Dan Cake posadzi 4000 drzew
Inicjatywa jest efektem współpracy z Nadleśnictwem Chrzanów, a jej trzon stanowi wewnętrzne wyzwanie sportowe, organizowane z udziałem pracowników firmy Dan Cake.
„Odjechane Wyzwanie” polegało na dojeżdżaniu do pracy rowerem oraz organizowaniu treningów biegowych. Każdy przebiegnięty lub przejechany przez pracowników kilometr, zliczany przez dedykowaną projektowi aplikację, stanowił ekwiwalent 1 sadzonki drzewa, zapewnianej przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Chrzanów. Limit 4000 sadzonek został osiągnięty już po niespełna 2 miesiącach inicjatywy, która realizowana jest w ramach firmowego projektu CSR „Dan Cake Robimy Klimat”.
– Współpraca z Nadleśnictwem Chrzanów to dla nas szczególnie ważny projekt, ponieważ w ramach jednej inicjatywy promujemy zdrowy, sportowy styl życia wśród pracowników, a jednocześnie dbamy o ekologię i naturę wokół nas. 4000 nowych drzew, które wspólnie posadzimy przyszłą wiosną, to tak naprawdę spory las, w którego powstanie zaangażowała się nasza firmowa społeczność – mówi Małgorzata Chudzik, Członek Zarządu Dan Cake Polonia.
W ramach inicjatywy Dan Cake ufundował również 11 ławostołów – miejsc odpoczynku, które doposażyły istniejące na terenie Nadleśnictwa Chrzanów miejsca parkowania pojazdów w trzech leśnictwach: Mętków, Kroczymiech oraz Piła Kościelecka.
Akcja sadzenia drzew odbędzie się wiosną 2022 roku.

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.