Fundacja Avalon i firma KABAK wspólnie zaprojektowali pin z misją!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Celem działań jest realny wpływ na zmianę postaw społecznych oraz edukacja i uwrażliwianie na potrzeby tej największej mniejszości, jaką są osoby z niepełnosprawnościami. Fundacja przygotowała między innymi autorską „Deklarację Szanuję. Nie dyskryminuję!”, do której podpisania zaprasza wszystkie osoby pragnące wyrazić wsparcie dla OzN. Nawiązała także współpracę z polską firmą KABAK, której owocem jest oryginalny pin – przypinka.
Piesek Fundacji Avalon – wyjątkowa przypinka w wyjątkowym celu!
KABAK to polska marka kolorowych skarpetek i akcesoriów. W swojej ofercie mają wszystko, by ubrać się od stóp do głów – wesołe skarpetki, bawełniane czapki oraz szaliki, damską i męską bieliznę, plecione paski, a także ozdobne, ręcznie malowane piny. I właśnie pin, który powstał we współpracy i pod patronatem Fundacji Avalon stał się jednym z symboli majowej akcji "Szanuję. Nie dyskryminuję!”, która jest kontynuacją Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
W KABAK-u lubimy projekty z misją, bo to właśnie one dostarczają nam najwięcej radości i satysfakcji z pracy. Kiedy tylko pojawił się pomysł stworzenia we współpracy z Fundacją Avalon wyjątkowego pina, którego misją miała być walka z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami, od razu zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się za projektowanie. Efektem naszej wspólnej pracy jest przypinka, która nie tylko jest wyrazem solidarności z OzN, ale także realnie wspiera misję Fundacji, budowy świata, w którym osoby z niepełnosprawnościami mogą być aktywne w każdej sferze życia. Takich mądrych i inkluzywnych projektów zdecydowanie chcielibyśmy widzieć na polskim (i nie tylko!) rynku więcej!
mówi Jakub Stępski, współtwórca marki KABAK.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z marką KABAK. Siedzący na wózku piesek może być nie tylko kolorowym, ciekawym i oryginalnym dodatkiem, ale też wyrazem społecznego zaangażowania i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Chcemy normalizować temat niepełnosprawności udowadniając, że jest to po prostu jedna z wielu cech części osób i absolutnie ich nie definiuje. Wierzymy, że ludzie będą z radością i dumą nosić tę przypinkę.
mówi Helena Szczuka – Kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon.
Pin „Piesek Fundacji Avalon” można kupić już od dzisiaj w warszawskim sklepie stacjonarnym KABAK oraz w e-shopie: https://kabak.com.pl/pin-piesek-z-avalonu. Suma 6,50 zł brutto ze sprzedaży każdego pinu wesprze działalność Fundacji Avalon, aż do wyczerpania zapasów! Dzięki temu symbolicznemu pinowi, możesz okazać wsparcie osobom z niepełnosprawnościami. Twoje wsparcie ma wielką moc!
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 14 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.
Oranżada Hellena Party rusza z nową kampanią „Jest okazja? Jest Party!”
Marcin Wysocki objął stanowisko Head of E-commerce w portalu RynekPierwotny.pl
WIŚNIOWSKI w elitarnym gronie Superbrands 2024!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.