Nowe trofea festiwalu Goldem Drum w duchu zrównoważonego rozwoju
Gdy w zeszłym roku świat zmagał się z pierwszymi falami pandemii, organizatory festiwalu Golden Drum ze słoweńskiej Izby Reklamy pracowali nad odświeżeniem formuły konkursu, któremu ma przyświecać idea zrównoważonej przyszłości. Jednym z kluczowych aspektów były trofea – najbardziej widoczne i namacalne symbole wydarzenia. Zgodnie z tegorocznym hasłem „Re:start the future”, zespół Golden Drum z dumą prezentuje nowe statuetki, zaprojektowanez uwzględnieniem kluczowych dla naszych czasów kwestii – wyzwań środowiskowych. Tegoroczni laureaci otrzymają trofea, które powstały w duchu zrównoważonego rozwoju.
„Tworząc nowe trofea wyszliśmy z założenia, że chcemy wykorzystać naturalne materiały oraz te pochodzące z recyklingu. Nowy wygląd statuetek Golden Drum odzwierciedla świeży kierunek festiwalu, a jednocześnie podkreśla dobrze znane logo. W tym roku zmieniliśmy strukturę konkursu, a trofeum to doskonały sposób na rozpoczęcie nowej ery - każdy kto popatrzy na tegoroczne statuetki może dostrzec nowe DNA festiwalu” - mówi Mojca Briščik, Executive Director Słoweńskiej Izby Reklamy i Prezes festiwalu Golden Drum.
Trofea przedstawiają logo festiwalu zaprojektowane w 2018 roku przez słoweńską agencję Luna\TBWA. Wykonane są z naturalnych elementów oraz tych pochodzących z recyklingu - przede wszystkim drewna, ponieważ ponad sześćdziesiąt procent Słowenii pokrywają lasy. Drewno stanowi podstawę i trzon nagród i nawiązuje do otoczenia kraju, w którym festiwal ma swoje korzenie. Pozostałe elementy zostały wydrukowane przez drukarki 3D z plastiku z recyklingu, który pochodził z wyrzuconych opakowań z gospodarstw domowych. Dodatkowego blasku dodaje aluminium, również pochodzące z recyklingu, które pojawia się na zaokrągleniach figurki łączac wszystkie elementy w organiczną całość: idealną w swojej niedoskonałości.
„Uwzględnienie koncepcji zrównoważonego rozwoju w rdzeniu festiwalu było kluczowe, ponieważ to właśnie my, jako widoczni przedstawiciele świata reklamy, jesteśmy w stanie naświetlić problemy naszej planety, jednocześnie celebrując mnogość jej wyrazów. Co więcej, jestem przekonana, że naszą misją jest czynny udział w działaniach promujących zrównoważony rozwój. Przeprojektując swoje trofea, Golden Drum Festival składa hołd nie tylko doskonałości twórczej, ale także naszemu światu, w którym wszyscy współistniejemy” - komentuje Polona Simšič, CEO festiwalu.
Statuetki są produkowane przez firmę Epigram, która wykorzystując druk JUMBO 3D, dostarczyła doskonałe małe arcydzieła. Epigram to wiodąca w regionie firma zajmująca się komunikacją wizualną, specjalizująca się w druku wielkoformatowym i we wspomnianym druku 3D JUMBO.
Festiwal Golden Drum z założenia wspiera zrównoważone trendy i agituje za redukcją globalnego śladu węglowego. Ich nowe trofea są lżejsze, co znacznie wpływa na cały łańcuch dostaw. Zespół Golden Drum wierzy, że każda zmiana, bez względu jak mała może się wydawać na pierwszy rzut oka, potrafi inspirować i promować bardziej odpowiedzialny sposób myślenia na temat planety. Tym samym festiwal podkreśla swoją wolę stania za sprawami planety, od której wszyscy jesteśmy zależni. Zmiana statuetek jest pierwszym krokiem w dążeniu do krytycznego celu ludzkości, jakim są wyzwania środowiskowe..
Kluczowe daty:
- 13 października 2021 r. – ogłoszenie listy finalistów,
- 15 października 2021 r., godz. 19:00 CET - ogłoszenie zwycięzców (podczas Grand Award Ceremony, dostępnej online za darmo; wydarzenie powstanie we współpracy z Mastercard).

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.