Komunikaty PR

Medical Inventi z 1,5 mln zł dotacji na automatyzację i robotyzację

2024-02-21  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Kleczkowski
Inner Value

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/

Medical Inventi, spółka biotechnologiczna zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce oraz ochronie zdrowia, uzyskała dotację z Funduszy Europejskich na automatyzację i robotyzację procesów formowania i pakowania, a także zwiększenie mocy produkcyjnej grupy wyrobów kompozytu kościozastępczego FlexiOss®. Złożony przez lubelską spółkę projekt, którego całkowita wartość wynosi blisko 3,7 mln zł, został oceniony na 23 punkty z 24 możliwych. Spółka jest obecnie na etapie podpisywania kolejnych umów dystrybucyjnych na kluczowych dla FlexiOss® globalnych rynkach.

- Otrzymanie kolejnego dofinansowania z Funduszy Europejskich to dla nas jasny znak, że produkty Medical Inventi wyróżniają się na skalę światową. Globalna komercjalizacja jest dla nas niezwykle ważna, jednak stale musimy wprowadzać dodatkowe usprawnienia. W przypadku tego projektu chcemy podążać w stronę Przemysłu 4.0., czyli wejść na zupełnie nowy poziom produkcji, a także zautomatyzować procesy w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że zwiększenie wolumenu produkcji bezpośrednio przełoży się na wyniki finansowe Spółki oraz widoczność naszego produktu na rynku - podkreśla Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.

W ramach działań projektowych spółka Medical Inventi zaplanowała cztery zadania: usługę audytu technologicznego wraz z oceną dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa, która została już zrealizowana, automatyzację procesu formowania kształtek umożliwiającą personalizację projektowania i wykonywania wyrobów FlexiOss®Vet, automatyzację procesu pakowania umożliwiającej zwiększenie mocy produkcyjnej grupy wyrobów FlexiOss®, a także cyfryzację przedsiębiorstwa – wdrożenie procesu zarządzania zleceniami produkcyjnymi i magazynami dzięki systemom IT. Całość przedsięwzięcia jest realizowana w ramach „Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Automatyzacja i robotyzacja w MŚP”.

W wyniku audytu technologicznego i oceny gotowości cyfrowej Medical Inventi powstał kompleksowy plan transformacji przedsiębiorstwa, który oznacza przedstawienie pełnej wizji rozwoju firmy i obejmuje propozycje technologii opartych na nowych, cyfrowych, zintegrowanych systemach w zakresie procesów i produktów oraz modelu biznesowego. - Realizacja pierwszego planu, w ramach którego zostaną zautomatyzowane i scyfryzowane procesy formowania i pakowania, w dalszej kolejności pozwoli nam na rozwój technologii z zakresu automatyzacji, np. otwierania form i cięcia kształtek na gotowe wyroby, transportu wyrobów do procesu pakowania, kontroli jakości czy wprowadzenie zintegrowanego systemu informatycznego - dodaje Maciej Maniecki.

Oczekiwanym przez Medical Inventi efektem realizacji procesów automatyzacji i cyfryzacji będzie redukcja oddziaływania na środowisko procesu wytwarzania, liczona jako obciążenie przypadające na pojedynczy wyrób. Będzie to związane ze zwiększeniem skali produkcji przy wykorzystaniu w większości obecnych urządzeń oraz ograniczeniu czynności transportowych i manipulacyjnych. Istotnym aspektem będzie też cyfryzacja procesów zarządzania, ograniczenie wytwarzania papierowej dokumentacji i możliwość optymalizacji realizowanych czynności produkcyjnych, a także podniesienie jakości i związane z tym zmniejszenie ilości odpadów.

FlexiOss® to kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta, wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej. Eliminuje to konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. Aktualnie Medical Inventi komercjalizuje produkt i sukcesywnie wprowadza go na globalne rynki. Produkt prawnie chroni m.in. europejski patent Bioactive composite and process for the production of the bioactive composite, który gwarantuje aktywną ochronę na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii. Do grona rynków, na których FlexiOss® jest objęty ochroną patentową, we wrześniu ub.r. dołączyła Australia. W styczniu 2024 r. Spółka poinformowała o uzyskaniu ochrony znaku towarowego „FlexiOss” w Japonii i Wietnamie.

