Michał Mikołajczak i Tomek Jakubiak zdradzają przepis na gwiazdorskie croissanty
Publicon
Wyspa Słodowa 7
50-266 Wrocław
a.pokrywka|publicon.pl| |a.pokrywka|publicon.pl
+48 517 671 539
www.publicon.pl
Śniadanie jako najważniejszy posiłek dnia nierzadko bywa elementem filmowych czy serialowych produkcji. Doskonale wie o tym Michał Mikołajczak – aktor teatralny i filmowy, który w najnowszym odcinku Naturalnych Poranków był gościem kuchni Tomka Jakubiaka. Zainspirowani kultowym filmem „Śniadanie u Tiffany’ego” przygotowali gwiazdorskie croissanty w wersji wytrawnej – z jajkiem w koszulce i Krakowską Suchą z linii Tarczyński Naturalnie, które będą idealną propozycją na jesienny poranek.
Gwiazdorskie śniadanie
Michał Mikołajczak to ceniony aktor teatralny i filmowy znany m.in. z gry na deskach Teatru Współczesnego, serialu „Prawo Agaty”, „Na Wspólnej” czy roli w filmie „Miasto 44”. Michałowi, który – jak się okazało – jest prawdziwym miłośnikiem gotowania. Tomek Jakubiak zaproponował mu iście gwiazdorskie śniadanie idealne na jesienny poranek – wytrawnego croissanta w połączeniu z jajkiem w koszulce i Krakowską Sucha bez konserwantów z linii Tarczyński Naturalnie. Dopełnieniem tej niebanalnej śniadaniowej propozycji jest odrobina zapiekanego parmezanu i delikatnego sosu holenderskiego, a także pasta z awokado z jedną z ulubionych przypraw Jakubiaka – kminem rzymskim, który wprowadza do tego wykwintnego dania powiew orientu. W programie nie mogło też zabraknąć rozmowy, w której Michał zdradził m.in. swoje pierwsze aktorskie role.
Tarczyński Naturalnie
Seria Naturalne Poranki z udziałem Tomka Jakubiaka jest elementem szerszej, wielokanałowej kampanii promocyjnej produktów z linii Tarczyński Naturalnie, którymi marka inspiruje konsumentów do mądrego odżywiania, żeby zmieniać życie na lepsze. Oprócz odcinków z popularnym kucharzem na platformie YouTube można zobaczyć również Naturalne Poranki Blisko Natury, których prowadzącą jest szefowa kuchni Adriana Marczewska. Zarówno odcinek programu z udziałem Michała Mikołajczyka, jak i cała seria filmów „Naturalne Poranki” i „Naturalne Poranki Blisko Natury” dostępne są na kanale marki Tarczyński na YouTube, a także na stronie naturalneporanki.pl.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.