Komunikaty PR

Medicover Stomatologia z liderem leczenia ortodontycznego – ORTHO ESTHETICA

2021-03-01  |  15:00
Biuro prasowe

Nowatorskie metody leczenia z zakresu ortodoncji (system Invisalign), stomatologii zachowawczej, protetyki, implantologii, nowoczesny sprzęt do diagnostyki oraz kompleksowe podejście do pacjenta to tylko nieliczne wyróżniki kliniki ORTHO ESTHETICA – jednej z wiodących na rynku podwarszawskich klinik stomatologicznych. Centrum z początkiem marca oficjalnie dołączyło do Medicover Stomatologia i jest już trzydziestą kliniką stomatologiczną, która zdecydowała się przyłączyć do znanej sieci, by wspólnie budować spójną wizję dentystyki w Polsce.

ORTHO ESTHETICA od lat oferuje skuteczne terapie ze wszystkich dziedzin dentystyki, a jej siłą jest zespół ekspertów z różnych dziedzin stomatologii. Wyróżnikiem firmy obok usług m.in. z zakresu protetyki czy stomatologii zapobiegawczej są przede wszystkim zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej oraz certyfikowane leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów Invisalign (prostowanie zębów za pomocą przezroczystych, zdejmowanych nakładek), w którym klinika specjalizuje się od początku swojego istnienia i jest na podwarszawskim rynku liderem w tym obszarze. Ponadto centrum specjalizuje się w kompleksowym leczeniu kanałowym, zwalczaniu chorób przyzębia czy usuwaniu zębów mądrości.

Dziś ORTHO ESTHETICA dołącza do znanej sieci Medicover Stomatologia, która konsekwentnie od kilku lat nie tylko rozwija własne centra stomatologiczne, ale również inwestuje we współpracę ze znanymi i cenionymi klinikami na terenie całej Polski budując tym samym pozycję innowatora zmieniającego rynek stomatologiczny w Polsce.

–  Mamy świadomość tego, jak ogromne znaczenie dla każdego pacjenta mają zdrowe, białe zęby. Nasza klinika od lat ma pozycję silnego gracza na rynku lokalnym. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy tzw. „dentystą pierwszego wyboru” na podwarszawskim rynku. To świadczy nie tylko o jakości naszych usług, ale przede wszystkim o zaufaniu jakim darzą nas pacjenci komentuje Marcin Więckiewicz,  Prezes ORTHO ESTHETICA. Dziś oficjalnie dołączamy do Medicover Stomatologia, bo wiemy, że nasza wizja, podejście do pacjenta, a przede wszystkim postrzeganie stomatologii, zarówno w obszarze leczenia, jak i opieki nad pacjentem i technologii jest spójny z wizją i ambicjami jakie dziś na polskim rynku wyznacza Medicover Stomatologia dodaje.

Zorientowani na pacjenta, otwarci na technologię – czyli wizja dentystyki Medicover Stomatologia

W ostatnich latach Medicover Stomatologia zbudowała silne fundamenty stomatologii w Polsce. Marka konsekwentnie rozwija swoją wizję postrzegania dentystyki, a w epicentrum działań stawia na pacjenta, kompleksowe podejście do diagnostyki i leczenia oraz nowoczesne technologie. Nowe centrum z Konstancina-Jeziornej jest już 30-tą kliniką, która zdecydowała się dołączyć do rozpoznawalnej sieci dentystycznej. Wszystko po to, by zwiększać dostęp do nowoczesnego, kompleksowego leczenia stomatologicznego na najwyższym poziomie.

W Medicover Stomatologia konsekwentnie wyznaczamy trendy i zwiększamy dostępność do jakościowych usług stomatologicznych w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią nie tylko rozwijamy centra stomatologiczne pod naszym brandem, ale i współpracujemy z silnymi graczami z rynków lokalnych – mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia. – ORTHO ESTHETICA to przykład centrum, w którym szeroki zakres usług stomatologicznych idzie w parze z medyczną ekspertyzą i kompleksowym podejściem do pacjentów. Wierzę, że wspólnie możemy budować nową jakość stomatologii w Polsce i umacniać naszą pozycję – dodaje Dyrektor Zarządzająca.

ORTHO ESTHETICA istnieje na rynku od 2016 roku. Klinika została stworzona przez profesjonalistów, którzy pragną zaoferować swoim pacjentom nie tylko doświadczoną kadrę lekarską, ale i najwyższą jakość usług. Dziś zespół ORTHO ESTHETICA stanowią znakomici specjaliści, których kompetencje potwierdzają liczne krajowe i zagraniczne dyplomy oraz certyfikaty. Są to między innymi: ortodonci, którzy zajmują się wadami zgryzu oraz poprawą stanu uzębienia (ortodoncja realizowana jest przy zastosowaniu nowoczesnych technik poprawiania zgryzu), stomatolodzy zachowawczy wyspecjalizowani w leczeniu próchnicy, a także w odbudowie utraconych tkanek zębowych, protetycy przywracający pacjentom piękny uśmiech poprzez uzupełnianie braków w uzębieniu oraz endodonci zajmujący się przede wszystkim leczeniem kanałowym.

ORTHO ESTHETICA zlokalizowana jest w klimatycznych wnętrzach galerii handlowej „Stara Papiernia” w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornej. Klinika dołączyła do Medicover Stomatologia w wyniku akwizycji.

***

Medicover Stomatologia – to innowator zmieniający i kształtujący rynek stomatologiczny w Polsce. Obecnie sieć posiada ponad 50 nowoczesnych centrów, które oferują kompleksowy zakres usług dentystycznych. Opiekę nad pacjentami zapewnia profesjonalny zespół specjalistów – stomatologów, higienistek, asystentów stomatologicznych i recepcjonistów. Oferta Medicover Stomatologia odpowiada na potrzeby całych rodzin, obejmując usługi z zakresu m.in. stomatologii zachowawczej, implantologii, protetyki, ortodoncji czy stomatologii dziecięcej. Stomatologia w Medicover dostępna dla pacjentów zarówno w ramach abonamentów medycznych, jak i na zasadzie płatności za pojedyncze usługi. Gabinety zlokalizowane są w największych miastach na terenie całej Polski. Więcej informacji na stronie: https://www.medicover.pl/stomatologia/. Medicover Stomatologia jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. Więcej informacji na stronie www.medicover.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Ustawa o zawodzie farmaceuty - wiedza studentów farmacji i medycyny Biuro prasowe
2021-04-16 | 11:35

Ustawa o zawodzie farmaceuty - wiedza studentów farmacji i medycyny

Dziewięćdziesiąt trzy  proc. studentów farmacji słyszało o ustawie o zawodzie farmaceuty. Dla porównania wśród studentów na kierunku lekarskim jest to grupa
Zdrowie Pandemia wyzwala epidemię stresu, złości i samotności
2021-04-15 | 01:00

Pandemia wyzwala epidemię stresu, złości i samotności

W wyniku pandemii Covid-19 w Polakach narasta poczucie stresu, złości i samotności. Dotyczy to głównie kobiet, osób młodych oraz tych, będących w najstarszej grupie
Zdrowie Zamień alkohol na zdrową alternatywę i świętuj na zdrowie!
2021-04-14 | 11:00

Zamień alkohol na zdrową alternatywę i świętuj na zdrowie!

Światowy Dzień Trzeźwości 15 kwietnia.  Zamień alkohol na zdrową alternatywę i świętuj na zdrowie! Na całym Świecie rośnie spożycie alkoholu. Ten trend można było

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Farmacja

Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.

Problemy społeczne

W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.

Problemy społeczne

Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu  kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.