Milion suszarek wyprodukowanych w Łodzi
Milionowe urządzenie opuściło linię produkcyjną łódzkiej fabryki suszarek Whirlpool. Najnowszy zakład firmy w regionie EMEA działa od niespełna 2,5 roku.
Suszarki produkowane w Łodzi trafiają głównie na rynek włoski, niemiecki, austriacki, szwajcarski i do krajów Beneluksu. W tym roku zakład wyprodukuje docelowo blisko 600 tys. nowych urządzeń. Misją łódzkiego zakładu jest odpowiadanie na potrzeby konsumentów w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku biznesowym.
To dla mnie szczególny zaszczyt i ogromnie pozytywne emocje, że mogłem świętować ten ważny kamień milowy dla Whirlpool w Łodzi. Produkcja pierwszego miliona suszarek to dla nas niezwykłe osiągnięcie. Zakład ten jest bardzo nowoczesny i najnowszy w regionie EMEA. Dodatkowo kontynuuje w Łodzi wspaniałą historię poprzedniej fabryki lodówek, która funkcjonowała od 2004 do 2018 roku, kiedy to rozpoczęła się nowa przygoda z suszarkami. Jestem wdzięczny Whirlpool Corporation za wiarę w tę Strefę Przemysłową i dalsze inwestowanie zasobów w rozwój naszych procesów i produktów. Szczególne podziękowania kieruję do naszych fantastycznych pracowników, ponieważ tylko ich kompetencje, pasja do naszych klientów i produktów oraz odporność w tych pandemicznych czasach doprowadziły nas do tej ważnej chwili. Fabryka suszarek, tak jak pozostałe dwa zakłady w łódzkim Zakładzie (Kuchenki i Verpol do komponentów z tworzyw sztucznych), ma ogromny potencjał i jestem przekonany, że w pełni go wykorzystamy, kontynuując wspólnie ścieżkę rozwoju, krok po kroku, stawiając na ciągły postęp - mówi Michele Fabbrocile, Dyrektor Łódzkiej Strefy Przemysłowej Whirlpool.
W Łodzi obecność koncernu stale się rozwija. W samej tylko fabryce suszarek zatrudnionych jest około 500 osób.
Pomyślna realizacja celów łódzkich zakładów jest wynikiem strategii rozwoju firmy Whirlpool, ale było to możliwe również dzięki lokalnemu środowisku, w którym działa firma. Relacje z otoczeniem zewnętrznym, a zwłaszcza ze społecznościami lokalnymi, są dla nas bardzo ważne. Nasze inwestycje nie znalazłyby odpowiedniej podstawy do sukcesu biznesowego bez zaangażowania naszych pracowników i ich chęci współtworzenia firmy. Posiadanie dobrze skoordynowanego i zmotywowanego zespołu jest decydującym czynnikiem sukcesu naszej organizacji - mówi Fabio Pommella, Prezes Whirlpool Company Polska Sp. z o.o.
Ważnym wydarzeniem dla łódzkiego oddziału Whirlpool było podpisanie w kwietniu listu intencyjnego, który rozpoczął współpracę z jedną z najbardziej renomowanych uczelni w kraju - Politechniką Łódzką. Jej celem jest realizacja programu praktyk i staży studenckich w ramach działań i projektów prowadzonych przez amerykański koncern w Polsce. W swoich szeregach firma ma już wielu absolwentów PŁ, również na najwyższych szczeblach w organizacji. Teraz studenci zyskali cenne możliwości zdobywania dodatkowych umiejętności w zakresie procesów projektowania, jak i produkcji urządzeń AGD. Najlepsi praktykanci i stażyści będą mogli nie tylko zdobyć cenne doświadczenie, ale także znaleźć w firmie zatrudnienie. To naturalne, że właśnie na tej uczelni Whirlpool szuka przyszłej kadry, a wśród jej studentów wypatruje osób, które w przyszłości będę rozwijać działalność koncernu.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.