Komunikaty PR

Somfy Polska z tytułem Lidera Rynku Stolarki

2021-11-17  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech KMITA
Drawbridge Media sp. z o.o.

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 WARSZAWA
w.kmita|media.drawbridge.pl| |w.kmita|media.drawbridge.pl
+48 604 16 17 92
www.drawbridge.pl

Somfy z tytułem Lidera Rynku Stolarki

Siódma już nagroda Lidera Rynku Stolarki dla Somfy Polska to potwierdzenie czołowej pozycji firmy w branży inteligentnej automatyki budynkowej oraz rozwiązań smart home.

W trakcie zakończonej w środę, 17 listopada, kolejnej edycji Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021 Centrum Analiz Branżowych, niezależna agencja specjalizującej się w monitorowaniu rynku stolarki budowlanej, zaprezentowała wyniki rankingu firm osiągających najwyższe przychody ze sprzedaży w poszczególnych jego segmentach. Ze względu na wciąż niestabilną sytuację związaną z pandemią COVID spotkanie, podobnie jak rok wcześniej, odbyło się online. Nie oznaczało to jednak rezygnacji z nagrodzenia laureatów. Jednym z nich została Somfy Polska, która zdobyła tytuł Lidera Rynku Stolarki 2021 w kategorii „Automatyka”. Co warte podkreślenia, stało się to już siódmy raz z rzędu.

– Bardzo nas cieszy, że obchodzone właśnie w tym roku ćwierćwiecze obecności Somfy na polskim rynku finalizujemy z tak prestiżową nagrodą. Minione dwa sezony były pełne nowych wyzwań dla całej branży. W tym trudnym dla wszystkich okresie postawiliśmy na innowacje produktowe, nowe sposoby pracy i zaawansowane projekty technologiczne. To wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem, że użytkownicy doceniają oferowane przez Somfy rozwiązania smart, które sprawiają, że ich domy i mieszkania są bezpieczne, komfortowe, energooszczędne oraz coraz bardziej dostosowane do stylu ich życia oraz upodobań – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający i członek zarządu Somfy Polska.

Somfy Polska to czołowy dostawca inteligentnej automatyki budynkowej, przeznaczonej do budownictwa indywidualnego, a także rozwiązań fasady dynamicznej, wykorzystywanych w budynkach użyteczności publicznej. W okresie 2019-2021 firma wyposażyła w systemy smart home blisko 1500 mieszkań i domów w projektach kilku znanych deweloperów. Somfy uczestniczyła również w unikatowym na skalę światową projekcie dynamicznej fasady, która dzięki wykorzystaniu perowskitowych ogniw fotowoltaicznych firmy Saule Technologies wytwarza „czystą” energię ze Słońca. Od sierpnia działa ona na biurowcu Aliplast w Lublinie.

Warto podkreślić, że wszystkie realizowane przez Somfy projekty wpisują się w ideę zrównoważonego budownictwa, przyczyniając się do zwiększenia energooszczędności obiektów budowlanych. Poza tym w ramach całej grupy Somfy od kilku lat realizowany jest program „Act for Green”, którego celem jest zapewnienie wysokiej jakości oferowanych produktów przy jednoczesnej odpowiedzialności nie tylko za zdrowie, ale także otoczenie ich użytkowników. Już 57 proc. oferty Somfy certyfikowana jest tym oznaczeniem, a do 2030 r. ma to być 100 proc. Dodatkowo, dzięki trybom oszczędzania energii w produkowanych przez Somfy napędach, w ostatnich trzech latach udało się firmie o 10 proc. zredukować emisję szkodliwego dla atmosfery dwutlenku węgla.

