Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
Lubelska Spółka zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce i ochronie zdrowia nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Bolonii. Medical Inventi będzie wspierać realizowany przez zespół z Alma Mater, czyli matki wszystkich uniwersytetów, projekt badawczy z wykorzystaniem FlexiOss®Dent. To kolejny krok w rozwoju i internacjonalizacji producenta przełomowego biokompozytu kościozastępczego. Biotechnologiczna Spółka w pierwszym kwartale 2025 roku planuje giełdowy debiut na rynku NewConnect.
- Projekt prowadzony przez Uniwersytet Boloński, a dokładniej Katedrę Nauk Biomedycznych i Neuromotorycznych, dotyczy zastosowania naszego produktu w stomatologii. Jesteśmy zaszczyceni, że ze wszystkich biokompozytów kościozastępczych na świecie wybrano właśnie FlexiOss®Dent. To świadczy o jego najwyższej jakości. Ponadto kooperacja z renomowanym uniwersytetem to wyraz szczególnego uznania dla pracy naszego zespołu, a także element realizacji naszej strategii, która zakłada m.in. współpracę z kluczowymi uczelniami na świecie - mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.
Medical Inventi wspiera Università di Bologna (Department of Biomedical and Neuromotor Science) w realizacji projektu badawczego z wykorzystaniem swojego wyrobu – FlexiOss®Dent. Eksperyment medyczny dotyczy stomatologii ludzkiej, a elementem projektu będzie zastosowanie hydroksyapatytowego kompozytu w regeneracji ubytków kości szczęki i żuchwy. To kolejny krok w kierunku globalnej komercjalizacji biokompozytu kościozastępczego od Medical Inventi.
Medical Inventi S.A. w pierwszym kwartale 2025 roku planuje debiut na rynku NewConnect, a jesienią przyszłego roku przeniesienie notowań na Rynek Główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
***
Medical Inventi S.A. to spółka biotechnologiczna założona w 2015 jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. Portfolio produktowe Spółki obejmuje biomateriał kościozastępczy stosowany w ortopedii pod marką FlexiOss® i stomatologii pod marką FlexiOss®Dent. Wyrób dostępny jest również jako FlexiOss®Vet do zastosowań weterynaryjnych.
Spółka w pierwszym kwartale 2025 r. planuje debiut na rynku NewConnect.
Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała
Nowa siedziba Diagnostyki w Łodzi
Udar mózgu - szybka reakcja może uratować życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.