Jason Romeyko dołącza do Galerii Sław festiwalu Golden Drum
Dwudziesta siódma edycja festiwalu Golden Drum ma zaszczyt powitać Jasona Romeyko w gronie członków Galerii Sław festiwalu – wyselekcjonowanej grupie wizjonerów, którzy odważnie i z pasją kształtowali rozwój branży kreatywnej. Jason Romeyko, Globalny Dyrektor Kratywny w Serviceplan Group, jest 25. osobą, która została przyjęta do Galerii Sław festiwalu Golden Drum.
„Powiedzieć, że jestem wzruszony wprowadzeniem mnie do grona Galerii Sław festiwalu Golden Drum to zdecydowanie za mało. Czuję się raczej oszołomiony tym, że 24 poprzednich laureatów tej nagrody - wielu z nich to koledzy, których podziwiam oraz osoby, ktore ukształtowały naszą branżę w Nowej Europie i poza nią, głosowali na mnie, abym to właśnie ja dołączył do nich w Hall of Fame. Jestem wdzięczny festiwalowi Golden Drum za to jedyne w swoim rodzaju wyróżnienie. Daje mi to moment, aby nie tylko spojrzeć za siebie, na swoją karierę i ludzi, którzy pomogli mi na tej drodze, ale również zastanowić się nad przyszłością - bo będę tylko tak dobry, jak mój następny pomysł” - komentuje Jason Romeyko, Serviceplan Group.
Romeyko w znacznym stopniu przyczynił się do kształtowania, rozwoju i sukcesu nowej europejskiej branży reklamowej oraz do jej wartości i ducha. Nie tylko brał udział w festiwalu Golden Drum i ubiegał się o nagrody, ale także chętnie dzielił się swoimi nowatorskimi pomysłami oraz odkrył i wspierał wiele kreatywnych talentów. Aby pobudzić kreatywność, Romeyko organizuje sesje, które nazywa „wigwamami”. Mają one na celu zainspirowanie ludzi i usunięcie mentalnych barier, które dławią potencjalne pomysły. Pełniąc rolę Światowego Dyrektora Kreatywnego Serviceplan Group, Romeyko ma misję przekazania swojej filozofii twórczego sposobu myślenia we wszystkich 17 krajach, w których Grupa ma swoje biura. Jason wymyślił koncepcję ÜberCreativity, która oznacza „magię, która dzieje się, gdy wszystkie części Domu Komunikacji łączą się, aby stworzyć najlepsze na świecie pomysły”.
Jason Romeyko zawsze dostrzegał wagę istnienia festiwali reklamowych, takich jak Golden Drum. Jest zagorzałym zwolennikiem festiwalu, entuzjastycznym i inspirującym mówcą, jurorem targów Golden Drum. Ponadto, został uhonorowany tytułem Dyrektora Kreatywnego Roku Golden Drum 2015.
Z Antypodów na szczyt Europy
Jason Romeyko pochodzi z Australi. Swoją przygodę ze światem reklamy rozpoczął w 1993 roku jako copywriter w Saatchi & Saatchi. Przez 23 lata miał okazję pracować na wielu rynkach, zanim dołączył do Serviceplan Group w 2016 roku jako Worldwide Executive Creative Director. Serviceplan jest jedną z największych niezależnych, zarządzanych przez właścicieli sieci reklamowych na świecie i z pewnością największa w Europie. Firma zatrudnia ponad 4400 pracowników w 24 biurach w 17 krajach.
Jason został uhonorowany ponad 500 nagrodami podczas Cannes Lions, Eurobest, Golden Drum, Epica, Clio, LIA, ADCE, ADC, CCA, ADCI i wielu innych konkursów na całym świecie - w tym MTV Music Awords w kategorii „Wideo roku” dla teledysku „Firework” Katy Perry.
W 2016 roku kapituła festiwalu Golden Drum przyznała mu tytuł „Dyrektora Kreatywnego Roku”. Pośród jego ulubionych projektów wymienia „The HIV+ Magazine”, „Sea Hero Quest” i śmiała koncepcja rebrandingu luksusowej gamy BMW na Bayerische Motoren Werke. W sumie, jego twórczość została obejrzana prawie 3 miliardy razy.
O Galerii Sław festiwalu Golden Drum
Festiwal Golden Drum od dwudziestu siedmiu lat przyciąga wielkich wizjonerów i marzycieli, którzy odważnie i z pasją rozwijają branżę kreatywną. W miarę upływu czasu i postępów ludzi, często nazwiska tych, którzy położyli podwaliny, na których dzisiejsi profesjonaliści budują wielkie rzeczy są zapominane. Utworzona w 2010 roku wirtualna ściana Galerii Sław festiwalu Golden Drum (Golden Drum Hall of Fame) zawiera nazwiska tych wielkich kobiet i mężczyzn. Lista rośnie dzięki uważnemu przemyśleniu dokonań oraz w poczuciu wdzięczności dla tych, których czynów nie powinno się zapomnieć. Każdy nowy członek musi zostać zatwierdzony i przyjęty do Galerii sław przez jej dotychczasowych członków.
Członkowie Galerii Sław festiwalu Golden Drum
Jure Apih, Adrian Botan, Farid Chehab, Michael Conrad, Ivan Čimburov, Meta Dobnikar, Dushan Drakalski, Csaba Gosztonyi, Andrey Gubaydullin, Ami Hasan, Mariusz Jan Demner, Jaime Mandelbaum, Jiri Mikeš, Juli Nemes, Johannes Newrkla, Günseli Özen, Milka Pogliani, Ulrich Proeschel, Jason Romeyko, Daniel Ružička, Dragan Sakan, Juraj Vaculik, Vital Verlič, Jarek Ziebinski and Darek Zatorski.
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.