Somfy nie zapomina również o społecznej odpowiedzialności prowadzonego biznesu. Jednym z ostatnich przykładów takiej działalności była aukcja przeprowadzona podczas gali z okazji jubileuszu 25-lecia obecności firmy na polskim rynku. Uzyskana z niej kwota (41.250 zł), do której Somfy dołożyło jeszcze 30 tys. ze swojego budżetu, zasiliła konto Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina. Od 2004 r. wspiera ona osoby, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media i PR Zakończyła się ogólnopolska kampania promująca spożywanie pieczywa Biuro prasowe
2022-06-23 | 13:00

Zakończyła się ogólnopolska kampania promująca spożywanie pieczywa

Upowszechnienie wiedzy na temat pieczywa, propagowanie jego roli w codziennej diecie, a także obalenie najpopularniejszych mitów na temat wypieków sprzedawanych w sklepach
Media i PR Półmetek 2022 w marketingu i komunikacji. Poznaj 3 trendy, które zostaną z nami
2022-06-22 | 13:00

Półmetek 2022 w marketingu i komunikacji. Poznaj 3 trendy, które zostaną z nami

#GenZ Najmłodsza, lecz najbardziej znacząca grupa w kwestii zrównoważonego rozwoju i priorytetów zdrowotnych na całym świecie. Mowa o generacji Z, wśród której
Media i PR Wakacje 2022: włoski region Emilia Romagna powraca do normalności po pandemii
2022-06-21 | 17:00

Wakacje 2022: włoski region Emilia Romagna powraca do normalności po pandemii

Od pierwszego kwietnia we Włoszech nastąpiło poluzowanie restrykcji związanych z koronawirusem. Noszenie masek obowiązuje jedynie w publicznym transporcie, teatrach i zamkniętych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Przed wakacjami Polacy szukają alternatyw dla kupowania walut w kantorach. Coraz częściej są nimi karta płatnicza i smartfon

W tegoroczne wakacje 40 proc. Polaków wybiera się na zagraniczny urlop, a 25 proc. planuje tzw. city breaks, czyli krótkie weekendowe wypady do miast w innych krajach – wynika z niedawnego badania Visa CEE Travel and Payment Intentions Study. Podczas takich wojaży wielu turystów wciąż woli płacić gotówką – badanie przeprowadzone dla Banku Millennium pokazało, że 43 proc. Polaków wymienia walutę w kantorach. To rozwiązanie ma jednak sporo minusów, dlatego przed wakacjami coraz więcej osób szuka płatniczych alternatyw. Ponad połowa badanych przez Visę Polaków chciałaby za granicą płacić kartą lub smartfonem.

Regionalne - Łódzkie

Specjalistyczne karetki pozwalają ratować życie noworodków po niedotlenieniu. Taki sprzęt trafił właśnie do szpitala w Łodzi

Niedotlenienie okołoporodowe i niewydolność oddechowa u noworodka mogą doprowadzić do jego niepełnosprawności fizycznej i intelektualnej, a w najgorszym wypadku nawet śmierci. Hipotermia lecznicza, polegająca na kontrolowanym obniżeniu temperatury ciała, pozwala temu zapobiec. Liczy się jednak czas, bo po sześciu godzinach niedotlenienia zmiany w mózgu dziecka mogą być już nieodwracalne. Dlatego Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wspólnie z Generali Polska i Fundacją The Human Safety Net wdrażają projekt, który pozwala zastosować tę terapię już w trakcie transportu noworodka do szpitala – w karetce neonatologicznej. Specjalistyczny sprzęt trafił właśnie do łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. – Zamierzamy dostarczać je do kolejnych placówek – zapowiada Andrea Simoncelli, przewodniczący rady nadzorczej Generali Polska. 

Transport

Kryzys żywnościowy wisi nad krajami Afryki i Bliskiego Wschodu. Problemem brak dostaw z Rosji i Ukrainy oraz galopujący wzrost cen

– W Polsce nie zabraknie nam produktów na półkach, są natomiast kraje, które w znacznie większym stopniu niż państwa UE doświadczą problemów żywnościowych – mówi Jan Strzelecki, ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wśród nich są przede wszystkim kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w których import pszenicy z Rosji i Ukrainy odpowiadał za 90 proc. dostaw. Państwom europejskim kryzys podażowy nie grozi, ale dużym wyzwaniem będą rosnące ceny żywności, które po wakacjach mogą być o 20 proc. wyższe niż rok wcześniej – wynika z analizy PIE.
 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.