XI Polish Businesswomen Congress
Inspirująco-motywacyjne wystąpienie DODY podczas XI Polish Businesswomen Congress
Redakcja czasopisma „Businesswoman & life” po raz XI zorganizowała największe wydarzenie dla Kobiet Biznesu w Polsce – Polish Businesswomen Congress. Wydarzenie zgromadziło uznane osobistości ze świata biznesu i show-biznesu, które inspirowały podczas swoich przemówień do działania z pasją, odnoszenia sukcesów, podejmowania nowych wyzwań, znalezienia równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Na scenie wystąpiły między innymi: Izabela Janachowska-Jabłońska, Monika Chwajoł, Joanna Idzikowska, Beata Drzazga, Klaudyna Cichocka-Volkov, Ela Piorun, Paulina Miechurska, Agnieszka Zydroń, Monika Chwajoł, Sławek Muturi, Natalia Muturi, Marta Skrzypczyńska, Katarzyna Necel-Stempin, Ewa Rybak, dr Małgorzata Musioł, Alina Grodzicka, dr Ewa Abramowicz, dr Beata Dethloff, Katarzyna Prasał-Małolepszy, dr Agnes Frankel, Magdalena Kryska, Izabela Bagińska, dr Ewa Kempisty-Jeznach.
Gwiazdą Kongresu była Dorota „Doda” Rabczewska, która w pierwszej części wystąpienia odpowiedziała między innymi na pytania związane z mocą kobiet, motywacją do działania, radzeniem sobie z trudnościami. Doda także uchyliła kulisy produkcji filmowej „ Dziewczyny z Dubaju”.
W drugiej części wystąpienia DODA odpowiadała na pytania zadawane przez uczestniczki „XI Polish Businesswomen Congress”. Było mnóstwo pozytywnej energii, refleksji, inspiracji i motywacji do działania.
Zdjęcia wykonał Marcin Oliva Soto.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.