Fujifilm otrzymuje tytuł „Mecenasa Kultury 2021“ miasta Częstochowy
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
W trakcie uroczystej gali w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej wszystkim nagrodzonym gratulacje przekazali: zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Łukasz Kot.
Corocznie, podczas święta miasta, nadawany jest również tytuł „Mecenasa Kultury”. W tym roku Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, na wniosek komisji opiniującej, zdecydował o przyznaniu tytułu „Mecenasa Kultury 2021” firmie FUJIFILM Poland Sp. z o.o. Firma została doceniona za duże zaangażowanie organizacyjne i finansowe w prestiżowe wydarzenia kulturalne w Częstochowie o znaczeniu międzynarodowym, przy jednoczesnym prezentowaniu postawy bezinteresowności i życzliwości w charakterze sponsora. To prestiżowe wyróżnienie - statuetka autorstwa prof. Jerzego Sztuki – przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Częstochowy zarówno firmom jak i osobom prywatnym, których działalność skupia się na finansowym lub rzeczowym wsparciu działań kulturalnych i artystycznych w mieście.
Fujifilm jest sponsorem tytularnym międzynarodowego konkursu FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS 2021, organizowanego przez Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater i Miasto Częstochowa. Projekt ten ma na celu wsparcie oraz promocję fotografów, których przedmiotem zainteresowania jest fotografia uliczna. Konkurs adresowany jest do wszystkich, zarówno tych zajmujących się fotografią profesjonalną jak i amatorską.
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.