Z początkiem roku lubelska spółka podpisała umowy na sprzedaż wyrobów w Malezji, Hiszpanii i Norwegii, których wartość sprzedaży z nowych kontraktów wyniesie ponad 1,3 mln zł. Aktualnie Medical Inventi współpracuje z jedną z najlepszych firm doradczych w procesie uzyskania certyfikatu FDA dla swojego produktu na terenie USA.

***

Medical Inventi S.A. to spółka biotechnologiczna założona w 2015 jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. Portfolio produktowe Spółki obejmuje biomateriał kościozastępczy stosowany w ortopedii pod marką FlexiOss® i stomatologii pod marką FlexiOss®Dent. Wyrób dostępny jest również jako FlexiOss®Vet do zastosowań weterynaryjnych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Z jakich powodów Polacy sięgają po catering? Biuro prasowe
2024-04-05 | 10:40

Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?

Jak wynika z danych Maczfit, aż 69,9% osób decyduje się na wybór cateringu ze względu na chęć zrzucenia kilogramów[1]. Na górze tej listy znajduje się też m.in.
Zdrowie Prawo do dobrego odżywiania jednym z przesłań Światowego Dnia Zdrowia
2024-04-05 | 09:10

Prawo do dobrego odżywiania jednym z przesłań Światowego Dnia Zdrowia

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia odbędą się pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Przesłanie to ma zwrócić uwagę na szereg wyzwań, przed którymi
Zdrowie Zbadaj się nie odkładaj!” - akcja Fundacji Avalon o badaniach profilaktycznych
2024-04-04 | 13:00

Zbadaj się nie odkładaj!” - akcja Fundacji Avalon o badaniach profilaktycznych

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Avalon w ramach Projektu Sekson: „Seksualność i rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością ruchową” wynika, że częstym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Rynek nieruchomości premium w Polsce szybko rośnie. Do Europy Zachodniej sporo nam jeszcze brakuje

Z roku na rok przybywa nieruchomości premium w Polsce, a cały rynek zyskuje na wartości. W porównaniu do Europy Zachodniej pozostajemy nieco w tyle, co wynika m.in. z tego, że rynek powstał stosunkowo niedawno, a określenie „premium” w stosunku do inwestycji mieszkaniowej było często nadużywane i straciło na znaczeniu. – Wysoki standard nieruchomości to nie tylko dobra lokalizacja czy ładna elewacja. Musi ona spełniać szereg warunków jednocześnie – mówi Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.

Transport

Budowa sieci ładowania elektryków znacząco przyspieszy. W życie wchodzą nowe unijne przepisy

13 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie AFIR dotyczące rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Unijne przepisy zakładają m.in. budowę wzdłuż najważniejszych unijnych korytarzy transportowych stacji do szybkiego ładowania i podniesienie łącznej mocy punktów ładowania o niemal połowę w mniej niż dwa lata. – AFIR to z jednej strony rozwiązanie naszych problemów, z drugiej jednak zagrożenie ze względu na nieprzygotowaną infrastrukturę – ocenia Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Handel

Kakao podrożało w ekspresowym tempie. Czekolada może się stać towarem luksusowym

Błyskawicznie rosnące w tym roku ceny kakao na globalnym rynku przyciągają uwagę już nie tylko inwestorów, ale i mediów skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Przyczyną dynamicznego wzrostu cen są niesprzyjające warunki pogodowe w Afryce Zachodniej, której kraje są głównymi dostawcami kakao na światowe rynki. Przekłada się to na wielkość i jakość zbiorów, a przy tym trudno oczekiwać zmiany trendu w krótkim terminie. W konsekwencji rosną ceny produktów czekoladowych na rynku detalicznym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.