Awanse i strategiczne zmiany w modelu zarządzania Papaya Films
Be Communications S.C.
Kijowska 5
03-738 Warszawa
a.litwinska|becomms.pl| |a.litwinska|becomms.pl
+48 669 404 434
www.becomms.pl
Z początkiem lipca br. Justyna Górniak, dotychczas Chief People & Sustainability Officer, obejmuje stanowisko Chief Growth Officer, przejmując odpowiedzialność za rozwój lokalnego biznesu produkcyjnego, a także wzmocnienie praktyk i narzędzi we współpracy z klientami. Będzie również odpowiadać za jakość świadczonych usług, rozwój kompetencji zespołu i wdrażanie strategii ESG firmy. Justyna Górniak jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Przez ostatnie 18 lat odpowiadała za wsparcie biznesu w zakresie zasobów ludzkich m.in. w Danone, Carlsberg czy Disney. Z Papaya Films związana od 2020 roku.
Kolejny awans w strukturze zarządczej Papaya Films to objęcie przez Jana Mukułowskiego, dotychczas Chief of Legal Departament, funkcji Chief Operating Officer. W zakresie jego odpowiedzialności, poza kwestiami prawnymi i formalnymi, będzie także nadzór bieżącej, operacyjnej działalności firmy. Jan Mukułowski, ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz University of Reading, doświadczenie zdobywał w kancelariach Hogan Lovells oraz Allen&Overy. Z Papaya Films związany od roku 2016.
Rola Kacpra Sawickiego, założyciela oraz CEO, pozostaje bez zmian. Odpowiada on za wyznaczanie dalszych strategicznych kierunków rozwoju firmy, w tym obszar produkcji oryginalnych Papaya Originals, a także za opiekę nad inicjatywami niestandardowymi Papaya Films. Dodatkowo jest zaangażowany we wspieranie pracy początkujących twórców filmowych, poprzez program Papaya New Directors.
Bez zmian w zakresie zarządczym pozostają obszary produkcji międzynarodowych, którymi kieruje Iwona Mnich, Executive Producer International.
Oranżada Hellena Party rusza z nową kampanią „Jest okazja? Jest Party!”
Marcin Wysocki objął stanowisko Head of E-commerce w portalu RynekPierwotny.pl
WIŚNIOWSKI w elitarnym gronie Superbrands 2024!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.