McCANN i Mastercard z nową odsłoną kampanii dla platformy GdzieZamieszkac.com
Narzędzie GdzieZamieszkać od Mastercard w prosty i szybki sposób dostarcza informacji na temat uśrednionych kosztów życia oraz przybliżonej wysokości wynagrodzenia, jakich można się spodziewać w różnych miejscach kraju. Powstało ono z myślą o obywatelach Ukrainy, którzy szukają w Polsce schronienia przed wojną, ale będzie także przydatne dla każdego zainteresowanego relokacją, niezależnie od jej powodów i pochodzenia danej osoby. Dzięki współpracy z Grupą Morizon-Gratka.pl platforma rozszerzyła swoją ofertę sprawiając, że w jednym miejscu można znaleźć wszystkie niezbędne informacje mające decydujące znaczenie przy wyborze miejsca zamieszkania, takie jak oferty mieszkaniowe i zatrudnienia oraz poglądowy koszt utrzymania w danej miejscowości. Jest to realne wsparcie w podejmowaniu decyzji, gdzie zamieszkać na dłużej. McCANN jest nie tylko współautorem pomysłu platformy GdzieZamieszkac.com, odpowiada też za koncepcję rozwoju platformy i przygotowanie strategii oraz kreację kampanii marketingowej.
Rynek pracy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach w Polsce, nie jest optymalnie wykorzystany, często brakuje rzetelnej informacji o zapotrzebowaniu na pracowników w różnych sektorach gospodarki podległych lokalnym samorządom czy prywatnym przedsiębiorcom. Dlatego też platforma GdzieZamieszkac.com, dzięki połączeniu technologii Mastercard i Grupy Morizon-Gratka.pl, rozszerzyła swoje narzędzie o możliwość znalezienia pracy oraz mieszkania w mniejszych aglomeracjach. Inicjatywa daje obopólne korzyści zarówno dla uchodźców, którzy mogą, często w lepiej zintegrowanych społecznościach, łatwiej odnaleźć się w trudnej dla nich rzeczywistości, jak i dla pracodawców, którzy mogą pozyskać w ten sposób pracowników w często niszowym obszarze na rynku pracy.
W ramach nowej odsłony kampanii, McCANN opracował materiały edukacyjne skierowane do obywateli ukraińskich, ale też do Polaków pomagającym nowo przybyłym uchodźcom szukającym nowego miejsca do życia w Polsce. Na potrzeby kampanii w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie przygotowane zostały różne formaty statyczne – posty, karuzele i stories jak i animowane - video linki ad oraz stories video. Wykorzystano również działające na Facebooku grupy o tematyce około-pomocowej dla Ukrainy. Dopasowane do różnych grup odbiorców treści powstały w trzech językach – polskim, angielskim i ukraińskim.
Dzięki współpracy z naszymi partnerami udało się nam zrealizować niesamowite pomysły kreatywne mające realny wpływ na jakość życia uchodźców w naszym kraju. Nowa odsłona kampanii GdzieZamieszkać pozwala na jeszcze większą liczbę oddolnych inicjatyw, które - w co szczerze wierzę - mogą być impulsem do niesienia wielowymiarowej i długofalowej pomocy uchodźcom z Ukrainy. – powiedział Marcin Sosiński, Co-Managing Director & Executive Creative Director w McCANN.
Dodatkowo w celu wsparcia osób, które chcą włączyć się aktywnie w promowanie swojej miejscowości powstał toolkit z materiałami edukacyjnymi jak samodzielnie przygotować proste wideo oraz materiały graficzne z zaproszeniem do swojego miasta. Na stronie platformy oddano głos także samym uchodźcom, którzy podzielili się swoimi historiami i opowiedzieli o swoim doświadczeniu z pierwszych miesięcy pobytu w naszym kraju. W ramach kampanii powstały trzy filmy promocyjne miast – Legnicy, Leszna i Torunia, w których radni i lokalni aktywiści zapraszają uchodźców do zamieszkania w nich.
Pierwsze insighty jakie pojawiały się po wybuchu wojny w Ukrainie, wskazywały, że nawet dla 34% uchodźczyń i uchodźców brak jasnych planów, gdzie zamieszkać w Polsce, pogłębiał ich stres i utrudniał usamodzielnienie się. Wspólnie z Mastercard oraz partnerami i dogłębnym zrozumieniu podejścia, by przy pomocy danych identyfikować możliwości rozwoju i wspierać pozytywne zmiany społeczne, rozwinęliśmy narzędzie GdzieZamieszkać, które w przyjazny sposób wspiera w podjęciu tej złożonej decyzji – powiedziała Maria Gajkowska, Senior Strategic Planner w McCANN.
Pomysłodawcą i twórcą GdzieZamieszkac.com jest Mastercard, który zaprojektował narzędzie we współpracy z McCANN. Agencja odpowiada za opracowanie strategii, kreację i realizację kampanii, w tym za komunikację display, a także za działania w social mediach. W projekt włączyła się Grupa Morizon-Gratka.pl, która dostarcza dostępne na platformie oferty pracy i najmu mieszkań. Za budowę i optymalizację technologiczną narzędzia oraz jego analitykę odpowiada agencja Spacecamp. Planowaniem i zakupem mediów w ramach prowadzonej kampanii komunikacyjnej narzędzia zajmuje się dom mediowy Carat.
Platforma GdzieZamieszkac.com dostępna jest bez rejestracji w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. To serwis, w którym obywatele Ukrainy w łatwy i przystępny sposób znajdą odpowiadające im potrzebom miejsce do życia, sprawdzą oferty mieszkań i zatrudnienia.
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.