Papaya Films prezentuje wyniki emisyjności przy produkcjach reklamowych
Be Communications S.C.
Kijowska 5
03-738 Warszawa
a.litwinska|becomms.pl| |a.litwinska|becomms.pl
+48 669 404 434
www.becomms.pl
W pierwszym kwartale 2023 roku, Papaya Films poddała analizie 33 projekty filmowe i reklamowe. Całkowita emisja CO2e wyniosła w tym okresie 193 tony, a średnia, przypadająca na pojedynczy projekt to 8,79 tony CO2e, przy medianie 3,42 tony. Pilotażowy monitoring miał na celu określenie skali emisji i porównanie różnego typu projektów pod kątem ich emisyjności. Ograniczenie produkcji dwutlenku węgla w perspektywie kolejnych lat, jest możliwe jedynie w oparciu o rzetelne dane. Pomiar emisyjności i lokalizacji jej źródeł, pozwala firmie na zaplanowanie dalszych działań redukujących produkcję CO2e. Analiza wykazała, że transport i podróże odpowiadały za największy udział emisji, z lotami samolotowymi stanowiącymi 80% całkowitej emisji pochodzącej z tych obszarów (przyczyniając się do generowania 66 ton CO2e).
„To pierwsze dane, które publikujemy, ale działamy już nad tym, żeby móc podzielić się wiedzą i doświadczeniami, zebranymi w kolejnych kwartałach z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. Wierzymy, że oprócz praktycznych działań, które wprowadzamy tu i teraz, kluczowa jest konsekwentna edukacja wszystkich uczestników procesu” - mówi Justyna Górniak, Chief Growth Officer w Papaya Films.
W trzech najbardziej emisyjnych projektach, emisja CO2 wyniosła 82,64 ton CO2e, 13,49 ton CO2e i 9,37 ton CO2e.
„Jednocześnie podkreślamy trzy produkcje o najniższej emisji, osiągając imponujące wartości 0,39, 0,78 i 0,99 tony CO2e. Uzyskanie tak niskich wartości było możliwe dzięki wdrożeniu szeregu zrównoważonych praktyk. Zredukowaliśmy zużycie energii, zminimalizowaliśmy wykorzystanie oświetlenia i generatorów oraz ograniczyliśmy podróże, dzięki czemu mogliśmy znacząco obniżyć emisję w tych projektach” - dodaje Górniak
Papaya Films zapowiedziała również publikację Raportu ESG za rok 2022. Publikowane dane zostały zebrane dzięki kalkulatorowi emisyjności AdGreen.
Oranżada Hellena Party rusza z nową kampanią „Jest okazja? Jest Party!”
Marcin Wysocki objął stanowisko Head of E-commerce w portalu RynekPierwotny.pl
WIŚNIOWSKI w elitarnym gronie Superbrands 2024!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.