Komunikaty PR

Finał ogólnopolskiej akcji IT Heroes walczącej ze stereotypami o branży IT

2021-12-02  |  11:52
Biuro prasowe

„Ty też zmieniasz świat?” – wyróżnienie ciekawych projektów IT

Zamierzeniem konkursu No Fluff Jobs było umożliwienie firmom i specjalistom IT prezentacji ciekawych i wartościowych projektów, które zwykle nie mają możliwości przebicia się do mainstreamowych mediów. Mowa o często niszowych rozwiązaniach z obszarów m.in. biznesu, ekologii, elektroenergetyki, edukacji czy medycyny.

Firmy, działające w obszarze IT, w ramach konkursu „Też zmieniasz świat?” od 13 września (Światowy Dzień Programisty) do 14 listopada mogły zgłaszać je wraz z pracującymi nad nimi przedstawicielami. Następnie, spośród wszystkich zgłoszonych, portal wyłonił laureatów.

Wśród nich znalazły się projekty z kategorii, takich jak m.in. zdrowie, technologia i ekologia, w tym aplikacja do zdalnego monitorowania pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych, aplikacja służąca jako numer 112 dla zwierząt, platforma pomagająca znaleźć profesjonalną pomoc psychologiczną oraz zwycięski – Ratuj z sercem – Mapa AED dr. n. med. Wojciecha Rychlika i Fundacji Zakoduj Pomoc. Popularyzuje on wiedzę o defibrylatorach automatycznych i umożliwia znalezienie najbliższego urządzenia w przestrzeni publicznej.

Cieszymy się, że projekt, który współtworzymy z jego pomysłodawcą – dr. Wojciechem Rychlikiem, został zauważony i doceniony. Zależy nam na tym, by informacja o nim dotarła do jak największej liczby osób, gdyż realnie może pomóc ratować ludzkie życie. W tej chwili, w naszej bazie znajdują się AED, czyli automatyczne defibrylatory zewnętrzne, z prawie każdego miasta w Polsce, a ich liczba ciągle rośnie – mówi Piotr Korlaga, założyciel Fundacji Zakoduj Pomoc. Mapa AED jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy wejść na stronę ratujzsercem.pl lub wpisać w Google: "mapa aed", a następnie podając swoją lokalizację, odnaleźć najbliższe urządzenia. Ponadto po rejestracji każdy użytkownik może dodać automatyczny defibrylator do naszej bazy - po weryfikacji pojawi się on na naszej mapie.

No Fluff Jobs podsumowało działania w ramach kampanii

Kampania „IT Heroes” miała zasięg ogólnopolski. Działania prowadzone były zarówno w Internecie, jak i z wykorzystaniem nośników OOH w 24 miastach Polski. Na jej potrzeby powstały także m.in. 3 ekologiczne, oddychające murale – w Gdyni, Poznaniu i Krakowie i 2643 kreacji digitalowych. Informacje o akcji pojawiły się również m.in. na 280 citylightach, pociągach SKM i PKM i niemal 2 tys. ekranów w warszawskim metrze.

W ramach kampanii #ITHeroes zaprezentowano 98 projektów, w które zaangażowało się ponad 100 firm i blisko 190 osób, a kolejne kilkadziesiąt projektów, zostało zgłoszonych do opisanego powyżej konkursu. Inicjatywę wsparło także 10 liderów opinii - Kasia Wągrowska, Dorota Komar, Jordan Dębowski, Marcin Osman, a także dr Maciej Kawecki, który przeprowadził wywiad ze zwycięzcami konkursu.

Akcja No Fluff Jobs uświadomiła mi, i mam nadzieję także wszystkim jej odbiorcom, że środowisko IT chętnie pomaga w rozwoju – nie tylko sobie nawzajem, ale także angażując się w projekty pro bono dla organizacji, tak jak miało to miejsce, chociażby w przypadku zwycięskiego projektu Ratuj z sercem – Mapa AED. Warto mówić o tym głośno i pokazywać, jak wiele projektów technologicznych zorientowanych jest na podnoszenie nie tylko naszej jakości życia, ale także umożliwiających jego ratowanie – mówi Maciej Kawecki, doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, od 2019 roku dziekan, a następnie prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie oraz prezes Instytutu Lema.

Lech Wikaryjczyk, przedstawiciel No Fluff Jobs, podsumowuje akcję i podkreśla jej rolę w promowaniu rozwiązań technologicznych oraz ich twórców.

