Rumuńska stacja telewizyjna Kanal D inwestuje w pięć pełnoklatkowych kamer PTZ
Firma Sony poinformowała o zawarciu umowy z jedną z czołowych rumuńskich stacji telewizyjnych, Kanal D, której dostarczy pięć pełnoklatkowych kamer PTZ ILME-FR7 wraz z różnymi obiektywami z mocowaniem typu E. Powiększą one zestaw narzędzi twórczych wykorzystywanych przez nadawcę podczas programów na żywo.
Kanal D to jedna z trzech największych ogólnotematycznych stacji telewizyjnych w Rumunii. Kamery FR7 znajdą zastosowanie w studiu jej uruchomionego niedawno drugiego kanału o nazwie Kanal D2. Inwestycja wpisuje się w strategię rozwojową właściciela stacji, grupy medialnej Dogan Media International, która stale inwestuje w zaawansowane technologie. Kluczową rolę w transakcji odegrał lokalny partner Sony, firma Romtek Electronics. Dostarczyła ona nadawcy własny egzemplarz kamery FR7 wraz z obiektywami z mocowaniem typu E. Pozwoliło to na zweryfikowanie integracji z obecnymi systemami organizacji pracy, eksperymentowanie z różnymi perspektywami i poznanie twórczego potencjału filmowych ujęć.
Kamery FR7 dołączą do wykorzystywanych już przez kanały Kanal D i Kanal D2 kamer systemowych, monitorów profesjonalnych i rozwiązań audio firmy Sony.
— Kamery Sony FR7 doskonale uzupełniają naszą obecną technologię studyjną — mówi Bogdan Teica, dyrektor techniczny Kanal D. — Pozwolą zoptymalizować pracę, zwiększyć efektywność i zapewnić naszym widzom wyjątkowe wrażenia. Firma Sony to dla nas partner o niezrównanej niezawodności, wysokim zaawansowaniu technicznym i zaangażowaniu rozwój innowacji.
— Działająca od 2006 roku stacja Kanal D stała się jednym z czołowych rumuńskich nadawców, znanym ze wspaniałej jakości obrazu i dążenia do rozszerzania twórczych możliwości — komentuje Norbert Paquet, dyrektor działu produkcji na żywo w Sony Europe. — Jesteśmy dumni z roli jej preferowanego partnera technologicznego, jaką potwierdza najnowsza umowa zawarta na targach IBC. Mamy nadzieję wspierać ciągłą ekspansję biznesową stacji w regionie.
Premiera modelu Sony FR7 — pierwszej na świecie kamery PTZ z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, wymiennymi obiektywami i funkcjami zdalnego sterowania — miała miejsce na ubiegłorocznych targach IBC. Dzięki uniwersalnemu systemowi zdalnego sterowania i funkcjom przeznaczonym do filmowania model ten daje dodatkowe możliwości twórcze w studiu, produkcjach na żywo i na planie filmowym.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.