Rumuńska stacja telewizyjna Kanal D inwestuje w pięć pełnoklatkowych kamer PTZ
Firma Sony poinformowała o zawarciu umowy z jedną z czołowych rumuńskich stacji telewizyjnych, Kanal D, której dostarczy pięć pełnoklatkowych kamer PTZ ILME-FR7 wraz z różnymi obiektywami z mocowaniem typu E. Powiększą one zestaw narzędzi twórczych wykorzystywanych przez nadawcę podczas programów na żywo.
Kanal D to jedna z trzech największych ogólnotematycznych stacji telewizyjnych w Rumunii. Kamery FR7 znajdą zastosowanie w studiu jej uruchomionego niedawno drugiego kanału o nazwie Kanal D2. Inwestycja wpisuje się w strategię rozwojową właściciela stacji, grupy medialnej Dogan Media International, która stale inwestuje w zaawansowane technologie. Kluczową rolę w transakcji odegrał lokalny partner Sony, firma Romtek Electronics. Dostarczyła ona nadawcy własny egzemplarz kamery FR7 wraz z obiektywami z mocowaniem typu E. Pozwoliło to na zweryfikowanie integracji z obecnymi systemami organizacji pracy, eksperymentowanie z różnymi perspektywami i poznanie twórczego potencjału filmowych ujęć.
Kamery FR7 dołączą do wykorzystywanych już przez kanały Kanal D i Kanal D2 kamer systemowych, monitorów profesjonalnych i rozwiązań audio firmy Sony.
— Kamery Sony FR7 doskonale uzupełniają naszą obecną technologię studyjną — mówi Bogdan Teica, dyrektor techniczny Kanal D. — Pozwolą zoptymalizować pracę, zwiększyć efektywność i zapewnić naszym widzom wyjątkowe wrażenia. Firma Sony to dla nas partner o niezrównanej niezawodności, wysokim zaawansowaniu technicznym i zaangażowaniu rozwój innowacji.
— Działająca od 2006 roku stacja Kanal D stała się jednym z czołowych rumuńskich nadawców, znanym ze wspaniałej jakości obrazu i dążenia do rozszerzania twórczych możliwości — komentuje Norbert Paquet, dyrektor działu produkcji na żywo w Sony Europe. — Jesteśmy dumni z roli jej preferowanego partnera technologicznego, jaką potwierdza najnowsza umowa zawarta na targach IBC. Mamy nadzieję wspierać ciągłą ekspansję biznesową stacji w regionie.
Premiera modelu Sony FR7 — pierwszej na świecie kamery PTZ z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, wymiennymi obiektywami i funkcjami zdalnego sterowania — miała miejsce na ubiegłorocznych targach IBC. Dzięki uniwersalnemu systemowi zdalnego sterowania i funkcjom przeznaczonym do filmowania model ten daje dodatkowe możliwości twórcze w studiu, produkcjach na żywo i na planie filmowym.
Oranżada Hellena Party rusza z nową kampanią „Jest okazja? Jest Party!”
Marcin Wysocki objął stanowisko Head of E-commerce w portalu RynekPierwotny.pl
WIŚNIOWSKI w elitarnym gronie Superbrands 2024!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.