Maciej Kaniowski z Avon jednym z 30 topowych światowych liderów łańcucha dostaw
Maciej Kaniowski, Chief Supply Chain Officer w Avon znalazł się w gronie 30 topowych liderów łańcucha dostaw w prestiżowym międzynarodowym konkursie Leaders in Supply Chain Awards 2023, zorganizowanym przez Alcott Global. To wielkie wyróżnienie, przyznawane prawdziwym pionierom kształtującym współczesny globalny łańcuch dostaw oraz wyznaczającym kierunki jego rozwoju w przyszłości. Jury doceniło Macieja za jego ogromny wkład w transformację Avon w kierunku innowacyjnej oraz zrównoważonej firmy, wybitne umiejętności przywódcze oraz tworzenie efektywnych, zmotywowanych, współpracujących ze sobą zespołów.
Celem konkursu Leaders in Supply Chain Awards jest uhonorowanie osiągnięć liderów łańcucha dostaw na całym świecie oraz ich roli w optymalizacji oraz digitalizacji procesów operacyjnych, we wdrażaniu rozwiązań przyjaznych dla środowiska – zwłaszcza tych nakierowanych na dekarbonizację, a także w tworzeniu przyjaznych, inkluzywnych środowisk pracy.
– Nagroda Top 30 Leaders in Supply Chain Awards 2023 to piękne wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale także dla całego zespołu Operacji Avon – niesamowitych, profesjonalnych i pełnych pasji ludzi, którzy dzięki swojej odpowiedzialności oraz wzajemnej współpracy każdego dnia przyczyniają się do wzrostu firmy oraz efektywności łańcucha dostaw. To jeszcze bardziej napędza mnie do dalszego działania – poszukiwania kolejnych, nieszablonowych rozwiązań oraz rozwoju platform wymiany wiedzy w międzynarodowym środowisku ekspertów, do czego ich także zachęcam. Mierzcie wysoko, rozmawiajcie i pozostawajcie otwarci na płynące zewsząd inspiracje, z pełną świadomością Waszego wpływu na biznes, zespoły, środowisko oraz obecne i przyszłe pokolenia – komentuje Maciej Kaniowski, Chief Supply Chain Officer w Avon.
W tegorocznej edycji konkursu Leaders in Supply Chain Awards do nagrody nominowanych zostało aż 228 osób – wybitnych przedstawicieli kadry kierowniczej, odpowiedzialnych za rozwój łańcucha dostaw, z 206 globalnych przedsiębiorstw o przychodach przekraczających 0,5 mld dolarów. Ranking 30 wyłonionych spośród nich topowych liderów został ustalony w 75 procentach na podstawie rygorystycznej oceny zgłoszeń, dokonanej przez profesjonalne jury. Tym razem zgłoszenia obejmowały nie tylko prezentację sylwetek poszczególnych osób, ale także przygotowane przez nich studia przypadku. Celem dołączenia case studies było dostarczenie inspiracji i cennych wskazówek szerokiej społeczności ekspertów w zakresie łańcucha dostaw oraz katalizowanie innowacji w tym obszarze. Ocenie jury podlegały: doświadczenie, umiejętności przywódcze i osiągnięcia w zakresie wyników biznesowych, postępu technologicznego oraz zrównoważonego rozwoju. W 25 procentach na wyniki konkursu wpływ miały głosy ponad 2 tys. managerów, zaproszonych do głosowania. Wśród zwycięzców znaleźli się pionierzy, którzy inicjują pozytywne zmiany, wykraczające daleko poza ramy swoich firm, oraz którzy wyznaczają światowe trendy w rozwoju międzynarodowego łańcucha dostaw.
– Wspaniale jest widzieć przedstawiciela firmy Avon wśród 30 topowych liderów, którzy wraz ze swoimi fantastycznymi zespołami tworzą unikatową wartość biznesową w całym łańcuchu dostaw. To właśnie dzięki takim ludziom globalny łańcuch dostaw nieustanie ewoluuje. Cieszę się także, że specjaliści w tej dziedzinie mieli okazję zapoznać się ze studium przypadku Avon, a tym samym poznać strategię, która zaowocowała ponownym ożywieniem marki oraz jej wejściem w omnichannel – powiedział Radu Palamariu, Managing Director Asia Pacific & Europe w Alcott Global.
Więcej informacji o rankingu Top 30 Leaders in Supply Chain 2023 pod linkiem: https://gala.makersmovers.com/
Avon Garwolin
W Garwolinie działają dwie spółki Avon – Avon Operations Polska (AOP) i Avon Distribution Polska (ADP), które wspólnie stanowią rdzeń łańcucha dostaw firmy dla obszaru EMEA.
Avon Operations Polska zarządza największą i jednocześnie najbardziej zaawansowaną technologicznie fabryką Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny zatrudnia ok. 1000 pracowników. Co roku powstają tu kosmetyki, które trafiają do ok. 50 krajów na trzech kontynentach. W 2022 roku w fabryce Avon w Garwolinie wyprodukowano ponad 48,8 mln kg masy kosmetycznej, 48 mln sztuk perfum i 5,4 mln sztuk szminek w 57 odcieniach.
Avon Distribution Polska zarządza centrum dystrybucyjnym, które odpowiada za pakowanie i wysyłkę zamówień do Konsultantek Avon w ośmiu krajach – w Polsce, Niemczech, Czechach, Ukrainie, Finlandii i Estonii, a także na Litwie i Łotwie. Avon Distribution Polska zatrudnia obecnie ok. 300 pracowników. W 2022 roku centrum dystrybucyjne w Garwolinie wysłało do Konsultantek Avon ponad 109,3 mln sztuk produktów w ponad 4,2 mln kartonów.
Kontakt dla mediów:
Marta Miller
e-mail: m.miller@gardenofwords.pl
tel.: +48 519 033 223
Katarzyna Grobel
e-mail: k.grobel@gardenofwords.pl
tel.: +48 533 336 550
Oranżada Hellena Party rusza z nową kampanią „Jest okazja? Jest Party!”
Marcin Wysocki objął stanowisko Head of E-commerce w portalu RynekPierwotny.pl
WIŚNIOWSKI w elitarnym gronie Superbrands 2024!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.