Komunikaty PR

Wielkie efekty jednej butelki

2023-11-06  |  10:00
Biuro prasowe

Kompania Piwowarska rozpoczęła kolejną edycję akcji edukacyjnej dotyczącej zwracania szklanych butelek wielokrotnego użytku. ​Firma sprzedaje rocznie około miliarda piw w butelkach zwrotnych, a optymalne wykorzystanie tego typu opakowań sprawia, że znacząco zmniejsza się emisja CO2 związana z produkcją opakowań do piwa , niższe jest także zużycie surowców i wielkość odpadów, jakie trzeba poddać recyklingowi. Kompania Piwowarska ponownie edukuje i po raz drugi ruszyła z kampanią #Efekt1butelki. 

W tegorocznych działaniach zachęcamy do tego, by każdy znalazł swoją motywację do oddawania szklanych butelek zwrotnych. Powodów może być wiele, mogą mieć wymiar ekologiczny, ekonomiczny, a nawet być elementem stylu życia, związanego z obecnym trendem szanowania środowiska. Każdy z nas może w ten prosty sposób dołożyć swoją cegiełkę do dbania o planetę, co pokazują zmieniające się nawyki zarówno młodych Polaków, jaki i starszych pokoleń. Dlatego wspólnie z partnerami - firmą Rekopol i siecią sklepów Stokrotka, zdecydowaliśmy się na drugą odsłonę kampanii #Efekt1butelki, by wzmocnić nawyk oddawania butelek i dalej edukować konsumentów w tym obszarze – mówi Grzegorz Adamski, kierownik ds. public affairs i zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. 

Kompania Piwowarska dwa lata temu ruszyła z kampanią edukacyjną pod nazwą #Efekt1butelki. Wówczas zaangażowani w akcję dziennikarze i influencerzy zwracali uwagę odbiorców na problem niezwracania szklanych butelek zwrotnych i uświadamiali, że każda oddana butelka ma duże znaczenie dla środowiska i portfela konsumenta. 

Od czasu poprzedniej odsłony kampanii kaucja wzrosła z 50 groszy do złotówki. Jeżeli kogoś nie przekonuje fakt, że prawidłowo używana butelka zwrotna to 6-cio krotnie mniejsza emisja CO2 do środowiska, może do oddawania butelek do sklepu przekona go wymiar finansowy takiej operacji. Dla nas ważne jest aby butelki możliwie najczęściej wracały do sklepów, a stamtąd do ponownego napełnienia w browarach, bez względu na motywacje konsumentów. Dlatego wracamy do nich z nową odsłoną kampanii i wieloma różnymi powodami dla których warto oddawać butelki – dodaje Grzegorz Adamski. 

W tegorocznej odsłonie kampanii do wspólnych działań aktywnie dołączył partner handlowy Kompanii Piwowarskiej - sieć handlowa Stokrotka. W wybranych sklepach oraz w aplikacji mobilnej konsumenci znajdą specjalnie przygotowane materiały promocyjne, zachęcające do włączenia się we wspólną inicjatywę przyjazną środowisku. W ramach kampanii prowadzone będą działania w mediach tradycyjnych, social media Kompanii Piwowarskiej i Stokrotki. O kampanii #Efekt1butelki będą mówić także influencerzy. Akcji towarzyszyć będzie także konkurs w social mediach, w którym do wygrania będą torby na butelki zwrotne, a także karty podarunkowe na wydarzenia kulturalno-rozrywkowe w Polsce. Konsumenci znajdą również cenną wiedzę na stronie www.efekt1butelki.pl.  

Stokrotka stawia sobie za cel zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Dlatego ważne są dla nas inicjatywy zachęcające do podejmowania podobnych działań. Oddawanie butelek zwrotnych w naszych sklepach jest bardzo proste. Cieszymy się więc z możliwości uczestnictwa w kampanii edukacyjnej #Efekt1butelki. Dzięki niej możemy włączyć się w pomoc klientom i promocję prostych działań, które pozytywnie wpływają na środowisko – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Do wspólnych małych kroków wykonywanych na rzecz planety zachęca również partner akcji – firma Rekopol, najdłużej działająca na polskim rynku organizacja odzysku opakowań. 

W Rekopolu ogromną wagę przykładamy do edukacji. Wiemy, że tylko w ten sposób będziemy budować świadomość ekologiczną i zdrowe nawyki. Bardzo się cieszę, że możemy być partnerem kampanii #Efekt1butelki. Rynek opakowań zwrotnych powiększa się z roku na rok, a konsumenci coraz częściej wybierają to, co wielorazowe. Oddawanie szklanych butelek do sklepów, by zostały ponownie napełnione powinno być normą i naszym nawykiem – mówi Aneta Stawicka kierownik ds. komunikacji i edukacji w Rekopol S.A.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media i PR VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów Biuro prasowe
2025-04-10 | 17:00

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Aż 87% Polaków jest zmęczonych polaryzacją społeczną i polityczną widoczną zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. Z kolei prawie 80% polskich
Media i PR Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations
2025-04-10 | 10:20

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

W świecie fake newsów, dezinformacji oraz globalnych problemów profesjonalne zarządzanie komunikacją przestało być wyborem – stało się koniecznością. O tym, jak
Media i PR Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
2025-03-27 | 09:30

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych. Rozwój technologii mobilnych sprawił, że firmy mają dostęp do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.