Papaya Films prezentuje wyniki emisyjności przy produkcjach reklamowych
Be Communications S.C.
Kijowska 5
03-738 Warszawa
a.litwinska|becomms.pl| |a.litwinska|becomms.pl
+48 669 404 434
www.becomms.pl
W pierwszym kwartale 2023 roku, Papaya Films poddała analizie 33 projekty filmowe i reklamowe. Całkowita emisja CO2e wyniosła w tym okresie 193 tony, a średnia, przypadająca na pojedynczy projekt to 8,79 tony CO2e, przy medianie 3,42 tony. Pilotażowy monitoring miał na celu określenie skali emisji i porównanie różnego typu projektów pod kątem ich emisyjności. Ograniczenie produkcji dwutlenku węgla w perspektywie kolejnych lat, jest możliwe jedynie w oparciu o rzetelne dane. Pomiar emisyjności i lokalizacji jej źródeł, pozwala firmie na zaplanowanie dalszych działań redukujących produkcję CO2e. Analiza wykazała, że transport i podróże odpowiadały za największy udział emisji, z lotami samolotowymi stanowiącymi 80% całkowitej emisji pochodzącej z tych obszarów (przyczyniając się do generowania 66 ton CO2e).
„To pierwsze dane, które publikujemy, ale działamy już nad tym, żeby móc podzielić się wiedzą i doświadczeniami, zebranymi w kolejnych kwartałach z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. Wierzymy, że oprócz praktycznych działań, które wprowadzamy tu i teraz, kluczowa jest konsekwentna edukacja wszystkich uczestników procesu” - mówi Justyna Górniak, Chief Growth Officer w Papaya Films.
W trzech najbardziej emisyjnych projektach, emisja CO2 wyniosła 82,64 ton CO2e, 13,49 ton CO2e i 9,37 ton CO2e.
„Jednocześnie podkreślamy trzy produkcje o najniższej emisji, osiągając imponujące wartości 0,39, 0,78 i 0,99 tony CO2e. Uzyskanie tak niskich wartości było możliwe dzięki wdrożeniu szeregu zrównoważonych praktyk. Zredukowaliśmy zużycie energii, zminimalizowaliśmy wykorzystanie oświetlenia i generatorów oraz ograniczyliśmy podróże, dzięki czemu mogliśmy znacząco obniżyć emisję w tych projektach” - dodaje Górniak
Papaya Films zapowiedziała również publikację Raportu ESG za rok 2022. Publikowane dane zostały zebrane dzięki kalkulatorowi emisyjności AdGreen.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.