Pepco liderem odpowiedzialności społecznej.
W najnowszym wydaniu raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki”, firma Pepco została wyróżniona za swoje innowacyjne podejście do odpowiedzialności społecznej i ekologicznej, demonstrując, jak zaangażowanie w zrównoważony rozwój i wsparcie społeczności mogą iść w parze z sukcesem biznesowym. Jury raportu doceniło m.in. takie inicjatywy sieci jak kampania „Dom zaczyna się od serca”; „Pepcoolture Masters”, czy wsparcie Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Aż 5 dobrych praktyk Pepco zostało ujętych w najnowszej edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki”, przygotowywanego od ponad dwudziestu lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
- „To ważne wyróżnienie podkreślające, że nasze zaangażowanie w promowanie odpowiedzialności społecznej biznesu (CSR) jest efektywne i doceniane. Jako firma, która od lat rozwija swoją strategię ESG, zaprezentowaliśmy nasze ostatnie projekty mające realny wpływ na społeczność i środowisko, potwierdzając swoją rolę w kształtowaniu odpowiedzialnego biznesu w kraju” – komentuje Kasia Wilczewska, Head of Corporate Communication Pepco.
Działania ujęte w raporcie prezentują, w jaki sposób Pepco włącza zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej do realizacji swojej strategii biznesowej, będąc przykładem dla innych przedsiębiorstw.
Innowacje społeczne na rzecz lepszej komunikacji w rodzinie
Jednym z kluczowych projektów, za które Pepco zostało wyróżnione, jest badanie, którego celem było zrozumienie dynamiki komunikacji w polskich rodzinach. Wyzwaniem było zidentyfikowanie barier i potrzeb komunikacyjnych między rodzicami a dziećmi, co zaowocowało kampanią społeczną „Dom zaczyna się od serca” promującą zdrowe relacje rodzinne oraz przygotowaniem raportu z udziałem ekspertów z organizacji pozarządowych zajmujących się wspieraniem dzieci i młodzieży. Badanie i kampania uświadamiały media, liderów opinii i klientów Pepco, że dorośli nie zawsze rozumieją skomplikowany świat emocji dzieci, a każde dziecko i nastolatek ma prawo być wysłuchanym, zrozumianym i akceptowanym. Kampanii towarzyszyły karty do gry do pobrania bezpłatnie ze strony kampanii, mające ułatwić domowe rozmowy – jako zachęta do dyskusji i pomoc w odpowiedzi na realny problem społeczny.
Wsparcie dla małych pacjentów
Pepco włączyło się również we wsparcie Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, przekazując dotację w wysokości ćwierć miliona złotych na remont pomieszczenia na oddziale pediatrii. Dzięki temu wsparciu powstała tam nowoczesna świetlica edukacyjna dla dzieci hospitalizowanych. Inicjatywa ta zapewnia dzieciom bezpieczną przestrzeń do nauki i zabawy, pomagając im zapomnieć o trudach związanych z chorobą. Dodatkowo pracownicy sklepów Pepco z rejonu łódzkiego pomogli wyposażyć świetlicę w gry i zabawki edukacyjne, pluszaki, kolorowanki oraz materiały piśmiennicze dla dzieci.
Zaangażowanie w promowanie praw dziecka i etyki biznesowej
Pepco aktywnie uczestniczyło w pracach nad Kartą Praw Dziecka w Biznesie, będąc jednym z jej pierwszych sygnatariuszy. Firma podkreśla również znaczenie etycznych praktyk biznesowych, co znajduje odzwierciedlenie w jej „Ethical Code of Conduct”.
Docenianie Pracowników i Promowanie Różnorodności
Inicjatywa Pepcoolture Masters to kolejny przykład na to, że Pepco stawia na rozwój i docenianie pracowników, promując wartości firmy i budując pozytywną kulturę organizacyjną. Celem corocznego programu jest wyróżnienie osób, które w wyjątkowy sposób realizują w pracy działania zgodne z wartościami Pepco.
Łączenie inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju
We wszystkich krajach, w których działa Pepco, firma inwestuje w projekty społeczne skierowane do dzieci, finansując je ze sprzedaży toreb zakupowych i misiów charytatywnych przy czym oferuje klientom torby zakupowe wielokrotnego użytku i z materiałów z recyklingu (np. torby EcoLoop wykonane z przetworzonych odpadów foliowych zawierają co najmniej 80% surowców z recyklingu). Dzięki temu co roku kilkanaście milionów złotych trafia do lokalnych organizacji pożytku publicznego zajmujących się rozwojem i edukacją dzieci.
***
Grupa Pepco
Grupa Pepco powstała w 2015 roku i składa się z silnych sieci detalicznych, tzn. Pepco, Dealz i Poundland, współpracujących z PGS, globalnym dostawcą. Grupa Pepco ma obecnie ponad 4800 sklepów w 20 krajach i zatrudnia ok. 47 000 osób.
Pepco
Pepco, tak zwany value retailer, to najszybciej rozwijająca się europejska sieć handlowa, oferująca odzież dla całej rodziny i artykuły dla domu w bardzo atrakcyjnych cenach. Po blisko 20 latach nieprzerwanego rozwoju sklepy Pepco są obecnie odwiedzane przez klientów przeprowadzających 30 milionów transakcji miesięcznie. Firma, której główna siedziba mieści się w Poznaniu, zatrudnia obecnie ponad 30 tysięcy pracowników w 18 krajach w całej Europie i posiada sieć ponad 3600 sklepów.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.