Medicover Stomatologia umacnia się w Warszawie

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Medicover Stomatologia kontynuuje ekspansję w Polsce i po raz kolejny w ciągu ostatniego roku umacnia swoją pozycję w Warszawie. Przy ulicy Powązkowskiej 42 na Żoliborzu zadebiutowało właśnie kolejne centrum dentystyczne należące do sieci.
Podobnie jak powstałe wcześniej lokalizacje, m.in. na placu Konstytucji, w Elektrowni Powiśle czy Fabryce Norblina, również najnowsza została stworzona w rozwijanym od 3 lat koncepcie – „Rytuale Uśmiechu”. To już 32. centrum w kraju, które stworzone zostało w tym formacie. W samej tylko Warszawie działa ich 17 – najwięcej w całym kraju. Łącznie, pod koniec I kwartału br., sieć dysponowała 109 lokalizacjami w Polsce i Niemczech.
– Rozwój na stołecznym rynku jest dla Medicover Stomatologia jednym z priorytetów. To tu narodził się nasz autorski koncept i tu tworzymy kolejne jego innowacyjne odsłony, które powstają w oparciu o najnowsze trendy na polskim oraz globalnym rynku dentystycznym, ale także, co niezwykle istotne, analizę potrzeb pacjentów – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.
– Po udanym otwarciu m.in. Centrum Ortodoncji Nakładkowej, które powstało we współpracy z Invisalign, czy Centrum Metamorfoz w Elektrowni Powiśle tym razem na warszawski rynek wprowadzamy miejsce, które specjalizować się będzie w interdyscyplinarnym leczeniu stomatologicznym ze szczególnym naciskiem na nowoczesne leczenie ortodontyczne.
– Taki model nowego centrum ma zapewnić pacjentom dostęp zarówno do wysokiej jakości kompleksowej opieki dentystycznej, jak również do fachowców i najnowszych rozwiązań, dzięki którym można skorygować wady zgryzu. W tym do coraz popularniejszego w ostatnich latach leczenia alignerami, czyli nakładkami, tu w całości realizowanego pod kontrolą ortodontów – wyjaśnia Wioletta Januszczyk.
Przy ul. Powązkowskiej, na 226 m kw., pacjenci znajdą w sumie 6 w pełni wyposażonych gabinetów, a także ekspertów z 13 najważniejszych dziedzin współczesnej stomatologii. Zakres usług obejmuje m.in. leczenie zachowawcze, endodoncję, ortodoncję, protetykę, implantologię, chirurgię stomatologiczną, pedodoncję, fizjoterapię stomatologiczną oraz zabiegi medycyny estetycznej.
– Zarówno pod względem dostępności do specjalistów, jak i technologii najnowsze centrum zostało tak przygotowane, aby każdy pacjent, niezależnie od problemu, znalazł tu fachową pomoc. Szczególnie jeśli poszukuje opieki ortodontycznej doświadczonego lekarza, ale także wymaga znacznie szerszego leczenia przy wsparciu interdyscyplinarnego zespołu – mówi lek. dent. Magdalena Michałkowska, kierownik medyczna Medicover Stomatologia Powązkowska w Warszawie.
Samo centrum jest także rynkową odpowiedzią sieci na popularność ortodoncji w Polsce.
– Jak czytamy w „Raporcie Uśmiechu 2023”: już 40 proc. Polaków planuje leczenie ortodontyczne, a co dziesiąty jest w jego trakcie. To, co obecnie obserwujemy w kraju, to prawdziwy boom, który pociąga za sobą konieczność tworzenia miejsc, gdzie pacjenci mogą skorzystać z dostępnych metod, w tym nakładek, oraz poddać się leczeniu, co ważne, pod pełną kontrolą specjalisty – dodaje lek. dent. Magdalena Michałkowska.
Centrum zostało także przystosowane do potrzeb osób, które odczuwają lęk i strach przed wizytą lub obciążone są tzw. traumą stomatologiczną. Tu z pomocą przyszedł koncept „Rytuału Uśmiechu” i dizajn miejsca, będący jedną z części składowych unikalnego na polskim rynku patient experience. Samo wnętrze nowego centrum przypomina kawiarnię lub hotelowe lobby.
W poczekalni można znaleźć m.in. stanowisko kawowe, biblioteczkę z książkami, miniwystawę starych zdjęć Warszawy, a także fotele, które zastąpiły poczekalniane krzesła. Zadbano tu także o zmysły. Ciszę, która potęguje napięcie przed wizytą, zastąpiono relaksującą muzyką, a drażniący zapach – typowy dla wielu gabinetów w Polsce – aromaterapią. Celowo także przygaszono światło w poczekalni i zastosowano ciepłe barwy na ścianach.
– To, jak zaaranżowane jest nowe centrum, pełni również ważną rolę, zwłaszcza dla osób zmagających się z dentofobią. Wnętrze zostało zaprojektowane w taki sposób, aby rozproszyć uwagę pacjenta, ułatwić mu relaks przed, ale i po wizycie, a przez to zapewnić pełen komfort emocjonalny. To element, który mocno na rynku wyróżnia centra powstające w „Rytuale Uśmiechu” – dodaje lek. dent. Magdalena Michałkowska.
Wyróżnia je także technologia. Nie inaczej jest na Powązkowskiej. Oprócz 6 gabinetów leczący się tu znajdą także w pełni wyposażoną pracownię RTG i tomografii oraz cyfrowe projektowanie uśmiechu 3D. Ponadto na wyposażeniu centrum są mikroskopy endodontyczne.
źródło: Medicover Stomatologia

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.