Fundacja Avalon i firma KABAK wspólnie zaprojektowali pin z misją!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Celem działań jest realny wpływ na zmianę postaw społecznych oraz edukacja i uwrażliwianie na potrzeby tej największej mniejszości, jaką są osoby z niepełnosprawnościami. Fundacja przygotowała między innymi autorską „Deklarację Szanuję. Nie dyskryminuję!”, do której podpisania zaprasza wszystkie osoby pragnące wyrazić wsparcie dla OzN. Nawiązała także współpracę z polską firmą KABAK, której owocem jest oryginalny pin – przypinka.
Piesek Fundacji Avalon – wyjątkowa przypinka w wyjątkowym celu!
KABAK to polska marka kolorowych skarpetek i akcesoriów. W swojej ofercie mają wszystko, by ubrać się od stóp do głów – wesołe skarpetki, bawełniane czapki oraz szaliki, damską i męską bieliznę, plecione paski, a także ozdobne, ręcznie malowane piny. I właśnie pin, który powstał we współpracy i pod patronatem Fundacji Avalon stał się jednym z symboli majowej akcji "Szanuję. Nie dyskryminuję!”, która jest kontynuacją Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
W KABAK-u lubimy projekty z misją, bo to właśnie one dostarczają nam najwięcej radości i satysfakcji z pracy. Kiedy tylko pojawił się pomysł stworzenia we współpracy z Fundacją Avalon wyjątkowego pina, którego misją miała być walka z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami, od razu zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się za projektowanie. Efektem naszej wspólnej pracy jest przypinka, która nie tylko jest wyrazem solidarności z OzN, ale także realnie wspiera misję Fundacji, budowy świata, w którym osoby z niepełnosprawnościami mogą być aktywne w każdej sferze życia. Takich mądrych i inkluzywnych projektów zdecydowanie chcielibyśmy widzieć na polskim (i nie tylko!) rynku więcej!
mówi Jakub Stępski, współtwórca marki KABAK.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z marką KABAK. Siedzący na wózku piesek może być nie tylko kolorowym, ciekawym i oryginalnym dodatkiem, ale też wyrazem społecznego zaangażowania i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Chcemy normalizować temat niepełnosprawności udowadniając, że jest to po prostu jedna z wielu cech części osób i absolutnie ich nie definiuje. Wierzymy, że ludzie będą z radością i dumą nosić tę przypinkę.
mówi Helena Szczuka – Kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon.
Pin „Piesek Fundacji Avalon” można kupić już od dzisiaj w warszawskim sklepie stacjonarnym KABAK oraz w e-shopie: https://kabak.com.pl/pin-piesek-z-avalonu. Suma 6,50 zł brutto ze sprzedaży każdego pinu wesprze działalność Fundacji Avalon, aż do wyczerpania zapasów! Dzięki temu symbolicznemu pinowi, możesz okazać wsparcie osobom z niepełnosprawnościami. Twoje wsparcie ma wielką moc!
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 14 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.