Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
Lubelska Spółka zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce i ochronie zdrowia nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Bolonii. Medical Inventi będzie wspierać realizowany przez zespół z Alma Mater, czyli matki wszystkich uniwersytetów, projekt badawczy z wykorzystaniem FlexiOss®Dent. To kolejny krok w rozwoju i internacjonalizacji producenta przełomowego biokompozytu kościozastępczego. Biotechnologiczna Spółka w pierwszym kwartale 2025 roku planuje giełdowy debiut na rynku NewConnect.
- Projekt prowadzony przez Uniwersytet Boloński, a dokładniej Katedrę Nauk Biomedycznych i Neuromotorycznych, dotyczy zastosowania naszego produktu w stomatologii. Jesteśmy zaszczyceni, że ze wszystkich biokompozytów kościozastępczych na świecie wybrano właśnie FlexiOss®Dent. To świadczy o jego najwyższej jakości. Ponadto kooperacja z renomowanym uniwersytetem to wyraz szczególnego uznania dla pracy naszego zespołu, a także element realizacji naszej strategii, która zakłada m.in. współpracę z kluczowymi uczelniami na świecie - mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.
Medical Inventi wspiera Università di Bologna (Department of Biomedical and Neuromotor Science) w realizacji projektu badawczego z wykorzystaniem swojego wyrobu – FlexiOss®Dent. Eksperyment medyczny dotyczy stomatologii ludzkiej, a elementem projektu będzie zastosowanie hydroksyapatytowego kompozytu w regeneracji ubytków kości szczęki i żuchwy. To kolejny krok w kierunku globalnej komercjalizacji biokompozytu kościozastępczego od Medical Inventi.
Medical Inventi S.A. w pierwszym kwartale 2025 roku planuje debiut na rynku NewConnect, a jesienią przyszłego roku przeniesienie notowań na Rynek Główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
***
Medical Inventi S.A. to spółka biotechnologiczna założona w 2015 jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. Portfolio produktowe Spółki obejmuje biomateriał kościozastępczy stosowany w ortopedii pod marką FlexiOss® i stomatologii pod marką FlexiOss®Dent. Wyrób dostępny jest również jako FlexiOss®Vet do zastosowań weterynaryjnych.
Spółka w pierwszym kwartale 2025 r. planuje debiut na rynku NewConnect.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.