakresie zarządczym pozostają obszary produkcji międzynarodowych, którymi kieruje Iwona Mnich, Executive Producer International.
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.