Z wielu dobrodziejstw nowych technologii takich jak chociażby e-learning, telemedycyna czy zakupy w sieci, korzystamy na co dzień, lecz wciąż niewielu z nas zdaje sobie sprawę, kto za tymi rozwiązaniami stoi. Kampania „IT Heroes” sprawiła, że wieść zarówno o projektach, jak i ich twórcach, mogła nieść się dalej. Oswajamy świat IT dla odbiorcy, który zwykle nie ma z nim zbyt wiele do czynienia, pokazujemy, że liczy się nie tylko kasa, ale też inne wartości, które niosą za sobą realizowane projekty podsumowuje Lech Wikaryjczyk, Head of Marketing w No Fluff Jobs.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media i PR Slodkie ćwierćwiecze w branży słodyczy reklamowych Biuro prasowe
2022-01-19 | 16:00

Slodkie ćwierćwiecze w branży słodyczy reklamowych

W 2022 roku mija 25 lat od powstania marki Slodkie. Firma, będąca jednym z europejskich liderów w branży słodyczy reklamowych, postanowiła świętować swój jubileusz przez
Media i PR Nowość od marki Mazurski Smak – Twarożek ze śmietanką, cebulą i pieprzem
2022-01-17 | 12:00

Nowość od marki Mazurski Smak – Twarożek ze śmietanką, cebulą i pieprzem

Do produktów oferowanych przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol pod marką Mazurski Smak dołącza nowość – Twarożek ze śmietanką, cebulą i pieprzem. To doskonała
Media i PR Gra od Pyramid Games w serialu produkowanym przez Warner Bros
2022-01-17 | 09:00

Gra od Pyramid Games w serialu produkowanym przez Warner Bros

Farming Life – grę łączącą symulację farmy i strategię ekonomiczną, stworzoną przez lubelskie studio Pyramid Games na zlecenie wydawców – Gaming Factory i Ultimate

Więcej ważnych informacji

Prawo

Finanse

Część mikro- i małych firm może nie przetrwać podwyżek cen gazu. Kiepskie nastroje przedsiębiorców

370 proc. – o tyle zgodnie z cennikiem PGNiG wzrosły stawki za gaz dla przedsiębiorstw w ciągu ostatniego półrocza. Taki wzrost kosztów z pewnością przełoży się na ceny produktów i usług, o czym mówią pesymistyczne prognozy dotyczące inflacji, ale nie wszystkim firmom uda się w ten sposób zrekompensować podwyżki. To z kolei może wpłynąć na większą skalę upadłości, szczególnie wśród mniejszych podmiotów. Doraźne krótkoterminowe inicjatywy rządu mogą nie poprawić sytuacji – ocenia Konfederacja Lewiatan.

Telekomunikacja

Polskie firmy mogą uczestniczyć w wyścigu na rozwiązania 5G. Model otwarty może zrewolucjonizować budowę tej sieci

Open RAN, czyli tzw. model otwarty, polega na dopuszczeniu wielu dostawców do dostarczania elementów sieciowych 5G, pozwalając im ze sobą konkurować. To odwrotność obecnego status quo, w którym dominującą pozycję w budowie sieci ma kilku dostawców i operatorów telekomunikacyjnych. – Open RAN te monopole rozbija – mówi dr Sławomir Pietrzyk, prezes polskiej spółki IS-Wireless, która dostarcza rozwiązania sieciowe 5G oparte na własnej technologii właśnie w otwartym modelu. Jak podkreśla, globalne trendy w budowie sieci nowej generacji będą coraz bardziej podążać w tym kierunku. Potwierdzają to chociażby deklaracje europejskich operatorów, np. Orange, który planuje, że od roku 2025 każdy nowy, wdrożony przez firmę element sieci będzie kompatybilny z modelem Open RAN.

IT i technologie

Polska technologia rewolucjonizuje obrazowanie diagnostyczne. W czasie rzeczywistym tworzy trójwymiarowe hologramy narządów

Nawet o jedną trzecią można skrócić czas zabiegu operacyjnego, posiłkując się przed nim i w jego trakcie trójwymiarowym hologramem operowanego narządu. Takie możliwości stwarza system opracowany przez polski start-up medyczny MedApp. Narzędzie współpracujące z goglami VR może także pomóc lekarzom w wyjaśnianiu diagnozy i proponowanego leczenia pacjentowi. Rozwiązanie jest już stosowane w kardiologii, onkologii, ortopedii czy laryngologii w Polsce i kilku innych krajach europejskich oraz w Brazylii. Twórcy chcą je rozwijać z myślą o kolejnych specjalizacjach i nowych rynkach. Według analityków branża medycznej holografii do 2026 roku zwiększy przychody niemal czterokrotnie.